Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 16.1.2013

České dráhy vloni investovaly do modernějšího vozidlového parku 7,7 miliardy korun

Investice Českých drah (ČD) do železničního vozového parku dosáhly v roce 2012 přibližně 7,7 miliardy korun. Společnost uvedla do provozu 242 modernizovaných nebo nových vozů.


Post
Společnost 16.1.2013

Na Třinecku platí výstraha na smogovou situaci

V Moravskoslezském kraji platí výstraha na smogovou situaci nově od středečního rána i na Třinecku.


Post
Politika 16.1.2013

Vzrůstá počet mých hardcore voličů, říká Bobošíková po prohraných volbách

Prezidentské volby nevyšly Janě Bobošíkové (Suverenita), která skončila jako poslední z devíti kandidátů. Poškodilo mne ministerstvo vnitra i amnestie, napsala ve středu na svém webu, ale počet hlasů, které jí občané dali, je pro ni potvrzením, že jejích "hardcore" voličů přibývá.


Post
Společnost 16.1.2013

Rekonstrukce stacionáře v Jihlavě je v plném proudu

Rekonstrukce Denního a týdenního stacionáře probíhá i v zimě. Dodavatel provedl výměnu oken ve dvoupodlažní části včetně zateplení, vybudoval přístavbu a nástavbu jednopodlažní části včetně osazení oken.


Post
Krimi 16.1.2013

Od počátku amnestie zaznamenali policisté 184 deliktů propuštěných vězňů

Celkem 184 případů kriminality zaznamenala policie od počátku amnestie u propuštěných vězňů. Z toho bylo 101 trestných činů a 83 přestupků, ve více než jedné polovině těchto případů se jedná o majetkové delikty.


Post
Vzdělávání a školy 16.1.2013

Nejlepší střední škola je v Brně, nejlepší Gymnázium v Chebu, rozhodli v hlasování studenti

Brněnská střední škola pro tělesně postižené GEMINI Brno je podle studentů nejlepší střední školou v Česku. Výsledky hlasování téměř 18 tisíc respondentů ve středu zveřejnila Česká studentská unie (ČeSU).


Post
Krimi 16.1.2013

Ve Zbořeném Kostelci na Benešovsku uhořeli v chatě člověk a pes

Těla člověka a psa objevili hasiči ve středu časně ráno uvnitř shořelé chaty ve Zbořeném Kostelci na Benešovsku. Při příjezdu hasičů byla celá chata v plamenech a museli zasahovat v dýchací technice.


Post
Krimi 16.1.2013

Masakr na benzínce u Karviné: Lupič napadl obsluhu nožem, strážník ho zastřelil

Ozbrojený muž v noci vtrhl do benzinky v Karviné – Ráji, s nožem se dožadoval vydání peněz. Za chvíli ale na místo dorazili strážníci, kteří lupiče vyzvali, aby se vzdal. Když začal ohrožovat obsluhu, dvakrát vystřelili.


Post
Zdravotnictví 16.1.2013

Rušení nemocnic se nekoná! VZP odpískala Hegerovu reformu

Velký plán na rušení nemocnic v rámci reformy ministra zdravotnictví Leoše Hegera se nekoná. Největší Všeobecná zdravotní pojišťovna totiž z ničeho nic dává dlouhodobé smlouvy všem nemocnicím, které si o ně řekly.


Post
Počasí 16.1.2013

Chumelenice přijde do Česka už večer, zítra napadne až 15 cm nového sněhu

Do Česka se díky tlakové níži nad Itálií znovu vrátí sněžení. Četnější sněžení se objeví až dnes večer na jihozápadě Česka, ve čtvrtek ale podle meteorologů napadne až 15 centimetrů nového sněhu.


Post
Vzdělávání a školy 16.1.2013

Učni mohou od Jihočeského kraje získat stipendium až 27 tisíc korun

Až 27 tisíc korun může získat v průběhu tříletého studia učeň, který úspěšně absolvuje některý z dvanácti podporovaných učebních oborů v rámci grantového programu Stipendijního motivačního programu Jihočeského kraje, pravidelně vypisovaného od roku 2010.


Post
Společnost 16.1.2013

Kulturní a církevní památky Zlínského kraje budou mottem expozice Východní Moravy na Regiontouru

Východní Morava jako rozmanitý region s množstvím kulturních a církevních památek – takto se bude prezentovat Zlínský kraj na veletrhu Regiontour, který proběhne od 17. do 20. ledna 2013 na brněnském výstavišti.


Post
Doprava 16.1.2013

CzechRing tuto sobotu pořádá zimní radovánky pro řidiče

Organizátoři letního duálního závodu BMWrace, který proběhne v červnu 2013, se rozhodli pro majitele aut připravit netradiční zimní projížďku na královéhradeckém CzechRingu v areálu Festival parku na letišti.


Post
Krimi 16.1.2013

Policie loni vyšetřovala 304 528 trestných činů, o 12 640 méně

V Česku policie vloni vyšetřovala 304 528 trestných činů, což je o 12 640 méně, než předloni. U majetkové kriminality je pokles o čtyři procenta, u násilné o pět procent méně, obě tyto kriminality tvoří 70procentní zatíženost policie.


Post
Zdravotnictví 15.1.2013

Na tohoto lékaře si dejte pozor! Ordinoval úplně opilý

Zhruba s jedním promile alkoholu ordinoval dnes dopoledne v Hradci Králové praktický lékař Pavel Zikuda. Alkoholový odér a lékařovo podivné chování samozřejmě neuniklo pacientům, kteří přivolali policii. Ta pak 67tiletého lékaře vyvedla z ordinace.


Post
Společnost 15.1.2013

Havířov se tradičně představí na Regiontour 2013

Tradičně samostatnou expozicí se také letos statutární město Havířov představí na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Stánek Havířova bude návštěvníkům k dispozici od čtvrtku 17. do neděle 20. ledna.


Post
Společnost 15.1.2013

Městská policie bilancovala rok 2012

Celkem 2.178 oznámení přijala Městská policie Rožnov pod Radhoštěm za rok 2012. Strážníci řešili téměř dva a půl tisíce přestupků. Většina z nich se týkala přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.


Post
Kauzy, soudy a právo 15.1.2013

Ať o Chvalovském rozhodne Ústavního soud, přejí si soudci

Městský soud v Praze pošle k Ústavnímu soudu k posouzení případ bývalého fotbalového funkcionáře Františka Chvalovského, jehož stíhání zatím přerušila novoroční amnestie prezidenta Václava Klause. O stížnosti v úterý informoval server Lidovky.cz.


Post
Zdravotnictví 15.1.2013

Plastické operace v Česku: přibývá mužských pacientů, třetina pacientek chce větší prsa

Ještě před deseti lety byl zájem českých mužů o plastické operace prakticky nulový. Dnes je téměř každý sedmý pacient plastické chirurgie muž.


Post
Společnost 15.1.2013

Nora Dolanská se stane ředitelkou Pražské informační služby

Novou ředitelkou Pražské informační služby (PIS) se stane od února Nora Dolanská. V úterý o tom rozhodla Rada hlavního města Prahy, jmenování je na dobu neurčitou.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA