EKONOMIKA / Investice

20.9.2010

Stavba sluneční elektrárny v Milovicích je ohrožená, kraj nemá podepsané smlouvy s investorem

MILOVICE

Středočeský kraj nemá stále podepsanou smlouvu s investorem pro obnovu bývalého vojenského prostoru Milovice-Mladá, nemusela by tam tedy vyrůst sluneční elektrárna.

"Smlouva je podepsána pouze ze strany kraje, investor zatím projekt podle našich informací zvažuje. V prostoru totiž plánoval fotovoltaickou elektrárnu a pro její podporu se nyní změnily podmínky," uvedl středočeský hejtman David Rath (ČSSD). Kraj investorovi dává čas do konce roku, a pokud smlouvu nepodepíše, bude vypsána nová soutěž, dodal.

V nejbližší době se Rath obrátí dopisem na občany v Milovicích, kde se podle něj chystá referendum o využití prostoru. "Chtěl bych je upozornit na to, že otázka referenda je položena velmi zákeřně, její autor s občany nehraje fér. Otázka se totiž ptá, jestli lidé souhlasí se stávajícím využitím Milovic-Mladé, jak stanoví územní plán. Pokud lidé odpoví ano, znamená to sice odmítnutí fotovoltaické elektrárny, ale zároveň i zelenou pro dříve odmítané letiště," řekl Rath.

Nového investora pro Milovice-Mladou vybrali radní v únoru letošního roku. Stalo se jím Sdružení pro rozvoj a revitalizaci bývalého vojenského výcvikového prostoru Mladá. To zde plánovalo vznik fotovoltaické elektrárny, vědecko-technologického parku se školicím střediskem skupiny ČEZ, domy i naučné stezky a pastvinu pro chov ovcí.

Předchozí vedení kraje s Petrem Bendlem (ODS) v čele chtělo v Milovicích vybudovat letiště. To ale narazilo na odpor okolních obcí.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA