SPORT / Ostatní sporty

Popis:
22.1.2019

U Městské sportovní haly v Otrokovicích se připravuje kluziště

OTROKOVICE

Nízké teploty konečně umožňují nástřik plochy parkoviště u Městské sportovní haly Otrokovice tak, že by už zítra mohla být ledová plocha využitelná k bruslení. Za příznivých klimatických podmínek se ve středu 23. ledna ráno budou moci bruslaři prohánět po kluzišti.

Rekonstrukce Městské sportovní haly a jejího okolí v minulém roce neumožnila nastříkat část plochy parkoviště, aby posloužila jako kluziště, které využívají zejména děti a mládež. Bruslaři v Otrokovicích byli odkázání na vodní nádrž Štěrkoviště. Letos se situace vrátila do starých kolejí. Parkoviště opět poslouží jako kluziště. Parkovací plocha u haly se během rekonstrukce rozšířila. „Plochu jsme rozdělili na dvě části, přičemž na jedné části vznikne kluziště a na druhé bude i nadále možné parkování pro uživatele haly,“ uvedl jednatel TEHOSu Tomáš Morys.

Konečně nastalo ochlazení s teplotami pod bodem mrazu, které umožňuje uvést do provozu venkovní kluziště. V pondělí začali pracovníci městské společnosti TEHOS provádět nástřik plochy, aby se vytvořila hladká ledová plocha a první zájemci mohli vstoupit na led. „Kvalita povrchu vždy závisí na počasí. Pokud nebude sněžit a bude dostatečně mrznout, budeme ledovou plochu udržovat tak, aby byla kvalitní co nejdéle,“ uvedl Tomáš Morys.

Provozní doba umělého venkovního kluziště není stanovena. Návštěvníci si mohou zvolit sami, kdy se za bruslením vypraví a jak dlouho ledovou plochu využijí.

„Umělá ledová plocha slouží široké veřejnosti bez jakéhokoliv poplatku. Nastříkáním umělé ledové plochy chceme předcházet nehodám, které by mohly vzniknout při snahách dětí bruslit na přírodních vodních plochách,“ uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA