SPORT / Ostatní sporty

Popis: Spiroergo bicykl.
Spiroergo bicykl.
Autor / zdroj: Ing. Jolana Filipová
20.8.2018

Vsetínští hokejisté testují svou výkonnost ve frýdecké sportovní ambulanci

VSETÍN / FRÝDEK-MÍSTEK

Hokejisté, fotbalisté, plavci, lyžaři, cyklisté, atleti i tanečníci, kteří potřebují vystavit lékařský posudek pro sportovní činnost, navštěvují ambulanci tělovýchovného lékařství ve frýdecko-místecké nemocnici. S blížícím se začátkem školního roku a novou sezónou jich opět přibude.

Povinnost absolvovat jednou ročně lékařskou prohlídku pro posouzení zdravotní způsobilosti sportovce se týká zejména výkonnostních a vrcholových sportovců, u kterých to stanoví vyhláška. Služeb tělovýchovné ambulance kromě individuálních sportovců využívají zejména sportovní kluby. Mezi ně patří Hokejový klub Vsetín.

„Poprvé jsme služby tělovýchovné ambulance v nemocnici využili v loňském roce, na doporučení manažera frýdecko-místeckého hokejového klubu,“ řekl Daniel Tobola, jednatel a výkonný manažer VHK Robe Vsetín. „Od roku 2017 absolvovalo povinnou každoroční lékařskou prohlídku kolem 50 našich hráčů. Výsledky vyšetření tělovýchovným lékařem nám slouží nejen jako prevence dobrého zdraví hráče, ale zároveň je to určité zrcadlo toho, jak je hráč fyzicky na hokejovou sezónu připraven. Hráči se z prohlídky vracejí spokojení, jedinou nevýhodou pro nás je vzdálenost,“ dodal jednatel vsetínského hokejového klubu.

Ambulance tělovýchovného lékařství ve frýdecko-místecké nemocnici je od roku 2016 držitelem akreditace I. stupně pro Tělovýchovné lékařství, udělené Ministerstvem zdravotnictví. Kromě preventivních programů a péče o výkonnostní a vrcholové sportovce, u kterých vyhláška stanoví povinnou lékařskou prohlídku pro posouzení zdravotní způsobilosti sportovce, se tělovýchovná ambulance zaměřuje také na sportující děti a mládež.

Ročně její lékaři vyšetří a vystaví zdravotní posudky více než jednomu tisíci sportovců. Mezi ně patří například fotbalisté z MFK Frýdek-Místek, členové Taekwondo ITF Frýdek-Místek, Plavecký oddíl Frýdek-Místek, házenkáři Sportovního klubu policie Frýdek-Místek, basketbalisté NH Ostrava, Hokejový klub Vsetín, členové oddílů bojových sportů a další.

 

Autor / zdroj: Ing. Jolana Filipová

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kladeňáci si sdílená kola oblíbili – denně se vydají na stovky jízd

Nový systém sdílených kol, který spustilo město Kladno na přelomu května a června, Kladeňáci využívají hned od počátku, a ve stále větší míře.

Post

Západní Afrika – Tradice i současnost

Krajská vědecká knihovna v Liberci v úterý 18.9. v 18:00 nabízí vyprávění cestovatele a fotografa Tomáše Kubeše z šestiletého putování po Západní Afr

Post

Místo rytířů či zbrojnošů tentokrát obsadí Slezskoostravský hrad záchranáři a zdravotníci

Hrad žije první pomocí. Tak se jmenuje akce, kterou v sobotu 22. září ožije Slezskoostravský hrad. Jedná se o největší akci zaměřenou na poskytování p

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz

REKLAMA