MAGAZÍN / Krása a zdraví

Pihy a mateřská znaménka si nechává kontrolovat jen třetina příznivců slunění

13. 5. 2012 17:11:00

Během letních měsíců se cíleně opalují tři z deseti Čechů, pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih k tomu ale přidává jen třetina z nich.

Šetření podrobně rozebírá chování těch, kteří se rádi vystavují slunečním paprskům. Ti se opalují pravidelně v deseti procentech případů. Dalších 30 procent dotázaných se sluní spíše pravidelně a zbylé dvě třetiny respondentů nárazově nebo spíše nárazově.

Milovníci bronzu si podle svých slov uvědomují zdravotní rizika spojená s nadměrným opalováním. K jejich neznalosti se v průzkumu přiznalo pouze 11 procent dotázaných.

Téměř dvě třetiny příznivců opalování podle svých slov dodržují zásady rozumného chování na slunci, třetina oslovených naopak k žádným zásadám nepřihlíží. Když dojde na pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih, hlásí se k ní pouze 31 procent respondentů. Dvě třetiny lidí kontrol nedbají a dvě procenta oslovených v tom nemají jasno.

SANEP se dotazoval ve dnech 4. a 9. května po internetu vzorku téměř 10 tisíc respondentů, kteří mají představovat reprezentativní vzorek obyvatel Česka ve věku od 18 do 69 let.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Plzni se roztočí největší umělecký kolotoč světa s obřími loutkami

Proměnu Plzně v Evropské hlavní město kultury předznamenává umělecký kolotoč francouzského výtvarníka a technologa Françoise Delaroziera z předměstí Paříže Le Manege Carré Senart, který se roztočí na hlavním plzeňském náměstí 5. září.

Kurýr niského hradu doběhl do Jeseníku

Zdá se vám to nemožné, aby do Jeseníku doběhl kurýr niského hradu s oficiálním dopisem pro představitele jesenické radnice? Opak je ale skutečností. Poslední prázdninový pátek 29. srpna doběhl do Jeseníku polský posel nejen se zapečetěným dokumentem, ale také s dalším poselstvím.

Praha dokončila výběr nových správců stanovišť taxi s více než 12 milionovým ziskem

Hlavní město dokončilo výběrová řízení na nové správce stanovišť taxislužby. Za 103 parkovacích stání město na nájemném získá zhruba 12 305 000 korun. Donedávna přitom Praha za tato místa pro řidiče vozů taxi ročně vybrala jen 150 tisíc korun.

Galerie Becherova vila zve na výstavu "Dvě cesty / Dvě místa - Inge-Rose Lippok / Tilo Ettl"

Galerie Becherova vila, pobočka Galerie umění Karlovy Vary, zahajuje ve čtvrtek 4. září novou výstavu s názvem "Dvě cesty / Dvě místa - Inge-Rose Lippok / Tilo Ettl".

DOPORUČUJEME

Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com