SPORT / Ostatní sporty

Popis: Spiroergo bicykl.
Spiroergo bicykl.
20.8.2018

Vsetínští hokejisté testují svou výkonnost ve frýdecké sportovní ambulanci

VSETÍN / FRÝDEK-MÍSTEK

Hokejisté, fotbalisté, plavci, lyžaři, cyklisté, atleti i tanečníci, kteří potřebují vystavit lékařský posudek pro sportovní činnost, navštěvují ambulanci tělovýchovného lékařství ve frýdecko-místecké nemocnici. S blížícím se začátkem školního roku a novou sezónou jich opět přibude.

Povinnost absolvovat jednou ročně lékařskou prohlídku pro posouzení zdravotní způsobilosti sportovce se týká zejména výkonnostních a vrcholových sportovců, u kterých to stanoví vyhláška. Služeb tělovýchovné ambulance kromě individuálních sportovců využívají zejména sportovní kluby. Mezi ně patří Hokejový klub Vsetín.

„Poprvé jsme služby tělovýchovné ambulance v nemocnici využili v loňském roce, na doporučení manažera frýdecko-místeckého hokejového klubu,“ řekl Daniel Tobola, jednatel a výkonný manažer VHK Robe Vsetín. „Od roku 2017 absolvovalo povinnou každoroční lékařskou prohlídku kolem 50 našich hráčů. Výsledky vyšetření tělovýchovným lékařem nám slouží nejen jako prevence dobrého zdraví hráče, ale zároveň je to určité zrcadlo toho, jak je hráč fyzicky na hokejovou sezónu připraven. Hráči se z prohlídky vracejí spokojení, jedinou nevýhodou pro nás je vzdálenost,“ dodal jednatel vsetínského hokejového klubu.

Ambulance tělovýchovného lékařství ve frýdecko-místecké nemocnici je od roku 2016 držitelem akreditace I. stupně pro Tělovýchovné lékařství, udělené Ministerstvem zdravotnictví. Kromě preventivních programů a péče o výkonnostní a vrcholové sportovce, u kterých vyhláška stanoví povinnou lékařskou prohlídku pro posouzení zdravotní způsobilosti sportovce, se tělovýchovná ambulance zaměřuje také na sportující děti a mládež.

Ročně její lékaři vyšetří a vystaví zdravotní posudky více než jednomu tisíci sportovců. Mezi ně patří například fotbalisté z MFK Frýdek-Místek, členové Taekwondo ITF Frýdek-Místek, Plavecký oddíl Frýdek-Místek, házenkáři Sportovního klubu policie Frýdek-Místek, basketbalisté NH Ostrava, Hokejový klub Vsetín, členové oddílů bojových sportů a další.

 

Autor / zdroj: Ing. Jolana Filipová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Záchranáři vyjížděli k těžce podchlazenému na Frýdecko-Místecku

Posádky záchranářů zasahovaly ve Frýdlantu nad Ostravicí u muže se život ohrožujícím podchlazením. K pacientovi vyjely týmy rendez-vous a rychlé zdra

Post

Poklady podzemí - 10 let archeologických objevů v Pojizeří

V Muzeu Českého ráje v Turnově připravili po deseti letech čistě „archeologický“ výstavní projekt, kterým představí výsledky nejdůležitějších archeolo

Post

Městská policie hledá strážníka, hlásit se lze do poloviny února

Kroměřížská městská policie vypsala výběrové řízení na místo strážníka. V Kroměříži momentálně slouží 36 strážníků. Nový by měl nastoupit od května.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA