EKONOMIKA / Podniky

Praha zrušila místní poplatek z hazardu

15. 5. 2012 18:46:17
PRAHA

Hlavní město díky změně zákona o místních poplatcích zrušilo vyhlášku o místním poplatku za hazard provozovaný na území metropole. Ministerstvo financí totiž předpokládá, že nový systém platný od začátku letošního roku příjmy z loterií obcím zvýší.

"Znamená to, že díky uvedené změně zákona od prvního ledna již není možné tento místní poplatek vybírat. Je proto nezbytné, aby byla zrušena i obecně závazná vyhláška o místním poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj, koncový interaktivní videoloterní terminál a herní místo lokálního herního systému," vysvětlil radní pro legislativu Lukáš Manhart (TOP 09).

Zrušený místní poplatek činil pět tisíc korun za tři měsíce, to je 20 tisíc korun ročně za každý výherní přístroj, videoterminál a herní místo.

Nově nastavený systém stanovuje od ledna kromě sazby a výpočtu odvodu z loterií a jiných podobných her i rozpočtové určení odvodu.

Praha v současnosti nedokáže odhadnout, kolik si díky novince vydělá. Rozhodující je počet povolených přístrojů v každé obci a poměr k celkovému počtu přístrojů v České republice. Pro konkrétní příjmy bude dále rozhodující, jak vysoké budou základy odvodů odváděných provozovateli loterií a jiných podobných her.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Valašské Meziříčí zažije Týden zdraví

Meziříčská radnice pořádá od pondělí 3. do pátku 7. listopadu Týden zdraví, který nabídne celou řadu akcí zaměřujících se na životní styl. Jeho součástí bude cyklus přednášek, zdravotních vyšetření či spousta pohybu.

Muzeum Litovel zve na výstavu „Legendární stavebnice Merkur“

Muzeum Litovel připravilo pro své návštěvníky výstavu s názvem „Legendární stavebnice Merkur“, kterou je možné zhlédnout od 4. října 2014 do 1. února 2015. Muzeum je otevřeno v režimu středa – neděle od 9 do 16 hodin.

Sportovní zóna v opavských Městských sadech se rozrostla o nový cvičební prvek

V areálu Městských sadů nedaleko koupaliště byla v úterý 28. října nainstalována již druhá cvičební konstrukce. Jedná se v podstatě o multifunkční závěsný systém s hrazdami, který je ukotven na betonové patky.

Místecké náměstí provoní zabijačkové speciality

Beskydské farmářské trhy, které se konají každý lichý čtvrtek na místeckém náměstí Svobody, budou 6. listopadu ve znamení zabijačky.

DOPORUČUJEME

Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com topeni-topidla.com