EKONOMIKA / Investice

Popis: V plánu jsou silniční projekty, které zajistí větší bezpečnost a plynulejší dopravu na Rychnovsku. Jedním z nich je například obchvat obce Solnice v délce dvou kilometrů za téměř půl miliardy korun.
V plánu jsou silniční projekty, které zajistí větší bezpečnost a plynulejší dopravu na Rychnovsku. Jedním z nich je například obchvat obce Solnice v délce dvou kilometrů za téměř půl miliardy korun.
20.11.2018

Královéhradecký kraj pokračuje v přípravách miliardových projektů na Rychnovsku

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Královéhradecký kraj i nadále připravuje investice v rámci průmyslové zóny Solnice-Kvasiny na Rychnovsku. Odboráře kvasinské automobilky o tom informoval hejtman Jiří Štěpán. V následujících letech by zde kraj spolu se státem a okolními obcemi měl proinvestovat více jak 6 miliard korun. V plánu jsou silniční obchvaty, ale i modernizace rychnovské nemocnice.

Vedle dopravy a bydlení je pro život v každém regionu důležitá zdravotní péče. V tuto chvíli čekáme na výzvu ministerstva zdravotnictví, abychom mohli začít pracovat na projektu modernizace rychnovské nemocnice za 380 milionů korun. Bez tohoto kroku se nepohneme dál,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán během setkání odborářů kvasinské škodovky.

Dodal, že aktuálně jedná o dalším postupu na osamostatnění rychnovské nemocnice, která spadá pod Oblastní nemocnici Náchod. Dle něho by tento administrativní krok měl stabilizovat současný personální stav. „Chci, aby Rychnov řídili Rychnováci a Náchod Náchoďáci," řekl hejtman Štěpán, načež se sálem hotelu Weldis v Dlouhé Vsi nesl potlesk odborářů.

Královéhradecký kraj plní memorandum o spolupráci z roku 2015, které uzavřel s Vládou ČR a společností Škoda Auto, a. s., a které počítá s investicemi v okolí průmyslové zóny Solnice-Kvasiny ve výši 6 miliard korun. Finance přislíbila vláda v červnu 2017.

V plánu jsou silniční projekty, které zajistí větší bezpečnost a plynulejší dopravu na Rychnovsku. Jedním z nich je například obchvat obce Solnice v délce dvou kilometrů za téměř půl miliardy korun. Realizovat by ho mělo Ředitelství silnic a dálnic ČR mezi roky 2020 a 2021.

Kraj počítá i s přístavbou a modernizací rychnovské nemocnice za 380 milionů korun. Hodlá zde vybudovat urgentní příjem a moderní operační sály. To zvýší kvalitu zdravotní péče pro spádovou oblast s minimálně 80 tisíci obyvatel. Krajské Centrum investic, rozvoje a inovací vyhotovilo projektový záměr a čeká na výzvu ministerstva zdravotnictví, aby mohlo začít s přípravou projektové dokumentace.

Do průmyslové zóny Solnice-Kvasiny aktuálně dojíždí za prací na 12 tisíc lidí. Z toho 8,5 tisíce zaměstnává automobilka Škoda Auto, a. s. Ta zde ročně vyrobí na 300 tisíc automobilů, což je třetina celkové produkce celé společnosti.

 

Autor / zdroj: Dan Lechmann

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Děti ve Frenštátě pod Radhoštěm uvidí jednu z nejznámějších pohádek bratří Grimmů

Nedělní pohádková představení ve Frenštátě pod Radhoštěm vstupují do třetí sezóny. V malém sále Domu kultury proběhne během roku 2019 celkem sedm nedě

Post

V bohumínské mateřince Rafík rozšířili dětem zahrádku

Dřevěná terasa, bylinkový a květinový záhon i skalka, to jsou novinky, o které se letos rozrostla zahrada městské mateřské školy Rafík v centru Bohumí

Post

Do Česka přichází vodní virtuální realita vyvinutá v Silicon Valley

Češi se mohou ponořit do hlubin oceánu. Umožní jim to první vodní virtuální realita DIVR, která nově přichází do Česka. Revoluční forma zábavy byla př

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz

REKLAMA