EKONOMIKA / Akcie

28.1.2011

Potravinářská komora České republiky vyzývá občany země k nákupu českého drůbežího masa

Prostřednictvím takzvané Modřické výzvy nabádá Potravinářská komora České republiky občany k nákupu tuzemských drůbežích výrobků. Výzva je reakcí na dovoz drůbeže ze zemí s nekvalitními technologiemi a také na dioxinové aféry v Německu.

Potravinářská komora České republiky spolu s ministerstvem zemědělství Ivanem Fuksou (ODS) apeluje na české občany, aby více dbali při nákupu na opatrnost. "Lidé by si měli dávat více pozor, odkud pochází drůbeží výrobky, které kupují," řekl ministr zemědělství. Ten spolu s Potravinářskou komorou upozorňuje na zastaralé technologie některých dodavatelských států.

Vzhledem k zastaralým technologiím při zpracování drůbeže se může v kuřatech importovaných do České republiky vyskytovat větší míra salmonely. "Při chlazení vodou také kuřata nasáknou více vody, takže zákazníkům nejenže hrozí vyšší zdravotní rizika, ale zároveň jsou šizeni na hmotnosti, od níž se odvíjí cena," stojí ve výzvě s tím, že české drůbeží výrobky jsou chlazené vzduchem a obsahují jen 1,5 procenta vody.

"Skutečnost je taková, že česká kuřata jsou díky kvalitnější technologii dražší a obchodníci raději nabízejí levnější kuřata z dovozu," říká mluvčí komory Dana Večeřová s tím, že český zákazník není informovaný, že jsou v mase kvalitativní rozdíly.

Modřická výzva, kterou podepsal i ministr Fuksa, vyzývá české spotřebitele, aby ve vlastním zájmu sledovali dění na českém potravinářském trhu a kupovali především výrobky zdejší produkce. "Nejenže mají garantovanou vysokou kvalitu a ochranu svého zdraví, ale zároveň pomohou českým výrobcům potravin zachovat výrobu a zaměstnávat obyvatele České republiky," stojí ve výzvě.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA