MAGAZÍN / Krása a zdraví

Pihy a mateřská znaménka si nechává kontrolovat jen třetina příznivců slunění

13. 5. 2012 17:11:00

Během letních měsíců se cíleně opalují tři z deseti Čechů, pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih k tomu ale přidává jen třetina z nich.

Šetření podrobně rozebírá chování těch, kteří se rádi vystavují slunečním paprskům. Ti se opalují pravidelně v deseti procentech případů. Dalších 30 procent dotázaných se sluní spíše pravidelně a zbylé dvě třetiny respondentů nárazově nebo spíše nárazově.

Milovníci bronzu si podle svých slov uvědomují zdravotní rizika spojená s nadměrným opalováním. K jejich neznalosti se v průzkumu přiznalo pouze 11 procent dotázaných.

Téměř dvě třetiny příznivců opalování podle svých slov dodržují zásady rozumného chování na slunci, třetina oslovených naopak k žádným zásadám nepřihlíží. Když dojde na pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih, hlásí se k ní pouze 31 procent respondentů. Dvě třetiny lidí kontrol nedbají a dvě procenta oslovených v tom nemají jasno.

SANEP se dotazoval ve dnech 4. a 9. května po internetu vzorku téměř 10 tisíc respondentů, kteří mají představovat reprezentativní vzorek obyvatel Česka ve věku od 18 do 69 let.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Myší díra ve Valašském Meziříčí znovu otevřena

Po necelých třech měsících je znovu otevřen železniční podjezd na ulici M. Alše ve Valašském Meziříčí. Úplná uzávěra byla způsobena výstavbou cyklostezky.

Chrudim připravuje další opravu hradeb

Město Chrudim připravuje zahájení oprav severního úseku městské hradby za budovou Policie ČR. Vzhledem ke špatnému stavebně technickému stavu hradby je oprava neodkladná, a proto bude zahájena ještě na podzim 2014.

Do kin míří film o slavném cestovateli Miroslavu Zikmundovi

Do kin přichází očekávaný film Století Miroslava Zikmunda, který se věnuje osobnosti jednoho z nejznámějších cestovatelů. Předpremiéra se uskuteční v pondělí 1. září ve Velkém kině ve Zlíně od 18:00.

Sparta se ve skupině Evropské ligy utká s Neapolí, Young Boys Bern a Slovanem Bratislava

Páteční los základních skupin Evropské ligy přisoudil Spartě ve skupině I italskou Neapol, švýcarské Young Boys a Slovan Bratislava.

DOPORUČUJEME

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
Právě vychází nový časopis Dráček
Časopis Dráček je určen nejen dětem od 3 do 7 let, ale pro inspiraci učitelkám mateřských škol a učitelkám I. stupně zákládních škol - a taky všem maminkám, které rády tráví se svými dětmi čas aktivně a smysluplně a vývoj jejich dětí jim není lhostejný. www.casopis-dracek.cz

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com