MAGAZÍN / Krása a zdraví

Pihy a mateřská znaménka si nechává kontrolovat jen třetina příznivců slunění

13. 5. 2012 17:11:00

Během letních měsíců se cíleně opalují tři z deseti Čechů, pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih k tomu ale přidává jen třetina z nich.

Šetření podrobně rozebírá chování těch, kteří se rádi vystavují slunečním paprskům. Ti se opalují pravidelně v deseti procentech případů. Dalších 30 procent dotázaných se sluní spíše pravidelně a zbylé dvě třetiny respondentů nárazově nebo spíše nárazově.

Milovníci bronzu si podle svých slov uvědomují zdravotní rizika spojená s nadměrným opalováním. K jejich neznalosti se v průzkumu přiznalo pouze 11 procent dotázaných.

Téměř dvě třetiny příznivců opalování podle svých slov dodržují zásady rozumného chování na slunci, třetina oslovených naopak k žádným zásadám nepřihlíží. Když dojde na pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih, hlásí se k ní pouze 31 procent respondentů. Dvě třetiny lidí kontrol nedbají a dvě procenta oslovených v tom nemají jasno.

SANEP se dotazoval ve dnech 4. a 9. května po internetu vzorku téměř 10 tisíc respondentů, kteří mají představovat reprezentativní vzorek obyvatel Česka ve věku od 18 do 69 let.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Externí analýza financí Rožnov pod Radhoštěm. Výsledek? Velmi dobrý

Vynikající, velmi dobré. Takovými slovy hodnotí hospodaření města nezávislá analýza financí města Rožnov pod Radhoštěm, kterou zpracovala společnost Cityfinance.

V Krajinské v Českých Budějovicích by měla být jídelna šťastných lidí

Radní schválili pronájem nemovitosti v Krajinské ulici č.23, kde by měla vzniknout vegansko – vitariánská jídelna, obchod zdravé výživy a školící centrum.

Cyklisté se dočkali: Zlín s Otrokovicemi a Lukovem spojily nové cyklostezky

Dlouho očekávaná cyklistická propojení Zlína se sousedními Otrokovicemi a Lukovem jsou realitou. Stavbaři již dokončili práce a obě cyklostezky nyní čeká kolaudace. V příštím týdnu proběhnou organizované cyklojízdy v rámci jejich zprovoznění.

Skončil šestý ročník MFF Ostrava Kamera OKO, cenu za nejlepší kameru získal španělský film s Casanovou a Drákulou

Španělská Historka o mojí smrti získala Cenu Ostrava Kamera Oko za nejlepší kameru. Český kameraman Lukáš Milota převzal ocenění v Krátkometrážní soutěži za snímek Pevnost.

DOPORUČUJEME

Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz