EKONOMIKA / Investice

25.11.2009

Do nové linky na výrobu papíru investovala Mondi Štětí 47 milionů eur

ŠTĚTÍ

Až 45 000 tun vysoce kvalitního balicího papíru ročně by se mělo vyrobit v severočeských papírnách ve Štětí díky investici 47 milionů eur do nového stroje PS6.

„Nový papírenský stroj PS6 ve Štětí umožní firmě Mondi nabízet zpracovatelům a konečným uživatelům vysoce kvalitní jednostranně hlazený balicí papír, vyráběný v srdci evropského trhu. Pro obor balicího papíru to znamená dlouhodobý závazek dodávat čistý, pevný a efektivní balicí materiál nejen dnes, ale i v budoucnosti,“ uvedl ředitel divize Mondi Europe & International Peter Oswald.

Díky zmiňované kapacitě papírenského stroje ve Štětí převezmou severočeské papírny také zakázky zajišťované donedávna provozem v Ružomberoku. Výrobní roční kapacita tohoto stroje, jehož provoz byl nedávno ukončen, byla 20 000 tun.

Součástí investice do nového stroje bylo podle Oswalda několik vylepšení, týkajících se ochrany životního prostředí. „Zpracovávané dřevo pochází z certifikovaných lesů a celý integrovaný výrobní proces, od buničiny až po hotový papír, splňuje nejpřísnější normy v oblasti ochrany životního prostředí. Nový stroj je navržen tak, aby splňoval normy směrnice pro omezování a prevenci znečišťování životního prostředí. Emise do vzduchu a vody jsou rovněž omezeny na absolutní minimum a pohybují se hluboko pod zákonem stanovenými limity. Ale co je opravdu nejdůležitější: vyrobený papír lze plně recyklovat a je plně biologicky rozložitelný,“ podotýká Oswald.

Mondi je mezinárodní papírenská skupina, jejíž příjem v roce 2008 činil 6,3 miliardy eur. Její hlavní výrobní provozy a oblasti činnosti jsou v západní Evropě, východní Evropě, Rusku a Jižní Africe. Mondi má výrobní závody v 35 zemích a v roce 2008 zaměstnávala 33 400 lidí. Skupina se zabývá zejména výrobou balicího papíru a obalových materiálů, nenatíraných kancelářských papírů a speciálních produktů a zpracovatelskými procesy, včetně potahovaných obalů, výrobou release linerů a materiálů pro spotřebitelská balení.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA