Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 1.1.2013

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli letos poprvé už tři minuty po půlnoci

Posledním výjezdem roku 2012 si hasiči Pardubického kraje do statistiky zapíší požár věcí na balkoně v Chrudimi. Požár byl hasičům oznámen 31. prosince v 21.38 hodin. K prvnímu výjezdu roku 2013 pak vyjížděli tři minuty po půlnoci.


Post
Společnost 1.1.2013

Prvním dítětem Královéhradeckého kraje je Jáchym z Jičínska

Chlapeček Jáchym je prvním dítětem, které se v roce 2013 narodilo v porodnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Přišel na svět na Nový rok v 1:28 v Oblastní nemocnici Jičín, váží 3,27 kilogramu a měří 49 centimetrů.


Post
Společnost 1.1.2013

První letošní miminka, Justýnka a Barunka, přišla na svět minutu po půlnoci

Vůbec první děti, které se v roce 2013 v Česku narodily, jsou Justýnka a Barunka. Obě přišly na svět na jižní Moravě, jedna v Brně a druhá v Břeclavi.


Post
Společnost 1.1.2013

Muž z Frýdku-Místku přišel na Silvestra o články prstů, chlapec si vážně poranil obličej

Při silvestrovských oslavách přišel sedmačtyřicetiletý muž z Frýdku-Místku o články dvou prstů, když mu po půlnoci explodovala v ruce zábavní pyrotechnika. Dvanáctiletému chlapci z Novojičínska pak vážně zranila obličej podomácku vyrobená petarda.


Post
Společnost 1.1.2013

Poklidného Silvestra na Liberecku narušil požár chaty, škoda je 1 milion korun

Během Silvestra vyjížděli hasiči v Libereckém kraji celkem k šesti událostem. Čtyřikrát šlo o požár, dvakrát o únik nebezpečných látek.


Post
Společnost 1.1.2013

Český turista je po zavalení lavinou v Rakousku v kritickém stavu

Zdravotní stav českého alpinisty, kterého v neděli v rakouském Tyrolsku zasypala lavina, je kritický. Turista strávil zhruba 30 minut pod více než metrem sněhu a vyproštěn byl v bezvědomí.


Post
Politika 1.1.2013

Před dvaceti lety se rozpadlo Československo

Česká republika je přesně 20 let samostatným státem. Právě na Nový rok se připomíná výročí rozdělení Československa, z něhož vznikly dvě samostatné země - Česko a Slovensko. Rozpadem federace tak vyvrcholily spory o fungování a budoucnost společného státu.


Post
Krimi 1.1.2013

Klidné oslavy Silvestra: Policie řešila jen drobné hádky a potyčky

Oslavy příchodu nového roku v Praze se v noci obešly bez výrazných problémů. Na situaci dohlížely v centru metropole tři stovky policistů a záchranná služba. Řešily se pouze drobné rvačky, vandalismus a rodinné hádky.


Post
Krimi 31.12.2012

Zloděj si z kroměřížské firmy odnesl trezor plný peněz

Neznámý pachatel se v noci na neděli vloupal do firmy v okrajové části Kroměříže, v jedné místnosti odcizil trezor v hodnotě dvaceti tisíc, který byl zabudovaný ve zdi a i s penězi uvnitř trezoru utekl.


Post
Společnost 31.12.2012

Při výbuchu domácí pyrotechniky se v Teplicích vážně zranili dva lidé, jeden přišel o ruku

Při výbuchu domácí pyrotechniky se v Teplicích-Řetenicích v pondělí odpoledne vážně zranili dva muži, jeden přišel o ruku.


Post
Doprava 31.12.2012

ŘSD tvrdí, že napříště už bude na D1 instalovat odolnější svodidla

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přiznalo, že při modernizaci dálnice D1 jsou v pěti úsecích montována svodidla kategorie H2, která nejsou schopna zabránit kamionům vyjet do protisměru. ŘSD to uvedlo ve svém pondělním prohlášení s tím, že v dalších etapách už instaluje bezpečnější svodidla.


Post
Společnost 31.12.2012

Na Hodonínsku vyhořela sýpka, škoda je 10 milionů korun

Požár 200 let staré sýpky plné obilí v Čejči na Hodonínsku způsobil v noci na pondělí škodu za 10 milionů korun. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.


Post
Politika 31.12.2012

Novoroční oběd prezidenta s premiérem se neuskuteční, Nečas se omluvil

Tradiční novoroční oběd prezidenta republiky Václava Klause s premiérem Petrem Nečasem a jejich manželkami, který se měl konat 2. ledna v Lánech, se neuskuteční. Nečas se oficiálně omluvil kvůli vážným důvodům v rodině.


Post
Doprava 31.12.2012

Strážníci v Praze-Uhříněvsi zadrželi opilého řidiče bez dokladů

V neděli před třetí hodinou ráno upoutalo pozornost strážníků z Prahy 15 vozidlo, jehož řidič při jízdě Uhříněvsí neudržel přímý směr jízdy vozidla, na komunikaci kličkoval a při změně směru jízdy nedal znamení.


Post
Krimi 31.12.2012

Strážníci z Prahy 6 zadrželi muže podezřelého ze sprejerství

V noci ze soboty na neděli dostali strážníci z Prahy 6 oznámení o osobě, která na mostě přes Pražský okruh maluje graffitti. Po několika málo minutách od oznámení hlídka zadržela jedenadvacetiletého mladíka.


Post
Společnost 31.12.2012

Hasiči opět varují před neopatrností o Silvestru a Novém roce

Již několik rozsahem menších požárů od zábavní pyrotechniky zaznamenali hasiči v Moravskoslezském kraji během posledních tří dní. Hořela hlavně tráva a keře, ale v neděli večer doletěla rachejtle i na balkon jednoho z bytů několikapatrového domu v Krnově.


Post
Kauzy, soudy a právo 31.12.2012

Poradna Exekutorské komory v Plzni mění otevírací dobu

Exekutorská komora ČR mění provozní dobu své bezplatné právní poradny v Plzni. Pro klienty bude otevřena každou sudou středu od 14:30 do 16:30 hodin, namísto současných 15:00 až 17:00 hodin. K úpravě dochází od 1. ledna.


Post
Společnost 31.12.2012

V Podmoklech hořel čtyřpatrový dům, 12 lidí hasiči evakuovali

V Podmoklech na Děčínsku zachvátil v pondělí dopoledne oheň půdu čtyřpatrového domu. Dvanáct lidí bylo z domu evakuováno.


Post
Společnost 31.12.2012

Před dvaceti lety skončil společný stát Čechů a Slováků

Ve chvíli, kdy ručička na hodinách ukáže na Silvestra půlnoc, v té chvíli uplyne přesně dvacet let od momentu, kdy skončilo Československo. Češi a Slováci se vydali od první vteřiny roku 1993 po samostatných cestách.


Post
Společnost 31.12.2012

Hasiči zasahovali v Ostravici u nočního požáru seníku se suchým krmivem

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly od nedělní půlnoci až do pondělního rána v obci Ostravice u požáru seníku ocelové konstrukce, kde hořelo suché krmivo pro dobytek.


Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA