MAGAZÍN / Krása a zdraví

Pihy a mateřská znaménka si nechává kontrolovat jen třetina příznivců slunění

13. 5. 2012 17:11:00

Během letních měsíců se cíleně opalují tři z deseti Čechů, pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih k tomu ale přidává jen třetina z nich.

Šetření podrobně rozebírá chování těch, kteří se rádi vystavují slunečním paprskům. Ti se opalují pravidelně v deseti procentech případů. Dalších 30 procent dotázaných se sluní spíše pravidelně a zbylé dvě třetiny respondentů nárazově nebo spíše nárazově.

Milovníci bronzu si podle svých slov uvědomují zdravotní rizika spojená s nadměrným opalováním. K jejich neznalosti se v průzkumu přiznalo pouze 11 procent dotázaných.

Téměř dvě třetiny příznivců opalování podle svých slov dodržují zásady rozumného chování na slunci, třetina oslovených naopak k žádným zásadám nepřihlíží. Když dojde na pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih, hlásí se k ní pouze 31 procent respondentů. Dvě třetiny lidí kontrol nedbají a dvě procenta oslovených v tom nemají jasno.

SANEP se dotazoval ve dnech 4. a 9. května po internetu vzorku téměř 10 tisíc respondentů, kteří mají představovat reprezentativní vzorek obyvatel Česka ve věku od 18 do 69 let.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Do brněnských mateřských škol bylo přijato 3 867 dětí

Ve školním roce 2014/2015 bylo přijato do brněnských mateřských škol celkem 3 867 nových dětí, přičemž 641 dětí (rodičů) se rozhodlo pro odklad školní docházky. Přihlášku do MŠ poslalo počátkem roku 2014 téměř 5000 dětí (z toho 1100 netříletých).

Burčákfest startuje ve Znojmě již tento víkend

Chcete-li svlažit hrdlo dobrým burčákem či kvalitním vínem firmy Znovín a nádavkem posedět s přáteli v příjemném prostředí, pak je Burčákfest 2014 tou pravou volbou.

Soutěžte při Karlovském gastrofestivalu o nejlepší frgál i klobásu

Během Karlovského gastrofestivalu, který se uskuteční 3. až 5. října ve Velkých Karlovicích, budou moci kuchařky a kuchaři poměřit síly hned ve dvou soutěžních kláních.

Do průmyslového parku v Novém Jičíně míří první průmyslová výroba

Společnost Halla Visteon Climate Control Corp. plánuje rozšířit své výrobní kapacity na ploše pěti a půl tisíce metrů čtverečních v areálu průmyslové zóny v Novém Jičíně.

DOPORUČUJEME

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz