Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 16.12.2012

Začíná regenerace zeleně na kopřivnickém sídlišti Korej

Právě v těchto dnech se rozbíhají práce na Regeneraci zeleně na sídliště Korej. Projekt řeší obnovu vegetace na jednom z nejstarších kopřivnických sídlišť. Konkrétně se jedná o prostor ohraničený ulicemi Obránců míru, Školní, Pod Bílou horou a Zdeňka Buriana.


Post
Společnost 16.12.2012

Město Bruntál má schválený vyrovnaný rozpočet

Město Bruntál má schválený vyrovnaný rozpočet Zastupitelstvo města Bruntálu na svém posledním zasedání letošního roku v úterý 11. prosince téměř jednomyslně schválilo návrh rozpočtu města na rok 2013. Rozpočet je sestaven jako vyrovnaný.


Post
Doprava 16.12.2012

Na Královéhradecku se převrátil kamion, řidiče museli oživovat

Na silnici I/33 mezi obcemi Dolany a Svinišťany v Královéhradeckém kraji havaroval v neděli ráno kamion polského dopravce. Řidiče kamionu se podařilo na místě resuscitovat a poté byl převezen leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.


Post
Společnost 16.12.2012

Olomouc má haptický model Klášterního Hradiska

TyfloCentrum Olomouc v letošním roce realizovalo třetí kolo projektu „Zpřístupnění olomouckých památek zrakově postiženým III“.


Post
Společnost 16.12.2012

Studenti navrhli polep protihlukové stěny na Rolnické ulici v Opavě

Studenti Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě navrhovali v rámci soutěže jejich školy grafické zpracování polepu protihlukové stěny na Rolnické ulici. Autorky třech nejlepších návrhů včera převzaly ocenění z rukou náměstka primátora Dalibora Halátka.


Post
Společnost 16.12.2012

I Pardubáci soutěží ve sběru elektroodpadu

Pardubáci mohou vyměnit staré elektro za tablet či moderní spotřebiče. Pardubice se totiž zapojili do soutěže společnosti ASEKOL, která se zabývá mimo jiné zpětným odběrem elektroodpadu.


Post
Společnost 16.12.2012

Seniorka trpící Alzheimerovou chorobou si v Kladně zapálila byt, hasiči museli evakuovat 18 lidí

Patrně nedbalost při manipulaci s uzávěrem plynových kamen stála za požárem bytu, ke kterému vyjížděli v sobotu večer kladenští hasiči. Při zásahu ve třetím patře činžovního domu museli kromě jedenaosmdesátileté důchodkyně evakuovat dalších 18 lidí.


Post
Společnost 16.12.2012

V Liberci vzdají 18. prosince poctu Václavu Havlovi

Zasedání Zastupitelstva LK 18. prosince začne ve 14 hodin krátkou vzpomínkou na jednoroční výročí úmrtí prvního prezidenta České republiky Václava Havla ((5. října 1936, Praha – 18. prosince 2011, Vlčice).


Post
Zdravotnictví 16.12.2012

Nemocnice Královéhradeckého kraje letos vylepšilo více než 140 milionů

Rekonstrukce nemocničních budov, nákupy nových přístrojů, pravidelná údržba či příprava nových projektů: to byl směr letošních investic, které vylepšily stav nemocnic spravované Královéhradeckým krajem. Celkově šlo takto do nemocnic asi 141 milionů korun z krajského rozpočtu i z Evropské unie.


Post
Doprava 15.12.2012

Pražští policisté řešili v sobotu více než 120 dopravních nehod

Od sobotních ranních hodin až do odpoledne řešili policisté v Praze více než 120 dopravních nehod, což je oproti běžnému víkendovému dni několikanásobné navýšení. Prahu v sobotu pokryla ledovka, a proto se většinou se jednalo a malé dopravní nehody.


Post
Krimi 15.12.2012

Policie pátrá po muži, který znásilnil mladou ženu u metra Stodůlky

Pražští policisté hledají muže, který měří přibližně 170 cm a má vysokou štíhlou postavu a jeho věk odhadují na 30-35 let. Muž ve čtvrtek kolem půlnoci znásilnil mladou ženu několik metrů od stanice pražského metra B Stodůlky.


Post
Společnost 15.12.2012

Paní Zelíková oslavila 100 let, popřáli jí i představitelé města

Pevné zdraví, životní pohodu a neutuchající elán popřáli ke stým narozeninám paní Květoslavě Zelíkové starosta města Otrokovice Jaroslav Budek a místostarosta Milan Plesar.


Post
Společnost 15.12.2012

Českolipské turistické centrum patří k nejlepším v regionu

Vysoké hodnocení od zástupců agentury CzechTourism získalo Turistické informační centrum na náměstí T.G. Masaryka v České Lípě. V něm provedli pracovníci agentury v průběhu uplynulého půl roku šetření prostřednictvím takzvaného mystery shoppingu.


Post
Společnost 15.12.2012

Pardubické letiště připravuje další Aviatickou pouť

Již po třiadvacáté přivítá v příštím roce na letišti v Pardubicích Aviatická pouť všechny příznivce letectví. Pro nadcházející ročník, který se uskuteční 1. a 2. června, připravují organizátoři mimo jiné velkoprostorové divadelní představení.


Post
Společnost 15.12.2012

DC ADRA Ostrava hledá dobrovolníky do nového programu k dětem

V roce 2013 DC ADRA Ostrava zahajuje nový program: Dobrovolníci v pěstounských rodinách. Ve spolupráci s orgánem sociálně - právní ochrany dětí hodlá zapojit do programu 10 dobrovolníků a 10 pěstounských rodin.


Post
Společnost 15.12.2012

Děti chtějí být rychlé jako gepard a o sexu se dovídají z internetu, ukazuje statistika

Osm z deseti dětí v ČR si nosí svačinu z domova, čtvrtina by chtěla být rychlá jako gepard, 80 procent dětí má doma zvířátko a 62 procent třídí odpad "protože by se to mělo". Vyplývá to z úterý zveřejněných výsledků "Minisčítání", projektu Českého statistického úřadu.


Post
Společnost 15.12.2012

Ženy ze školy tantry Mohendžodáro vybraly pro nemocné děti hračky i peníze

Netrvalo čtvrt roku a ve škole Umění tantrické jógy pro ženy Mohendžodáro se sešlo na sto dárků pro Nadační fond Krtek. Děti je dostanou v právě začínajícím týdnu.


Post
Společnost 15.12.2012

Středočeští záchranáři zasahovali u třiceti případů spojených s náledím

Ledovka a náledí, které pokryly v noci z pátku na sobotu, donutily středočeské zdravotníky zasahovat u třiceti případů zranění. Většinou jsme pomáhali chodcům, kteří spadli a utrpěli úraz dolních a horních končetin.


Post
Zdravotnictví 15.12.2012

Olomoucký kraj zajistí lékárenskou péči během Vánoc

Olomoucký kraj zaplatí lékárnám v regionu za otevření v době vánočních svátků. Cílem je zajistit příslušnou péči především 25. prosince, kdy hodlají zavřít i lékárny patřící k velkým řetězcům.


Post
Doprava 15.12.2012

Na Trutnovsku havarovalo osobní auto

Na silnici z Úpice do obce Batňovice v okrese Trutnov na Královéhradecku havarovalo v sobotu dopoledne osobní vozidlo, ve kterém jeli tři lidé. Jednou z nich je žena, která má v autě zaklíněné nohy a z něj nemůže ven.


Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz

REKLAMA