Archív článků

10. 4. 2008 13:00:00

Zájem o skok do výšky se zvyšuje

LITOMĚŘICE - Již třináctý ročník Litoměřické laťky proběhl na základní škole Ladova a po několika minulých ročnících skok vysoký získává na oblibě. Letos dorazilo z deseti škol z celého okresu celkem 48 závodníků, 31 chlapců a 17dívek.

Své reprezentanty vyslaly školy z Roudnice nad Labem, Štětí, Libochovich, Polep a dalších škol. "Proti loňsku máme mnohem více závodníků a jsme rádi, že u nás každoročně startují také hvězdy tohoto sportu. Je to dobrá motivace pro ostatní závodníky," uvedla organizátorka a učitelka na ZŠ Ladova Petra Kaprová.

Právě Litoměřickou laťkou prošlo několik špičkových skokanů. Každý ročník pozorně sleduje výborný výškař, lovosický trenér a několikanásobný mistr světa ve veteránské kategorii Miroslav Pavlík. "Startoval tu například Honza Sommerschuh, ten má osobní rekord 213cm a byl na mistrovství světa dorostenců, Oldřiška Marešová byla jako dorostenka čtvrtá na mistrovství světa. Další hvězdou je Magda Nová, která je nyní držitelkou dorosteneckého českého rekordu a nyní se připravuje na mistrovství světa," prozradil několik hvězd, které Litoměřickou laťkou prošly.

Magda Nová startovala také na letošním ročníku, ale druhý den odjížděla na soustředění do Itálie a trenér Pavlík zakázal pokusy o vyšší výšky. Přesto v soutěži s přehledem zvítězila. V kategorii chlapců zvítězil Jaroslav Smolný výborným výkonem 171cm před domácím Tomášem Chlupsou ze ZŠ Ladova a Jakubem Sečkou z Libochovic.

Děvčata:

1.Nová Magdaléna    2.ZŠ Roudnice 156cm
2.Melmuková Petra ZŠ Školní Štětí 140cm
3.-4.Slobodová Renata ZŠ Havlíčkova 135cm
3.-4.Mikhalevich Dayana ZŠ Hoštka 135cm

Chlapci:

1.Smolný Jaroslav ZŠ Polepy 171cm
2.Chlupsa Tomáš  ZŠ Ladova 168cm
3.Sečka Jakub  ZŠ Libochovice 168cm
4.Veselý Vojtěch ZŠ Ladova 165cm


Autor / zdroj: Jan Dostal

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA