EKONOMIKA / Investice

26.2.2010

Nový most v Písku projde rekonstrukcí za téměř 35 milionů korun

PÍSEK

Od dubna by měla začít rekonstrukce Nového mostu přes Otavu v Písku. Odhadované náklady jsou téměř 35 milionů korun. Finanční prostředky jsou rozděleny na dvě části, většinovou - zhruba 32 milionů korun - uhradí Jihočeský kraj.

Město Písek se pak bude podílet necelými dvěma miliony korunami. "Není ještě ukončené výběrové řízení, a tak není přesně stanovena cena. Pokud se s opravami začne v dubnu, lze předpokládat, že do listopadu by mohlo být vše hotovo,“ uvedl Jiří Lvovský z Krajského úřadu v Českých Budějovicích.

"Odborný průzkum ukázal drobnější trhliny v trámech a takzvaných příčnících nosné konstrukce. Zároveň se tam objevila částečná koroze výztuže. V těchto místech zatéká přes porušenou vodotěsnou izolaci do hlavní nosné konstrukce a most chátrá," uvedl Jiří Letovský.

Most přes Otavu bude zřejmě po celou dobu rekonstrukce zcela uzavřený. Pěší budou mít k dispozici starý Kamenný most i lávku na sídlišti Portyč.

Komplikovanější situace nastane pro řidiče nákladních i osobních vozidel. "Pro osobní a nákladní dopravu bude možno využít jen Šrámkův most. Změny nastanou v linkové dopravě, kdy autobusy ve směrech do Plzně, Prahy a Strakonic, budou jezdit po obchvatu se zastávkami v Pražské a Burketově ulici, ale nebudou zajíždět do města na Žižkovu ulici, jako obvykle," uvedl starosta Miroslav Sládek (ODS).

Město rovněž připravuje objížďkový jízdní řád a trasy i pro městskou hromadnou dopravu.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA