CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis:
18.8.2018

V Týně nad Vltavou propukne již třetí ročník vodáckých slavností

TÝN NAD VLTAVOU

V sobotu 25. srpna propukne třetí ročník vodáckých oslav na klidné hladině řeky Vltavy v Týně nad Vltavou. Tato celodenní akce nabídne sportovní program na kánoích, paddleboardech nebo dračí lodi pro všechny příchozí v prostoru mezi dvěma mosty přes řeku Vltavu.

Slavnosti začínají již od dopoledních hodin pro všechny, kteří si chtějí zazávodit na turistických kánoích ve veřejném závodě [Mezi mosty]. Vyhrává nejrychlejší dvojice, která upádluje vzdálenost necelý 1 kilometr mezi dvěma Týnskými mosty. Velkou výzvu nabízí tento krátký závod i pro ty, kteří si pořídili vlastní paddleboard a ještě ho pořádně neprojeli. Závod o medaile se pojede v kategoriích junioři a dospělí a na místě bude možné si turistické kanoe a paddleboardy také zapůjčit. Mezi další sportovní program slavností patří i tradiční turnaj v plážovém volejbale, turnaj konoepola, zábavný „Fun track“ kolem bójek na paddleboardech a nově pro tento rok i možnost si vyzkoušet jízdu na desetimístné dračí lodi.

Součástí slavností jsou i profi závody borců, kteří se navzájem utkají na trase „Vltavotýnského LAKER Maratónu“ i při krátkém závodě [Mezi mosty]. Pro diváky bude připraveno posezení na levém břehu u Kácovské věže. Na místě bude občerstvení, pro děti skákací hrad, malování na obličeje a od odpoledních hodin i doprovodný hudební program, v rámci kterého vystoupí kapely: Marathon /rock/, The Dark Blue Elephants /folk-rock/ , Monotonic Stereotype/rock /, Vandrband /folk’n‘country/ , Kokodák, Klídek /folk’n‘country/a další.

Více informací zájemci najdou na webu www.canoemar.cz.

Autor / zdroj: Lucie Fialová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Záchranáři vyjížděli k těžce podchlazenému na Frýdecko-Místecku

Posádky záchranářů zasahovaly ve Frýdlantu nad Ostravicí u muže se život ohrožujícím podchlazením. K pacientovi vyjely týmy rendez-vous a rychlé zdra

Post

Poklady podzemí - 10 let archeologických objevů v Pojizeří

V Muzeu Českého ráje v Turnově připravili po deseti letech čistě „archeologický“ výstavní projekt, kterým představí výsledky nejdůležitějších archeolo

Post

Městská policie hledá strážníka, hlásit se lze do poloviny února

Kroměřížská městská policie vypsala výběrové řízení na místo strážníka. V Kroměříži momentálně slouží 36 strážníků. Nový by měl nastoupit od května.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA