Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 5.1.2013

U Benešova nepřežil řidič auta náraz do stromu

Jeden lidský život si vyžádala havárie osobního vozidla do stromu v Čechticích na Benešovsku. Šestatřicetiletý řidič vylétl se svým vozem ze silnice a narazil do stromu.


Post
Společnost 5.1.2013

Pardubická nemocnice přivítala prvního občánka dvě hodiny po půlnoci

Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková přivítala první občánky nového roku. První porod roku 2013 zažila pardubická nemocnice ve 2:05, kdy přišla na svět Terezka Pániková z Dolní Čermné. Další se na svět prodral v 6:41 Tomáš z Přelouče.


Post
Doprava 5.1.2013

Pardubické letiště loni odbavilo 125 tisíc pasažérů

Letiště Pardubice v loňském roce odbavilo rekordních 125 tisíc pasažérů. V porovnání s rokem 2011 je to dvojnásobný růst, tehdy letištěm prošlo pouze 65 tisíc cestujících. Prozatím držel rekord rok 2007, kdy pardubického letiště využilo 93 tisíc lidí.


Post
Společnost 5.1.2013

Primátor přivítal první olomoucké miminko

Malý Matěj Florián, který se narodil hned 1. ledna 2013 v 9:05 hodin v olomoucké porodnici, se má čile k světu. V pátek se o tom přesvědčil i primátor města Martin Novotný, když šel mamince i prvnímu olomouckému miminku letošního roku pogratulovat.


Post
Vzdělávání a školy 5.1.2013

Kroměřížské děti z Malého Valu se přestěhovaly do nové školky v Mánesově ulici

Novou mateřskou školu v Mánesově ulici uvedla se začátkem letošního roku do provozu kroměřížská radnice. Prostory prošly v uplynulých měsících kompletní rekonstrukcí, aby je mohly využívat děti z Mateřské školy Malý Val.


Post
Společnost 5.1.2013

Záchrana koně na Hodonínsku měla dobrý konec

Čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje ze stanic Kyjov, Hodonín, Břeclav a Lidická vyjely v pátečních odpoledních hodinách k záchraně koně.


Post
Doprava 5.1.2013

Při honičce v Praze nejdřív boural zloděj, hned po něm policisté

Policisté honili v pátek večer řidiče v kradeném peugeotu, který nezastavil při silniční kontrole. Zloděj i strážci zákona skončili po smyku s poškozenými auty na tramvajových kolejích na Vinohradech.


Post
Počasí 5.1.2013

V sobotu bude teplo, ale zamračeno a místy déšť

Meteorologové předpovídají na sobotu zataženo až oblačno, místy déšť. Na horách budou srážky četnější. V nížinách bude z oblohy padat déšť, ale v polohách nad 1100 m, na severovýchodě nad 800 m a postupně nad 400 m budou srážky sněhové.


Post
Společnost 5.1.2013

Pražští hasiči bojují s rozsáhlým požárem bývalé školy v Podolí

Hasiči likvidují od pátečního večera rozsáhlý požár objektu bývalé základní školy v pražském Podolí. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, škodliviny v ovzduší si zatím nevyžádaly evakuaci okolí, nikdo se nezranil.


Post
Doprava 4.1.2013

Řidič na Vysočině ztratil kontrolu nad autem a vyletěl ze silnice, nehodu nepřežil

Páteční ranní dopravní nehoda u Havlíčkova Brodu si vyžádala jeden lidský život. Sedmačtyřicetiletý řidič na přehledném úseku ztratil kontrolu nad svým vozidlem, narazil do stromu a vylétl z auta. Na místě zemřel.


Post
Politika 4.1.2013

Zuzana Roithová v pondělí na Karlově náměstí ukončí prezidentskou kampaň

Závěr prezidentské kampaně Zuzany Roithové se uskuteční v pondělí 7. 1. 2013 od 17.30 hodin na Karlově náměstí v Praze.


Post
Krimi 4.1.2013

V Ostravě někdo ukradl petiční stánek za zachování Ostravice – Textilie

Dne 2. 1. 2013 byl instalován nový petiční stánek za zachování Ostravice – Textilie přímo u komplexu budov. Ve večerních hodinách dne 3. 1. 2013 však došlo k odcizení části petičního stánku.


Post
Kauzy, soudy a právo 4.1.2013

Klausova amnestie vyvolala reakce i v zahraničích médiích

Nad rozsahem amnestie Václava Klause se nepodivují jen Češi. Podivného rozhodnutí si všimla i zahraniční média.


Post
Společnost 4.1.2013

V Ostravě vybuchl kotel v rodinném domě, jeden člověk se zranil

Dvě jednotky hasičů byly v pátek vyslány k nahlášenému požáru po výbuchu plynového kotle do Ostravy, místní části Muglinov. K následnému požáru po výbuchu nedošlo, jeden člověk utrpěl zranění.


Post
Kauzy, soudy a právo 4.1.2013

Amnestie v číslech: 5 tisíc lidí jde z vězení ven, 30 tisíc omilostněných

Vyhlášená amnestie už je skoro na konci. Brány věznic do páteční 15. hodiny opustilo už 5 232 omilostněných vězňů, celkem se amnnestie týká více než 30 tisíc lidí.


Post
Kauzy, soudy a právo 4.1.2013

Osobnosti o Klausově amnestii: Prezident poškodil naši zem

Nejen politici a prezidentští kandidáti, ale i známé české osobnosti kroutí hlavou nad amnestií prezidenta Václava Klause.


Post
Zdravotnictví 4.1.2013

Loňský rok byl ve frýdecko-místecké nemocnici úspěšný v počtu operací

V roce 2012 bylo implantováno nejvíce kardiostimulátorů v historii frýdecko-místecké nemocnice. Také endoprotetické výkony na velkých kloubech se pohybují ve vysokých počtech. Celkově se jednalo o 391 operací.


Post
Vzdělávání a školy 4.1.2013

Zápisy do základních škol v Hradci Králové jsou za dveřmi

Necelá tisícovka dětí přijde 18. a 19. ledna 2013 k zápisu do prvních tříd v sedmnácti základních školách zřizovaných městem. Zápisům předcházely na všech městských základních školách dny otevřených dveří, kam mohly děti přijít a školu spolu s rodiči v předstihu poznat.


Post
Krimi 4.1.2013

Propuštěný vězeň ukradl v Praze 100 kondomů, jiný kradl kovy

Skoro až úsměvně působí další z deliktů vězňů propuštěných na amnestii. V Praze ostraha supermarketu zadržela muže, který ukradl více než sto balení prezervativů. Dalšího propuštěného vězně policie zadržela hned dvakrát. Kradl kovy.


Post
Zdravotnictví 4.1.2013

V krnovské nemocnici se za loňský rok narodilo 737 dětí

Celkem 737 dětí, z toho 374 chlapců a 363 děvčátek, se za loňský rok narodilo v krnovské nemocnici. Mezi novorozenci bylo sedm dvojčat.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz

REKLAMA

Aktivní Dítě