Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 10.1.2013

V Českém Těšíně je zakázán podomní prodej, lidé volají hlavně kvůli prodejcům energií

Zákaz podomního prodeje platí od začátku ledna v Českém Těšíně. Každý, kdo obchází domácnosti a nabízí za úplatu nějaké zboží nebo služby, může být pokutován. Vedení města si slibuje, že tak ochrání své občany před nekalými obchodními praktikami i zloději.


Post
Krimi 10.1.2013

Policie dopadla vraha mladého páru z Krče

Policie dopadla vraha, který počátkem ledna v Praze v Krči zavraždil mladý pár studentů. Jde o pětadvacetiletého mladíka, který se k vraždám přiznal. Zabíjel mimořádně trýznivým způsobem.


Post
Vzdělávání a školy 10.1.2013

Zápisy prvňáčků budou v Rožnově pod Radhoštěm 6. a 7. února

Celkem 190 budoucích prvňáčků přivítají rožnovské základní školy u zápisů do prvních tříd pro školní rok 2013/2014. Zápisy proběhnou ve dnech 6. a 7. února.


Post
Počasí 10.1.2013

Česku opět hrozí ledovka

Česku hrozí náledí, varují ve čtvrtek meteorologové. Výstraha platí od čtvrtečních 16.00 do pátečních 23.00. Teploty budou klesat na 0 až -4 °C.


Post
Doprava 10.1.2013

O parkovacích zónách v Praze 13 není rozhodnuto

V souvislosti s nepřesnostmi v některých médiích a obavami občanů sděluje vedení Prahy 13, že o zřízení placených parkovacích zón v městské části nebylo v žádném případě rozhodnuto a diskuse o této možnosti nadále probíhá.


Post
Zdravotnictví 10.1.2013

Poliklinika Ostrava uvedla do provozu nový přenosný denzitomer

Pro zkvalitnění péče o pacienty s úbytkem kostní hmoty uvedla do provozu Poliklinika Ostrava nový moderní denzitometr. Přístroj vyšetřuje hustotu kostního minerálu na celém těle.


Post
Doprava 10.1.2013

V Praze srazila osobní auta dva chodce, oba utrpěli zranění

K dvěma dopravním nehodám, při kterých byli v Praze 8 a 9 sraženi chodci, vyjížděli ve středu navečer policisté se záchranáři. V Dolních Chabrech srazilo auto seniora, v Běchovicích ženu. Oba chodci utrpěli zranění.


Post
Společnost 10.1.2013

Olomoucké Technické služby zahájily svoz vánočních stromků

Samostatný svoz odložených vánočních stromků ve městě Olomouci zahájily Technické služby města Olomouce, a.s. (TSMO) v úterý 8. ledna 2013. Svoz bude zajišťován vyčleněným svozovým vozidlem každý pracovní den průběžně dle potřeby.


Post
Společnost 10.1.2013

Město Havířov ocení dobrovolné dárce krve

Dobrovolné dárce krve a plazmy ocení město Havířov. Ocenění se setkají v Kulturním domě Radost ve středu 16. ledna 2013 v 16.30 a od vedení města dostanou roční čipovou kartu na MHD pro bezplatnou přepravu v systému ČSAD Havířov.


Post
Politika 10.1.2013

Pardubický hejtman se postaví za zachování pošt na venkově

Hejtman Martin Netolický přijal ve své kanceláři čtyři zástupce z Krajské rady Sdružení místních samospráv České republiky, aby jednali o zachování pošt na venkově. A dočkali se pochopení.


Post
Politika 10.1.2013

Karla Schwarzenberga podporuje 30 restaurací ve Středočeském kraji

Celkem třicet restaurací, hospod a barů se ve Středočeském kraji připojilo k celorepublikové výzvě Hospody volí Karla. Ta vznikla poté, co několik majitelů či provozovatelů podniků z řad podporovatelů Karla Schwarzenberga projevilo zájem o organizaci hromadného sledování prezidentské superdebaty ve čtvrtek 10. ledna od 20 hodin.


Post
Politika 10.1.2013

Klaus: Poslancům amnestii vysvětlovat nebudu, nemá to smysl

Prezident republiky Václav Klaus se nebude pokoušet udělenou amnestii poslancům znovu vysvětlovat, bylo by to podle něj bezcenné.


Post
Počasí 10.1.2013

Meteorologové očekávají sněžení v polohách nad 400 metrů

Meteorologové očekávají, že během čtvrtka začne v Česku v polohách nad 400 metrů sněžit. Večer a v noci se na severu území objeví i trvalejší sněžení.


Post
Společnost 10.1.2013

Lidé v Českých Budějovicích věnovali do veřejných sbírek přes osm set tisíc korun

Lidé v Českých Budějovicích věnovali do veřejných sbírek přes osm set tisíc korun. Nejvyšší částku už tradičně vynesla Tříkrálová sbírka. Z jedenaosmdesáti přenosných krabiček bylo vysypáno 270 631 korun.


Post
Společnost 9.1.2013

Senioři v severní části Prahy 8 získají další aktivizační centrum

Radnice osmé městské části připravuje vznik dalšího Centra aktivizačních programů pro seniory a osoby se zdravotním postižením, který bude umístěn v Poliklinice Mazurská na sídlišti Bohnice. Provoz by zde měl být zahájen na přelomu léta a podzimu.


Post
Kauzy, soudy a právo 9.1.2013

Odsouzený poslanec Wolf se vyhýbá nástupu do vězení

Mezi bývalými českými politiky, které soud poslal za mříže, se šíří nechuť k nástupu do vězení. Posledním případem je bývalý poslanec Petr Wolf. Odsedět si má 6 let za zpronevěru.


Post
Zdravotnictví 9.1.2013

Epidemie chřipky už zabila 7 lidí, lék Tamiflu není k sehnání

Od začátku zimy chřipce podlehlo 7 lidí, hygienici upozorňují, že mrtvých může být i víc. Ale lék, který je proti agresivním typům chřipky nejúčinnější není v lékárnách k dostání. A ani v nemocnicích ho není nazbyt.


Post
Politika 9.1.2013

Varvařovský nevylučuje rezignaci kvůli Vesecké a Křečkovi

Veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský ve středečním vysílání Rádia Impuls řekl, že odchod z funkce nevylučuje, pokud se jeho zástupcem stane poslanec ČSSD Stanislav Křeček nebo bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.


Post
Politika 9.1.2013

Zdeněk Škromach přirovnal Karolínu Peake k politické prostitutce

Zdeněk Škromach (ČSSD) se na svém facebookovém profilu tvrdě vyjádřil o Karolíně Peake (LIDEM). Místopředsedkyni vlády v podstatě přirovnal k politické prostitutce.


Post
Politika 9.1.2013

Vládě se líbí myšlenka zařazení výročí úmrtí Jana Palacha mezi významné dny

Šestnáctý leden by mohl uzavřít desítku významných dnů, které zná české právo. Skupina poslanců navrhuje, aby se datum, kdy lidé vzpomínají na upálení studenta Jana Palacha, zapsalo do zákona o státních svátcích, novelu ve středu podpořila vláda.


PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA

Aktivní Dítě