Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Politika 31.12.2012

Novoroční oběd prezidenta s premiérem se neuskuteční, Nečas se omluvil

Tradiční novoroční oběd prezidenta republiky Václava Klause s premiérem Petrem Nečasem a jejich manželkami, který se měl konat 2. ledna v Lánech, se neuskuteční. Nečas se oficiálně omluvil kvůli vážným důvodům v rodině.


Post
Doprava 31.12.2012

Strážníci v Praze-Uhříněvsi zadrželi opilého řidiče bez dokladů

V neděli před třetí hodinou ráno upoutalo pozornost strážníků z Prahy 15 vozidlo, jehož řidič při jízdě Uhříněvsí neudržel přímý směr jízdy vozidla, na komunikaci kličkoval a při změně směru jízdy nedal znamení.


Post
Krimi 31.12.2012

Strážníci z Prahy 6 zadrželi muže podezřelého ze sprejerství

V noci ze soboty na neděli dostali strážníci z Prahy 6 oznámení o osobě, která na mostě přes Pražský okruh maluje graffitti. Po několika málo minutách od oznámení hlídka zadržela jedenadvacetiletého mladíka.


Post
Společnost 31.12.2012

Hasiči opět varují před neopatrností o Silvestru a Novém roce

Již několik rozsahem menších požárů od zábavní pyrotechniky zaznamenali hasiči v Moravskoslezském kraji během posledních tří dní. Hořela hlavně tráva a keře, ale v neděli večer doletěla rachejtle i na balkon jednoho z bytů několikapatrového domu v Krnově.


Post
Kauzy, soudy a právo 31.12.2012

Poradna Exekutorské komory v Plzni mění otevírací dobu

Exekutorská komora ČR mění provozní dobu své bezplatné právní poradny v Plzni. Pro klienty bude otevřena každou sudou středu od 14:30 do 16:30 hodin, namísto současných 15:00 až 17:00 hodin. K úpravě dochází od 1. ledna.


Post
Společnost 31.12.2012

V Podmoklech hořel čtyřpatrový dům, 12 lidí hasiči evakuovali

V Podmoklech na Děčínsku zachvátil v pondělí dopoledne oheň půdu čtyřpatrového domu. Dvanáct lidí bylo z domu evakuováno.


Post
Společnost 31.12.2012

Před dvaceti lety skončil společný stát Čechů a Slováků

Ve chvíli, kdy ručička na hodinách ukáže na Silvestra půlnoc, v té chvíli uplyne přesně dvacet let od momentu, kdy skončilo Československo. Češi a Slováci se vydali od první vteřiny roku 1993 po samostatných cestách.


Post
Společnost 31.12.2012

Hasiči zasahovali v Ostravici u nočního požáru seníku se suchým krmivem

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly od nedělní půlnoci až do pondělního rána v obci Ostravice u požáru seníku ocelové konstrukce, kde hořelo suché krmivo pro dobytek.


Post
Společnost 31.12.2012

Na Nymbursku v noci vyhořel rodinný dům, škoda činí dva miliony

V obci Loučeň na Nymbursku zachvátil v noci na pondělí oheň rodinný dům. Při požáru nebyl nikdo zraněn, dům však vyhořel a škoda je odhadována na dva miliony korun.


Post
Krimi 31.12.2012

Policie pátrá 86letém muži z Blatné, který se ztratil cestou z Prahy

Strakoničtí kriminalisté pátrají po 86letém muži z Blatné, který odjel o víkendu navštívit svého bratra do Prahy a nevrátil se.


Post
Společnost 31.12.2012

Záchranáři zasahovali v Horní Malé Úpě u prvního úrazu pyrotechnikou

Záchranáři Královéhradecké záchranné služby zasahovali v neděli před sedmou hodinou podvečer v Horní Malé Úpě v Krkonoších u prvního předsilvestrovského úrazu pyrotechnikou.


Post
Společnost 31.12.2012

JE Dukovany oslavila vyrobených 15 miliard kilowatthodin elektřiny ohňostrojem

Jaderná elektrárna Dukovany dosáhne v pondělí ve 13 hodin výroby 15 TWh (terrawatthodin) elektrické energie. V šest hodin ráno to oznámila odpálením patnácti raket ohňostroje.


Post
Společnost 31.12.2012

Z pražského Václavského náměstí zmizí stánky

Pražany i návštěvníky metropole čeká po Novém roce razantní změna. Z Václavského náměstí zmizí většina stánků s občerstvením, květinami i tiskem, magistrát vypověděl jejich provozovatelům smlouvy.


Post
Společnost 31.12.2012

V nízkoprahovém zařízení Wellmez před Vánoci rozšířili program

Wellmez – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež působí ve Velkém Meziříčí od dubna roku 2011. V předvánoční období rozšířili pracovníci pro uživatele nabídku volnočasových aktivit zaměřených nejenom na prevenci rizikového chování.


Post
Doprava 31.12.2012

V Praze se srazily tramvaje, tři lidé se zranili

Při srážce tramvají v Praze na stanci Hradčanská se v pondělí ráno zranil řidič jedné z nich a dva cestující. Přímo na zastávce Hradčanská vrazila tramvaj číslo 20 do soupravy linky 25.


Post
Společnost 31.12.2012

Téma krajiny z jiného pohledu přiblíží přednáška „Divoká příroda ve zdevastované krajině“

Téma krajiny z jiného pohledu přiblíží přednáška „Divoká příroda ve zdevastované krajině“, kterou 24. ledna přednese v Podřipském muzeu Tomáš Gremlica z Ústavu pro ekopolitiku.


Post
Společnost 31.12.2012

Novoroční ohňostroj ozáří jen některá z deseti největších měst ČR

Příchod roku 2013 ozáří rakety oficiálních ohňostrojů jen v některých z největších měst České republiky. Barevnými světly a výbuchy petard chystají oslavit nový rok magistráty v Praze, Brně, Hradci Králové nebo část Ostravy-jih.


Post
Společnost 30.12.2012

Na Vysočině spadl kůň do studny, i přes záchranu ho veterinář musel utratit

V Černé na Žďársku spadl v kůň do čtyřmetrové studny, museli ho vytahovat hasiči. I přes vytažení zvířete bylo nakonec utraceno.


Post
Společnost 30.12.2012

Do Jeseníků letěl pro zraněné třikrát vrtulník, jeden lyžař zemřel

Smrtelná zranění utrpěl v neděli 52letý lyžař, který v Jeseníkách narazil v plné rychlosti do stromu. Další dva zraněné transportoval vrtulník do nemocnice.


Post
Doprava 30.12.2012

Záchranáři zasahovali u nočních nehod v Ostravě a Dobré

U dvou vážných nehod zasahovaly v průběhu sobotní noci posádky ZZS v Moravskoslezském kraji. Nejprve to byla nehoda automobilu a chodce v Dobré a o několik hodin později pak havárie automobilu v Ostravě.


Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz Maminčino koření www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz

REKLAMA