Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 4.1.2013

V Ostravě vybuchl kotel v rodinném domě, jeden člověk se zranil

Dvě jednotky hasičů byly v pátek vyslány k nahlášenému požáru po výbuchu plynového kotle do Ostravy, místní části Muglinov. K následnému požáru po výbuchu nedošlo, jeden člověk utrpěl zranění.


Post
Kauzy, soudy a právo 4.1.2013

Amnestie v číslech: 5 tisíc lidí jde z vězení ven, 30 tisíc omilostněných

Vyhlášená amnestie už je skoro na konci. Brány věznic do páteční 15. hodiny opustilo už 5 232 omilostněných vězňů, celkem se amnnestie týká více než 30 tisíc lidí.


Post
Kauzy, soudy a právo 4.1.2013

Osobnosti o Klausově amnestii: Prezident poškodil naši zem

Nejen politici a prezidentští kandidáti, ale i známé české osobnosti kroutí hlavou nad amnestií prezidenta Václava Klause.


Post
Zdravotnictví 4.1.2013

Loňský rok byl ve frýdecko-místecké nemocnici úspěšný v počtu operací

V roce 2012 bylo implantováno nejvíce kardiostimulátorů v historii frýdecko-místecké nemocnice. Také endoprotetické výkony na velkých kloubech se pohybují ve vysokých počtech. Celkově se jednalo o 391 operací.


Post
Vzdělávání a školy 4.1.2013

Zápisy do základních škol v Hradci Králové jsou za dveřmi

Necelá tisícovka dětí přijde 18. a 19. ledna 2013 k zápisu do prvních tříd v sedmnácti základních školách zřizovaných městem. Zápisům předcházely na všech městských základních školách dny otevřených dveří, kam mohly děti přijít a školu spolu s rodiči v předstihu poznat.


Post
Krimi 4.1.2013

Propuštěný vězeň ukradl v Praze 100 kondomů, jiný kradl kovy

Skoro až úsměvně působí další z deliktů vězňů propuštěných na amnestii. V Praze ostraha supermarketu zadržela muže, který ukradl více než sto balení prezervativů. Dalšího propuštěného vězně policie zadržela hned dvakrát. Kradl kovy.


Post
Zdravotnictví 4.1.2013

V krnovské nemocnici se za loňský rok narodilo 737 dětí

Celkem 737 dětí, z toho 374 chlapců a 363 děvčátek, se za loňský rok narodilo v krnovské nemocnici. Mezi novorozenci bylo sedm dvojčat.


Post
Společnost 4.1.2013

Matka přinesla do nemocnice v Karlových Varech mrtvé dítě

Do nemocnice v Karlových Varech dnes přinesla žena zakrvácené čtyřleté dítě, které prý přejel vlak. Lékaři už mu ale nemohli pomoci, dítě zraněním podlehlo.


Post
Počasí 4.1.2013

Horská služba v Krkonoších varuje před silným větrem na hřebenech hor

Ti, kteří jsou na horách nebo se na ně o víkendu chystají, by měli zbystřit. Horská služba v Krkonoších nedoporučuje kvůli silnému větru hřebenové túry.


Post
Společnost 4.1.2013

Valašskomeziříčská radnice vyhlásí Ceny města

Ve čtvrtek 10. ledna 2013 budou známi noví nositelé prestižní Ceny města Valašské Meziříčí. Cenu každoročně uděluje radnice na základě návrhu Komise pro udělování cen Rady města Valašské Meziříčí za významné úspěchy, mimořádné výkony nebo ocenění hodné skutky.


Post
Společnost 4.1.2013

Hejtman na Zlínsku zahájil a podpořil Tříkrálovou sbírku

Prvním domem, který navštívili tříkráloví koledníci na Zlínsku, bylo v pátek po poledni sídlo Zlínského kraje, přesněji kancelář hejtmana Stanislava Mišáka. Ten „mudrce z východu“ přivítal přáním, aby letošní sbírka vynesla obnos stejně štědrý jako v minulých letech.


Post
Společnost 4.1.2013

První kroky z věznice vedou v Novém Jičíně u řady propuštěných na sociální odbor

Na odbor sociálních věcí v Novém Jičíně se do této chvíle obrátilo s žádostí o pomoc šest lidí, které propustili z vězení na amnestii. Odbavení těchto klientů probíhá klidně, žádné fronty se netvoří.


Post
Společnost 4.1.2013

Do šternberské porodnice přinesl čáp v uplynulém roce 931 dětí

Celkem 931 dětí se v minulém roce narodilo v Nemocnici Šternberk. Mezi novorozeňaty bylo 490 chlapečků a 441 děvčátek. Uplynulý rok byl bohatý i na porod dvojčátek, kterých se narodilo ve šternberské porodnici hned devět.


Post
Společnost 4.1.2013

Na jihlavském náměstí se bude v rámci Tříkrálové sbírky nalévat svařák

V celé republice až do 14. ledna běží tradiční Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou. Letos jde už o třináctý ročník. V Jihlavě sbírka začala 2. ledna.


Post
Doprava 4.1.2013

Sokolovští policisté pátrají po svědcích nehody

Sokolovští policisté pátrají po svědcích dopravní nehody, která se stala 21. prosince 2012 v 17:00 hodin na přechodu pro chodce v ulici K. H. Borovského poblíž dvou obchodních domů.


Post
Zdravotnictví 4.1.2013

Lékaři Nemocnice Přerov přivedli v loňském roce na svět 881 dětí

Celkem 881 miminek se v loňském roce narodilo v Nemocnici Přerov. Mezi dětmi bylo 467 chlapců, 414 dívek a osm dvojčátek. Na prvního novorozence letošního roku nemuseli zdravotníci čekat dlouho.


Post
Společnost 4.1.2013

Místostarosta Tomáš Vlček popřál prvnímu občánkovi České Lípy

Kytici a poukaz na nákup dětského oblečení v hodnotě 5 tisíc korun, který platí až do konce června 2013, dostala v pátek 4. ledna od místostarosty České Lípy Tomáše Vlčka maminka prvního letošního občánka České Lípy.


Post
Společnost 4.1.2013

Prvním náchodským občánkem je Matěj Dudek

V pátek dopoledne přivítali v náchodské porodnici starosta města Jan Birke a místostarosta Tomáš Šubert prvního náchodského občánka roku 2013. Tím je Matěj Dudek, který se narodil ve středu 2. ledna 2013 v 10 hodin a 47 minut, váží 3610 g a měří 49 cm.


Post
Počasí 4.1.2013

Meteorologové varují: V jižních a západních Čechách se zvednou hladiny řek

O víkendu bude v nížinách, ale i na horách vydatně pršet, a proto vydali meteorologové výstrahu před povodní. Týkat by se měla Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Libereckého a Ústeckého kraje. Vyhlášena bude od páteční desáté hodiny večerní do sobotní třetí hodiny odpolední.


Post
Krimi 4.1.2013

Další propuštění vězni se dostali do křížku se zákonem

Policisté zaznamenali další případy, kdy se amnestovaní vězni hned po propuštění zpili do němoty a účastnili se konfliktů. Jeden se dokonce vloupal do hospody.


PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA

Aktivní Dítě