Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 17.1.2013

Téměř milion lidí si musí vyměnit řidičák. Týká se to i vás?

Během letošního roku nás čeká řada změn na silnicích. Na co se máme připravit? Jedna z nejzásadnějších změn je výměna řidičáků. Týká se tato výměna i vás?


Post
Politika 17.1.2013

Kalich hořkosti přetekl, nechť vláda padne, říkají Věci veřejné

Amnestie byla poslední kapkou do kalichu hořkosti, který plní současná vláda, řekl ve čtvrtek předseda Věcí veřejných Radek John. Strana bude při čtvrtečním hlasování o vyslovení nedůvěře vládě hlasovat proti kabinetu Petra Nečase (ODS).


Post
Společnost 17.1.2013

Premiérovo manželství v troskách! S manželkou žijí několik měsíců odděleně

Manželství premiéra Petra Nečase je v troskách. Po několika týdnech konečně přiznal barvu a řekl, že s manželkou Radkou už několik měsíců žije odděleně. Byl to i důvod, proč zrušil novoroční oběd s prezidentem Václavem Klausem.


Post
Společnost 17.1.2013

Rehabilitační ústav v Brandýse roste do krásy

Rozsáhlá rekonstrukce Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí pokročila do závěrečné etapy. Slavnostního otevření rekonstruované hlavní budovy se zúčastnili i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s náměstkem Romanem Línkem.


Post
Společnost 17.1.2013

Aquacentrum Šutka se slavnostně otvírá! Po čtvrt století!

Konečně! Po dvaceti šesti letech výstavby se bazén Šutka v Praze 8 dnes otvírá. Slavnosti, která začíná ve 14 hodin, se zúčastní náměstek pražského primátora Pavel Richter a radní Aleksandra Udženija.


Post
Krimi 17.1.2013

Pražští policisté pátrají po ženě, která odešla z domova seniorů a trpí depresemi

Po pětaosmdesátileté Jiřině Kladivové z Prahy pátrají od středy pražští policisté. Žena odešla ve středu před sedmou hodinou ráno z domova seniorů v Praze 4 a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu.


Post
Krimi 17.1.2013

Otec týraných chlapců z Kuřimi o děti nemá zájem. K soudu nedorazil

Brněnský městský soud měl včera rozhodnout o tom, komu budou svěřeni do péče bratři z takzvané kuřimské kauzy. Jestli zůstanou dál u svých prarodičů, nebo budou žít u otce, se ale rozhodne nejdříve až v dubnu. Jejich otec se k jednání totiž kvůli nemoci nedostavil, a tak bylo odloženo.


Post
Krimi 17.1.2013

Vandalové opět ničili stromky

Stromky na ulici Králova a u galerie Sýpka ve Valašském Meziříčí se staly terčem vandalů. Poškozeny jsou hned dva vloni vysazené stromy, a to lípa srdčitá a javor mléčný. Oba dva natolik, že jej zahradníci budou muset odstranit.


Post
Krimi 17.1.2013

PŘEPIS ODPOSLECHŮ: Litoměřický soudce si říká o úplatky za manipulaci procesů

Na veřejnost unikly odposlechy z kanceláře litoměřického soudce Josefa Knotka, který je obviněn z přijímání úplatků. Zveřejnil je deník Insider. Záznamy, které nahrávali policisté, zachytily, jak si soudce říkal o peníze za zmanipulování probíhající trestní kauzy.


Post
Politika 17.1.2013

Oba prezidentští kandidáti by chtěli měnit český volební systém

Změny a úpravy volebního systému do obou komor parlamentu by v prezidentské funkci chtěli prosazovat oba kandidát Miloš Zeman i Karel Schwarzenberg. O svých případných krocích jako hlava státu ve středu diskutovali ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu.


Post
Krimi 16.1.2013

Nedal si pokoj, tak je ve vazbě

Po dvojici Romů páchajících závažnou trestnou činnost pátrali začátkem roku boleslavští kriminalisté. Po jejich rychlém dopadení a obvinění z trestného činu loupež policisty nenapadalo, že se s jedním z nich po několika dnech opět potkají.


Post
Politika 16.1.2013

Nový ministr obrany bude známý až po druhém kole prezidentských voleb, řekl Nečas

Na jménu nového ministra obrany se musí shodnout předsedové všech tří koaličních stran, řekl ve středu po jednání vlády premiér Petr Nečas (ODS). Protože se může předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg stát prezidentem a rezignovat na stranické posty, bude se o něm rozhodovat až po druhém kole voleb.


Post
Krimi 16.1.2013

Kvůli metylalkoholu policie stíhá už šest osob za obecné ohrožení

Policie již trestně stíhá kvůli kauze metylalkohol šest osob za trestný čin obecné ohrožení. Kromě tří hlavních původců kauzy jsou to nyní další tři distributoři, uvedli ve středu na tiskové konferenci státní zástupci Roman Kafka a Jiří Zemek, kteří případ dozorují.


Post
Kauzy, soudy a právo 16.1.2013

Protikorupční policie ukončila vyšetřování nákupu vozů Tatra, navrhla obžalovat dva obviněné

Návrhem na podání obžaloby na dva obviněné ukončila ve středu protikorupční policie vyšetřování případu nákupu vozidel Tatra pro českou armádu. Spis byl předán státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Ostravě.


Post
Krimi 16.1.2013

Češi zadržení v Řecku už složili kauci, domů by se měli vrátit ve čtvrtek

Dva čeští počítačoví vývojáři, které v září zadržela řecká policie za údajnou špionáž na ostrově Limnos, kde natáčeli a fotili vojenské objekty, už složili kauci a ve čtvrtek ráno by měli odletět zpět do České republiky.


Post
Politika 16.1.2013

Omezení imunity by mělo platit už pro stávající zákonodárce

Na své únorové schůzi se poslanci znovu vrátí k projednávání omezení vlastní imunity i té pro ústavní soudce. Ústavně-právní výbor se ve středu jednomyslně shodl, že si přeje co nejrychlejší schválení a platnost už na stávající zákonodárce.


Post
Společnost 16.1.2013

Klaus mladší rozčílil své žáky! Protestují proti jeho parodování Schwarzenberga

Ředitel gymnázia PORG Václav Klaus mladší si to pořádně zavařil u svých studentů. Ti proti protestují proti jeho parodování Karla Schwarzenberga v petici. Po několika dnech i sám prezidentův syn si sype popel na hlavu.


Post
Krimi 16.1.2013

Ozbrojený lupič v Kladně přepadl zlatnictví, policisté po něm pátrají

Po lupiči, který v úterý odpoledne přepadl v Kladně s pistolí v ruce prodejnu zlatnictví, pátrají policisté. Pod pohrůžkou zbraně vytrhl obsluze plato s několika desítkami kusů prstenů a z obchodu utekl.


Post
Společnost 16.1.2013

Stát by měl dorovnat důchody těm, kteří pracovali na Slovensku, souhlasila vláda

Kdo si odpracoval 25 let v československé federaci a aspoň rok v České repulice před rokem 1996, má nárok na dorovnání starobního důchodu z české státní kasy. Návrh schválila vláda Petra Nečase (ODS) na své středeční schůzi.


Post
Krimi 16.1.2013

NEOBJASNĚNÉ PŘÍPADY: Podřezával mladé ženy u Polné sexuální deviant?

Anežka Hrůzová a Marie Klímová zemřely rukou brutálního vraha už před více než stoletím. Dodnes ale ty dvě vraždy budí vášně. Především kvůli člověku, který byl označen za jejich vraha – Leopoldu Hilsnerovi, židovskému žebrákovi z Polné.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA