CESTOVÁNÍ / Hrady a zámky

16.12.2012

Téma Žerotínové se neslo přerovským zámkem

PŘEROV

Město Přerov vstoupilo do nového projektu s názvem Stopami Žerotínů. Ve středu 12. prosince se na přerovský zámek sjely desítky odborníků z řad historiků, ale také zástupci města a obcí, v nichž šlechtický rod Žerotínů zanechal své otisky.

Společně se vrátili o staletí zpět, aby zavzpomínali na slavný žerotínský rod, který spojuje řadu českých a moravských měst. Zároveň si vytyčili první kroky spolupráce na projektu, který má vzbudit zájem turistů o návštěvu historických sídel, v nichž Žerotínové žili. „Tento rod je pro historiky zajímavé téma. A naším cílem je, aby se o dějiny rodu podrobněji zajímali i neodborníci – místní lidé, turisté, školáci. Proto teď stojíme na pomyslné startovní čáře nového projektu Stopami Žerotínů, který má poučit, vzdělat, ale i bavit. Chceme tímto způsobem podpořit cestovní ruch napříč všemi kraji České republiky,“ řekl přítomným přerovský primátor Jiří Lajtoch.

Konference se účastnili odborníci z řad historiků, kteří přednesli podrobné informace o Žerotínech a jejich sídlech. U příležitosti setkání byla pokřtěna i kniha Po stopách Žerotínů, pod níže je podepsán ředitel přerovského archivu Jiří Lapáček (na snímku vpravo).

Autor / zdroj: Bohuslav Přidal

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA