Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 23.12.2012

Rybáři v Blansku budou obnovovat rybářské lístky

Každoročně na přelomu letopočtů, v průběhu měsíců prosince a ledna, přicházejí na odbor životního prostředí Městského úřadu Blansko ve zvýšené míře přátelé „Petrova cechu“ pro rybářský lístek, který je základním dokladem každého rybáře.


Post
Společnost 23.12.2012

Valašské Klobouky vyhlásily vítěze soutěže Město v květech

Se svými upravenými a rozkvetlými předzahrádkami i balkony se do ní mohli přihlásit valašskokloboučtí i občané místních částí. Podle výsledkových listin letos obzvláště vzkvétalo zahrádkaření právě ve Smolině, tamní soutěžící obsadili hned čtyři ze šesti oceňovaných míst.


Post
Společnost 23.12.2012

V Krkonoších zemřel na svahu lyžař

Lyžaře (43) ležícího na svahu v Jánských lázních našli v sobotu jiní lyžaři, přes veškerou snahu mu ale nedokázali pomoci. Příčina úmrtí muže není zatím známá, vše objasní až nařízená pitva.


Post
Společnost 23.12.2012

Primátor a zástupci havířovského magistrátu rozdali dárky potřebným

Radost a úsměv na dětských tvářích si ve čtvrtek 20. prosince 2012 užili členové vedení statutárního města Havířov, když rozdávali dárky v organizacích a institucích, které se ve městě starají o potřebné, především pak o děti.


Post
Kauzy, soudy a právo 23.12.2012

V kauze VETT rozhodl krajský soud ve prospěch města Česká Lípa

Společnost VETT, a.s., která v letech 1993 - 2008 provozovala v České Lípě Městskou autobusovou dopravu (MAD), se bezdůvodně obohatila na úkor města Česká Lípa. Tak 4. prosince 2012 rozhodl Krajský soud v Ústí nad Labem - pobočka Liberec o odvolání společnosti VETT.


Post
Zdravotnictví 23.12.2012

V Liberci byla otevřena záchytná stanice

Při Krajské nemocnici Liberec, a.s. byla nově otevřena protialkoholní a protitoxikomanická záchytná stanice, jejíž zkušební provoz probíhá od 3. 12. do 21. 12. 2012, standardní provoz následně od 31. 12. 2012.


Post
Společnost 23.12.2012

Na Silvestra se zlínská radnice uzavře už v poledne

V poslední den roku 2012, na Silvestra, bude magistrát otevřený pro veřejnost výjimečně pouze do 12. hodiny. Celé dopoledne budou pracovníci města připravení řešit žádosti občanů.


Post
Společnost 23.12.2012

Na Karlově náměstí byly vyhlášeny nejkrásnější vánoční stromečky ozdobené veřejností

V pátek odpoledne vyvrcholila akce „Zdobit může každý, zdobit bude každý“ vyhlášením nejlépe ozdobených vánočních stromečků. Lidé i firmy na Karlově náměstí ozdobili celkem 65 stromků. Vítězové obdrželi z rukou radního Václava Novotného (TOP 09) hodnotné ceny.


Post
Politika 23.12.2012

Fischer se Zemanem mají stejnou podporu veřejnosti, ukázal průzkum

Do druhého kola prezidentské volby by se zhruba stejným výsledkem postoupili Jan Fischer a Miloš. Zemanovi by dalo hlas 26,5 a Fischerovi 26,0 procenta pravděpodobných voličů.


Post
Doprava 23.12.2012

Tramvajím a autobusům v Praze se v lednu a únoru prodlouží intervaly

Dočasné omezení městské hromadné dopravy čeká obyvatele hlavního města v prvních dvou měsících roku 2013. Od 7. ledna do 17. února budou tramvaje a autobusy jezdit v delších intervalech.


Post
Krimi 22.12.2012

V Jihlavě přepadl muž prodavačku v hračkářství, vážně ji zranil

Dosud neznámý pachatel v Jihlavě přepadl v pátek krátce před 16. hodinou prodavačku v obchodě s dětským zbožím a způsobil ji vážná zranění. Lupič si odnesl tržbu v hodnotě několika tisíc korun.


Post
Vzdělávání a školy 22.12.2012

Gymnáziu Evropská hrozí zánik, radní Prahy 6 chtějí po magistrátu vysvětlení

Praze 6 hrozí, že přijde o Gymnázium na Evropské. Důvodem je skutečnost, že pražský magistrát nepovolil ve školním roce 2013/2014 otevření jediné požadované třídy oboru vzdělání Gymnázium.


Post
Krimi 22.12.2012

Při pátečním shromáždění fotbalových fanoušků v centru Prahy zadržela policie 23 lidí

Celkem 23 lidí zadržela v pátek pozdě večer pražská policie na Václavském náměstí, kde se shromáždilo asi 300 radikálních fotbalových fanoušků. Záchranáři při incidentu ošetřili tři fanoušky a dva policisty.


Post
Společnost 22.12.2012

Bývalá poliklinika Českých drah v Břeclavi bude nepřístupná, bezdomovcům pomůže Charita

Zhruba dvě desítky bezdomovců v úterý dopoledne vykazovali z bývalého zdravotního střediska Českých drah u nádraží státní i městští policisté. Důvodem je, že současný majitel musí podle nařízení Drážního úřadu dům lidem znepřístupnit.


Post
Společnost 22.12.2012

Obecní dům se stal dějištěm ocenění opavských osobností

Cena statutárního města Opavy se uděluje jako výraz ocenění za významné celoživotní či dlouhodobé zásluhy o rozvoj našeho města nebo za významný čin v oblastech, jako je například kultura, vzdělávání a výchova, sport, přírodní vědy a jiné.


Post
Společnost 22.12.2012

Tříkráloví koledníci výjdou do ulic již potřinácté

Potřinácté vyjdou počátkem ledna do ulic měst a obcí koledníci Tříkrálové sbírky, aby popřáli šťastný nový rok a poprosili o příspěvek na pomoc těm, kteří si sami pomoci nemohou anebo neumějí. Koledování začne 2. ledna a potrvá až do 14. ledna.


Post
Společnost 22.12.2012

Velitel přerovských hasičů se rozloučil s funkcí, radní mu poděkovali

Třicet let byl velitelem přerovského Sboru dobrovolných hasičů. Musel si poradit s ohněm, vodou i vichřicí. Tisíce hodin prožil v terénu a nezištně pomáhal lidem. K poslednímu prosinci se čtyřiasedmdesátiletý Jan Sekera se svou funkcí loučí a velitelské žezlo předává dvaatřicetiletému synovi Janovi, který od ledna bude šéfem jednotky.


Post
Společnost 22.12.2012

ČEZ Teplárenská zahájila stavební práce na napojení lázeňských domů v Teplicích

V Lázeňském parku začaly stavební práce na nové soustavě zásobování teplem pro objekty Lázní Teplice a dále pro lokality Prosetice a Šanov. Investorem je společnost ČEZ Teplárenská, stavbu provádí firma Sdružení Teplice TENZA-MARTIA.


Post
Společnost 22.12.2012

Dárky ze sbírky potěšily dětské pacienty ústecké Masarykovy nemocnice

Dětské oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem navštívila náměstkyně primátora Zuzana Kailová, aby dětem osobně předala dárky, které věnovali Ústečané.


Post
Společnost 22.12.2012

Primátor Ústí nad Labem navštívil služebny městské policie

V předvánočním čase navštívil primátor města Ústí nad Labem služebny městské policie a popřál přítomným strážníkům krásné svátky a šťastný nový rok.


Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA