Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 22.12.2012

Parkovací dům v Jihlavě zatím nebude

Jihlavští zastupitelé se rozhodli, že město nebude čerpat úvěr 100 milionů korun na stavbu parkovacího domu. Projekt se zatím odkládá.


Post
Společnost 22.12.2012

Jihlava pořídí kvůli vandalům další kamery

Rada města Jihlavy odsouhlasila umístění dvou nových kamer na budově základní školy v Jungmannově ulici. Škola tímto krokem chce zamezit dalším čmáranicím na stěně školy, kde se opakovaně objevily rasistické nápisy.


Post
Vzdělávání a školy 22.12.2012

Po desítkách let jsou elektrotechnici brněnského VUT konečně pod jednou střechou

V kampusu Vysokého učení technického pod Palackého vrchem dokončili výstavbu moderního vzdělávacího komplexu budov pro Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT).


Post
Společnost 22.12.2012

Betlémské světlo dorazilo do Ostravy

Tak jako každoročně dorazilo i letos Betlémské světlo na Radnici města Ostravy. K náměstkovi primátora Daliboru Madejovi jej v pátek 21. prosince v dopoledních hodinách přinesli mladí skauti a junáci z Ostravy-Poruby, Staré Bělé a Polanky.


Post
Doprava 22.12.2012

Na Pelhřimovsku zemřel při nehodě řidič náklaďáku

Tragická nehoda, při které zemřel jeden člověk, se stala v pátek v podvečer na Pelhřimovsku. Řidič nákladního automobilu zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím traktorem s přívěsem a narazil do něj.


Post
Společnost 22.12.2012

Představitelé města Šumperk převzali ocenění Úřad s úsměvem

Pan Zdeněk Brož, starosta města Šumperk společně s tajemníkem městského úřadu Petrem Holubem, za účasti vedoucích zaměstnanců městského úřadu a členů zastupitelstva převzali 20. prosince 2012 z rukou zástupců společnosti MVS projekt ocenění Úřad s úsměvem v druhém nejvyšším stupni.


Post
Krimi 22.12.2012

V Praze přepadli lupiči luxusní zlatnictví, policie po nich pátrá

Čtyři muži přepadli se zbraní v ruce v pátek večer v pražské Pařížské ulici zlatnictví. Ze skleněné vitríny si vzali 17 šperků, jejichž cena dosahuje několik milionů korun.


Post
Doprava 21.12.2012

Zrekonstruované Svinovské mosty jdou do zkušebního provozu

Moravskoslezský kraj a Statutární město Ostrava dokončily hlavní stavební práce na Svinovských mostech a na novém nástupním dopravním terminálu MHD.


Post
Společnost 21.12.2012

Koledníci Tříkrálové sbírky 2013 se v Olomouci setkají s biskupem Hrdličkou

V sobotu 29. prosince 2012 proběhne mj. v katedrále sv. Václava v Olomouci či na půdě Charity Olomouc setkání s koledníky blížící se Tříkrálové sbírky 2013. Tímto způsobem bude vlastně celá akce, která je největší svého druhu v ČR, formálně zahájena.


Post
Společnost 21.12.2012

Primátor Bohuslav Svoboda převezl Betlémské světlo na Novou radnici

Pražský primátor Bohuslav Svoboda se dnes zúčastnil slavnostního předání Betlémského světla, které skauti přivezli z Brna a předali jej v Katedrále Sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě biskupu Václavu Malému.


Post
Vzdělávání a školy 21.12.2012

Ředitelem CERMAT se stal Jiří Zíka

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) povede Jiří Zíka, jeho dosavadní pověřený ředitel. Jako nejvhodnějšího kandidáta ho doporučila výběrová komise. Do výběrového řízení se přihlásili čtyři kandidáti.


Post
Politika 21.12.2012

Prezident Václav Klaus podepsal zvýšení daní

Zvýšení DPH o jeden procentní bod na 15 a 21 procent bude od nového roku platit. Prezident Václav Klaus v pátek podepsal daňový balíček a rozpočtová pravidla.


Post
Společnost 21.12.2012

O Vánocích dostanou v Praze lidé bez přístřeší rybí polévku a vánočku

O vánočních svátcích 24. a 25. prosince dostanou bezdomovci na lodi Hermes rybí polévku a vánočku. V této době se očekává také návštěva ubytovny první dámou České republiky Livií Klausovou. Ta v této době bezdomovce navštěvuje pravidelně už od roku 2008 a předává jim drobné dárky.


Post
Společnost 21.12.2012

Hejtman Libereckého kraje navštívil Nový Bor

Sklářské muzeum a tamní sklárny Crystalex navštívil v pátek hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Hejtman ocenil dobrou práci novoborské samosprávy a přislíbil pomoc zejména ve vylepšení dopravní obslužnosti.


Post
Krimi 21.12.2012

Strážníci v Praze zadrželi při činu sprejera, vyhrožoval jim vlivným otcem

Nápisy sprejem na tramvaje stříkal mladík ve čtvrtek večer ve Vršovické ulici v Praze 10. Po upozornění svědka ho strážníci zadrželi, mladík byl vulgární a agresivní a vyhrožoval, že má vlivného otce a postará se, aby dostali výpověď.


Post
Politika 21.12.2012

Nečas povede ministerstvo obrany, Picka vrátil do funkce náměstka

Ministerstvo obrany bude dočasně řídit premiér Petr Nečas (ODS). Vedením resortu ho v pátek pověřil prezident Václav Klaus, oznámil mluvčí Hradu Radim Ochvat.


Post
Společnost 21.12.2012

Býk na Třebíčsku smrtelně zranil muže

Při vážení býků v obci na Třebíčsku ve čtvrtek jedno ze zvířat vážně zranilo muže, ten i přes lékařskou pomoc zraněním na místě podlehl.


Post
Společnost 21.12.2012

V Praze na ulici se dusil muž uvízlou tabletkou v krku, pomohli mu strážníci

Muži, který se v pátek ráno na ulici v Praze 10 dusil uvízlou tabletkou v krku, pomohli strážníci. Muž se snažil upoutat pozornost máváním, strážníci se mu snažili pomoci, ale nakonec ho museli převést do nemocnice.


Post
Zdravotnictví 21.12.2012

Ředitel Zdravotnického holdingu Královéhradeckého rezignoval

Ředitel Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Martin Scháněl rezignoval na svou funkci. Bližší důvody pro tento svůj krok neuvedl. Představenstvo společnosti jeho rozhodnutí přijalo, nástupce vybere nejpozději do konce června 2013.


Post
Krimi 21.12.2012

Kolínští kriminalisté zadrželi trojici, která kradla olej z transformátorů, škoda jde do milionů

Až šestiletý pobyt ve vězení hrozí dvěma mužům a ženě, které v těchto dnech obvinili kolínští kriminalisté za krádeže oleje z trafostanic. Způsobili škodu téměř sedm milionů korun.


Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz

REKLAMA