Archív článků

23. 10. 2008 1:00:00

V České Lípě vypukne výstava ke 100. výročí narození Jaroslava Panáčka

ČESKÁ LÍPA - V Maštálkově síni Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se 1. listopadu ve 14 hodin uskuteční vernisáž výstavy ke 100. výročí narození Jaroslava Panáčka.

Výstava je profilem významné českolipské osobnosti, pedagoga, historika, sportovce, archiváře, kronikáře a organizátora Jaroslava Panáčka. Jako jeden z jedenácti prvních absolventů českého reformního reálného gymnázia se stal českolipským patriotem.

Po exodu rodiny z pohraničí v říjnu 1938 a pobytu ve vnitrozemských Sezemicích se hned v květnu 1945 vrátil do České Lípy. Stal se prvním poválečným archivářem a kronikářem města, zakladatelem a dlouholetým předsedou lehkoatletického oddílu. Byl organizátorem mnoha kulturních událostí a až do své smrti neúnavným propagátorem historie města a jeho osobností. Vynikal výtvarným, literárním, pedagogickým a řečnickým nadáním.

Dodnes na něj s vděčností vzpomínají mnozí nejen jeho žáci a odchovanci. V rámci vernisáže výstavy bude Jaroslavu Panáčkovi udělen in memoriam titul Čestný občan města.

Výstava potrvá do 22. listopadu.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA