Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 13.12.2012

Bezpečnost vodňanských přechodů zvýší nové osvětlení

Nejpozději do poloviny ledna budou tři nejfrekventovanější přechody pro chodce ve Vodňanech na Strakonicku nově osvětleny. Stanou se tak mnohem bezpečnějšími.


Post
Společnost 13.12.2012

Projekt Mámy pro mámy podpoří nedonošené děti v Ostravě

V pátek 14. prosince vyvrcholí pro letošní rok snaha Občanského sdružení Nedoklubko podporující nedonošence a jejich rodiny. V Městské nemocnici v Ostravě v 10 hodin a následně ve Fakultní nemocnici ve 13 hodin předají zástupci sdružení rozličné pomůcky, oblečky a další dárky maminkám i jejich předčasně narozeným ratolestem.


Post
Politika 13.12.2012

Kalousek dá sněmovně zprávu o statisícových platech náměstků za dva dny

Opoziční poslanci se ve středu dožadovali, aby jim ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vysvětlil, proč berou vysocí státní úředníci platy v řádech statisíců měsíčně. Kalousek však požádal o dvoudenní odklad, aby měl čas nastudovat podklady a dát sněmovně detailní odpověď, a s návrhem uspěl.


Post
Počasí 13.12.2012

Česku hrozí ledovka, varují meteorologové

Od páteční noci do nedělních 15.00 hrozí po celé České republice silná ledovka. Výstrahu vydal ve čtvrtek Český hydrometeorologický ústav.


Post
Kauzy, soudy a právo 13.12.2012

Přímé volby prezidenta se zúčastní i Bobošíková, rozhodl Nejvyšší správní soud

Nejvyšší správní soud ve čtvrtek rozhodl, že ministerstvo vnitra musí zaregistrovat Janu Bobošíkovou (Suverenita) jako kandidátku v přímé volbě prezidenta. Naopak se u soudu neuspěly žádosti ekonoma Vladimíra Dlouhého a senátora Tomia Okamury.


Post
Politika 13.12.2012

Prezident Klaus podepsal zákon o Pozemkovém fondu

Nečasova vláda může využít 2,6 miliardy korun z Pozemkového fondu na zajištění národního spolufinancování Programu rozvoje venkova v letech 2012 a 2013 a na národní dotační programy. Prezident Václav Klaus totiž ve čtvrtek podepsal zákon o Pozemkovém fondu ČR.


Post
Politika 13.12.2012

Peake odvolala tři klíčové členy týmu bývalého ministra Alexandra Vondry

Nová ministryně obrany Karolína Peake den po svém nástupu na nový rezort udělala výrazné personální změny. Odvolala 1. náměstka rezortu Vlastimila Picka, ředitele Národního úřadu pro vyzbrojování Pavla Bulanta a a ředitele kabinetu Františka Šulce.


Post
Společnost 13.12.2012

V bývalých mrazírnách Mochov hořela hala

V areálu bývalých mrazíren v Mochově u Prahy hořela střecha haly a polystyrenové obložení budovy. Hasiči vyhlásili III. poplachový stupeň.


Post
Společnost 13.12.2012

Beskydy mají první oběť letošní zimy

Během pěšího výletu zkolaboval v beskydské Čantoryji osmašedesátiletý muž polské národnosti. Záchranáři ani přátelé muže, kteří okamžitě zahájili oživovací pokusy, mu už nedokázali pomoci.


Post
Doprava 13.12.2012

Registr vozidel na některých pracovištích zkolaboval

Centrální registr vozidel po svém čtvrtečním napojení na registr obyvatel fungoval od 7.00 do 9.30, poté ale zkolaboval a postupně všechna pracoviště byla vyřazena z provozu. Podobné problémy mají v Pardubicích, Karviné, Plzni, Brně či Kladně.


Post
Společnost 13.12.2012

V Karviné zemřel na následky podchlazení bezdomovec, který dříve odmítal pomoc

Marná byla dnešní noční snaha strážníků a lékařů o záchranu jednoho z karvinských bezdomovců. Muž v minulosti odmítal jakoukoliv pomoc. Případ převzala státní policie.


Post
Vzdělávání a školy 13.12.2012

Rekonstrukce ZUŠ Jihlava jde do finále

Budova Základní umělecké školy v Jihlavě se proměňuje před očima. Škola má hotovou novou přístavbu, fasády, dvůr, uvnitř objektu jsou hotové hrubé práce.


Post
Politika 13.12.2012

Proč berou náměstkové víc než my, rozčiluje se opozice

Poslanci si ve čtvrtek dopoledne odhlasovali, že chtějí od vlády slyšet zdůvodnění, proč mají vysocí státní úředníci platy v řádech statisíců korun za měsíc. Ladislav Šincl (ČSSD) zmínil například mzdu jednoho z náměstků na ministerstvu kultury, ten by měl měsíčně vydělávat více než 344 tisíc korun.


Post
Společnost 13.12.2012

Kopřivničané opět dostanou městské kalendáře

Již sedmým rokem vydává město Kopřivnice vlastní stolní kalendář, který Kopřivničané získají jako dárek. Distribuce zhruba desíti tisíc výtisků začne příští týden a všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly kalendář nalézt ve svých schránkách nejpozději v prvním lednovém týdnu.


Post
Společnost 13.12.2012

V Rakousku zahynul český lyžař, zasypala ho lavina

Tragicky skončil výlet za sportem pro čtyřicetiletého Čecha v rakouských Alpách. Muže zasypala ve středu dopoledne u tyrolské obce Serfus lavina, na následky zranění pak v nemocnici v Innsbrucku zemřel.


Post
Společnost 13.12.2012

Jablonec nad Nisou ocenil práci dobrovolníků

Skleněná jablka lidem, kteří se věnují dobrovolnické práci, rozdával v obřadní síni jablonecké radnice náměstek primátora Petr Tulpa. Symbolicky jim tímto způsobem poděkoval za jejich nesobeckou pomoc.


Post
Společnost 13.12.2012

Brněnští hasiči v noci zasahovali u požáru chaty, zásah jim trval tři hodiny

Tři hodiny v noci zasahovali Brněnští hasiči u hořící chaty, která vzplála v tamní části Jundrov. Po hodině a půl dostali hasiči požár pod kontrolu, další hodinu a půl zabralo hasičům dohašování.


Post
Politika 13.12.2012

Evropská unie se dohodla na bankovním dohledu

Eurozona bude mít od roku 2014 jednotný bankovní dohled. Ministři financí zemí Evropské unie se na tom dohodli po 14hodinovém jednání ve čtvrtek nad ránem.


Post
Společnost 13.12.2012

V Kamenářském domě v Turnově oslavili 5. výročí značky Regionální produkt Český ráj

Sdružení Český ráj založilo před pěti lety značku Regionální produkt Český ráj, a tak 10. prosince uspořádalo při příležitosti tohoto výročí setkání příznivců, podporovatelů a výrobců produktů, které jsou vytvořeny na území Českého ráje.


Post
Vzdělávání a školy 13.12.2012

Jihočeská univerzita představila nové logo

Rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer spolu s autorkou nového loga grafičkou Radkou Folprechtovou ve středu v Českých Budějovicích představil jednotný vizuální styl univerzity a jejích osmi fakult.


Reklama

www.beautyexpo.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření

REKLAMA