Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 22.12.2012

Dárky ze sbírky potěšily dětské pacienty ústecké Masarykovy nemocnice

Dětské oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem navštívila náměstkyně primátora Zuzana Kailová, aby dětem osobně předala dárky, které věnovali Ústečané.


Post
Společnost 22.12.2012

Primátor Ústí nad Labem navštívil služebny městské policie

V předvánočním čase navštívil primátor města Ústí nad Labem služebny městské policie a popřál přítomným strážníkům krásné svátky a šťastný nový rok.


Post
Politika 22.12.2012

Pěstouni dostanou od ledna více peněz, dětí v ústavech by mělo ubýt

Individuální vyhodnocení a plány pro každé dítě v náhradní péči přináší novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí, která vstoupí v platnost s novým rokem. Pěstounské příspěvky budou mít povahu platu a bude je tak možné započítat do důchodu.


Post
Počasí 22.12.2012

Česku hrozí před Vánoci ledovka

Varování před ledovkou, která hrozí v neděli od 10.00 do 18.00 v Praze a středních Čechách, dále v Pardubickém, Královéhradeckém kraji a Kraji Vysočina, vydal v sobotu Český hydrometeorologický ústav.


Post
Doprava 22.12.2012

V Berouně zavedli speciální parkovací karty pro řemeslnické firmy

Technické služby Beroun vyšly vstříc zejména řemeslnickým, servisním a jiným odborným firmám a od nového roku pro ně začnou vydávat univerzální parkovací karty do modrých zón.


Post
Doprava 22.12.2012

Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích

Provoz na pardubickém mezinárodním letišti se nezastaví ani přes vánoční svátky. Jeho zaměstnanci musí do práce na Štědrý den i následující svátky. Rušno bude na letišti zejména na přelomu roku, kdy musí zvládnout vedle běžného provozu ještě 55 charterových letů.


Post
Společnost 22.12.2012

V Hořicích na Jičínsku hořela výrobní hala, škoda je 200 milionů korun

Šestnáct jednotek hasičů likvidovalo od sobotního rána rozsáhlý požár výrobní haly firmy zabývající se výrobou lůžkovin v Husově ulici v Hořicích na Jičínsku. Kvůli rozsahu byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu.


Post
Společnost 22.12.2012

Do kostela zavítá o Vánocích třetina Čechů

V České republice necelých třicet procent lidí uvádí, že věří v Boha, ale z nich chodí pravidelně do kostela pouze třetina (10 procent). O Vánocích je situace jiná a do kostela přijde třetina všech Čechů, i těch, kteří věřící nejsou.


Post
Společnost 22.12.2012

Lidé v Hradci Králové mohou navrhovat osobnosti na udělení výročních cen a titulu Událost roku

Město Hradec Králové tradičně udílí výroční ceny osobnostem žijícím a působícím v krajském městě. Navržení, kteří v roce 2012 významným počinem na poli kulturním či sportovním přispěli k obohacení života města nebo jeho reprezentaci, se budou opět ucházet o kulturní cenu s názvem “Hradecká múza“ a také o „Hradeckou sportovní cenu“.


Post
Doprava 22.12.2012

Parkovací dům v Jihlavě zatím nebude

Jihlavští zastupitelé se rozhodli, že město nebude čerpat úvěr 100 milionů korun na stavbu parkovacího domu. Projekt se zatím odkládá.


Post
Společnost 22.12.2012

Jihlava pořídí kvůli vandalům další kamery

Rada města Jihlavy odsouhlasila umístění dvou nových kamer na budově základní školy v Jungmannově ulici. Škola tímto krokem chce zamezit dalším čmáranicím na stěně školy, kde se opakovaně objevily rasistické nápisy.


Post
Vzdělávání a školy 22.12.2012

Po desítkách let jsou elektrotechnici brněnského VUT konečně pod jednou střechou

V kampusu Vysokého učení technického pod Palackého vrchem dokončili výstavbu moderního vzdělávacího komplexu budov pro Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT).


Post
Společnost 22.12.2012

Betlémské světlo dorazilo do Ostravy

Tak jako každoročně dorazilo i letos Betlémské světlo na Radnici města Ostravy. K náměstkovi primátora Daliboru Madejovi jej v pátek 21. prosince v dopoledních hodinách přinesli mladí skauti a junáci z Ostravy-Poruby, Staré Bělé a Polanky.


Post
Doprava 22.12.2012

Na Pelhřimovsku zemřel při nehodě řidič náklaďáku

Tragická nehoda, při které zemřel jeden člověk, se stala v pátek v podvečer na Pelhřimovsku. Řidič nákladního automobilu zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím traktorem s přívěsem a narazil do něj.


Post
Společnost 22.12.2012

Představitelé města Šumperk převzali ocenění Úřad s úsměvem

Pan Zdeněk Brož, starosta města Šumperk společně s tajemníkem městského úřadu Petrem Holubem, za účasti vedoucích zaměstnanců městského úřadu a členů zastupitelstva převzali 20. prosince 2012 z rukou zástupců společnosti MVS projekt ocenění Úřad s úsměvem v druhém nejvyšším stupni.


Post
Krimi 22.12.2012

V Praze přepadli lupiči luxusní zlatnictví, policie po nich pátrá

Čtyři muži přepadli se zbraní v ruce v pátek večer v pražské Pařížské ulici zlatnictví. Ze skleněné vitríny si vzali 17 šperků, jejichž cena dosahuje několik milionů korun.


Post
Doprava 21.12.2012

Zrekonstruované Svinovské mosty jdou do zkušebního provozu

Moravskoslezský kraj a Statutární město Ostrava dokončily hlavní stavební práce na Svinovských mostech a na novém nástupním dopravním terminálu MHD.


Post
Společnost 21.12.2012

Koledníci Tříkrálové sbírky 2013 se v Olomouci setkají s biskupem Hrdličkou

V sobotu 29. prosince 2012 proběhne mj. v katedrále sv. Václava v Olomouci či na půdě Charity Olomouc setkání s koledníky blížící se Tříkrálové sbírky 2013. Tímto způsobem bude vlastně celá akce, která je největší svého druhu v ČR, formálně zahájena.


Post
Společnost 21.12.2012

Primátor Bohuslav Svoboda převezl Betlémské světlo na Novou radnici

Pražský primátor Bohuslav Svoboda se dnes zúčastnil slavnostního předání Betlémského světla, které skauti přivezli z Brna a předali jej v Katedrále Sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě biskupu Václavu Malému.


Post
Vzdělávání a školy 21.12.2012

Ředitelem CERMAT se stal Jiří Zíka

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) povede Jiří Zíka, jeho dosavadní pověřený ředitel. Jako nejvhodnějšího kandidáta ho doporučila výběrová komise. Do výběrového řízení se přihlásili čtyři kandidáti.


Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz Maminčino koření www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz

REKLAMA