EKONOMIKA / Podniky

Praha zrušila místní poplatek z hazardu

15. 5. 2012 18:46:17
PRAHA

Hlavní město díky změně zákona o místních poplatcích zrušilo vyhlášku o místním poplatku za hazard provozovaný na území metropole. Ministerstvo financí totiž předpokládá, že nový systém platný od začátku letošního roku příjmy z loterií obcím zvýší.

"Znamená to, že díky uvedené změně zákona od prvního ledna již není možné tento místní poplatek vybírat. Je proto nezbytné, aby byla zrušena i obecně závazná vyhláška o místním poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj, koncový interaktivní videoloterní terminál a herní místo lokálního herního systému," vysvětlil radní pro legislativu Lukáš Manhart (TOP 09).

Zrušený místní poplatek činil pět tisíc korun za tři měsíce, to je 20 tisíc korun ročně za každý výherní přístroj, videoterminál a herní místo.

Nově nastavený systém stanovuje od ledna kromě sazby a výpočtu odvodu z loterií a jiných podobných her i rozpočtové určení odvodu.

Praha v současnosti nedokáže odhadnout, kolik si díky novince vydělá. Rozhodující je počet povolených přístrojů v každé obci a poměr k celkovému počtu přístrojů v České republice. Pro konkrétní příjmy bude dále rozhodující, jak vysoké budou základy odvodů odváděných provozovateli loterií a jiných podobných her.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Neplaťte zbytečně! Zapojte se do e-aukce na nákup elektřiny a plynu ve Znojmě

Květnová elektronická aukce přinesla občanům Znojma citelné úspory na elektřinu a plyn. Pro všechny zájemce o levnějšího dodavatele se opět otevírá od úterý 23. září kontaktní místo.

Hasiči ve Strachotíně pokračují v práci

Situace ve Strachotíně se nemění. Sedm nákladních vozů odváží zeminu z nestabilního svahu nad rodinnými domy.

Radnice Prahy 8 zahájila revitalizaci parku na náměstí Dr. Václava Holého

Radnice překonala poslední překážky, které zdržovaly zahájení revitalizace parku na nám. Dr. Václava Holého, a zahájila jeho přestavbu. Stavební práce budou probíhat během září až listopadu, poslední úpravy čekají park v dubnu 2015, kdy bude osazena zeleň a mobiliář.

Hradec Králové už tuto sobotu ožije dožínkami

Prostor u koupaliště Flošna a Všesportovního stadionu v Malšovicích v Hradci Králové zaplní již tento pátek 19. a v sobotu 20. vystavovatelé zemědělské techniky a hospodářských zvířat, dožínkové trhy, producenti regionálních potravin, hudebníci a divadelníci.

DOPORUČUJEME

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz