Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Vzdělávání a školy 29.12.2012

Zápisy do havlíčkobrodských základních škol se uskuteční 25. ledna

Zápisy do všech pěti havlíčkobrodských základních škol se uskuteční v pátek 25. ledna 2013 od 9.00 do 17.00 hodin. K zápisu se podle zákona musí dostavit všechny děti, které do konce srpna 2013 dovrší věku šesti let. Rodiče budou potřebovat rodný list dítěte a občanský průkaz.


Post
Společnost 29.12.2012

Oslavy Silvestra a Nového roku ve Vsetíně

Jako již tradičně i letos proběhnou v prostorách Svárova společné oslavy konce roku. Letošní program připravil Dům kultury Vsetín, Alcedo Vsetín - středisko volného času a město Vsetín.


Post
Společnost 29.12.2012

Tříkrálová sbírka 2013 již klepe na dveře

Období vánočních oslav i letos uzavře příchod Tří králů a s ním spojená největší dobrovolnická akce svého druhu na území ČR, Tříkrálová sbírka.


Post
Společnost 29.12.2012

České Budějovice mají novou lávku

Město České Budějovice má novou lávku. Měří šest metrů a překlenuje Dobrovodský potok v sousedství ulice U Cihelny.


Post
Společnost 29.12.2012

Na Silvestra bude Krajský úřad Libereckého kraje uzavřen

Pouze v pondělí 31. prosince 2012 (Silvestr) bude Krajský úřad Libereckého kraje, U Jezu, v Liberci uzavřen.


Post
Společnost 29.12.2012

Bezpečnost silvestrovských oslav bude v Praze zajišťovat 160 strážníků

Jako každý rok i letos budou strážníci zajišťovat bezpečnost oslav konce roku 2012 a začátku roku 2013. Na bezpečnostní opatření v samotném centru Prahy bude vyčleněno 160 strážníků z obvodních ředitelství i celoměstských útvarů včetně psovodů nebo strážníků ze skupiny Taxi.


Post
Krimi 29.12.2012

Pražští policisté pátrají po muži, který ukradl v nákupním centru vystavený notebook

Po dvaatřicetiletém Janu Peckovi pátrají pražští policisté. Hledaný je podezřelý, že několik dní před Štědrým dnem odcizil v obchodním centru v Praze 10 vystavený notebook v hodnotě téměř 35 tisíc korun.


Post
Společnost 29.12.2012

V Bohumíně zmizí z bytových domů komíny, při vytápění teplovodem pozbyly smysl

Jsou nepotřebné a proto mizí. Hned několik domů v Bohumíně se loučí s dnes již nevyužívanými komíny. Některé o ně přichází ještě letos, na jiné dojde řada v roce příštím. Do demolicí se pustila společnost ČEZ, která vlastní ve městě několik bývalých plynových kotelen, a likvidace plánuje u svých domů také město Bohumín. Napojením objektů na teplovod z Dětmarovic komíny pozbyly smysl.


Post
Společnost 28.12.2012

V pražské nemocnici leží dva pacienti s prasečí chřipkou

Dva lidé - muž a žena - leží na oddělení ARO Všeobecné fakultní nemocnice v Praze s prasečí chřipkou. Nemoc u nich v pátek potvrdili lékaři.


Post
Doprava 28.12.2012

U Chyňavy na Berounsku srazilo divoké prase cyklistu, ten skončil v nemocnici

V nemocnici skončil ve středu čtyřiapadesátiletý cyklista, kterému u obce Chyňava na Berounsku vběhlo do cesty divoké prase. Cyklista po střetu spadl a záchranáři jej převezli do nemocnice.


Post
Doprava 28.12.2012

Na Silvestra bude bohumínská radnice pro veřejnost uzavřena

Bohumínská radnice bude na Silvestra, tedy v pondělí 31. prosince, pro veřejnost uzavřená.


Post
Krimi 28.12.2012

Policie nemá informace o tom, že by metyl v Polsku pocházel z Česka

Český tým metyl spolupracuje v souvislosti s otravami metylalkoholem s okolními státy již od začátku vyšetřování. Spolupráci zajišťuje Interpol a dosud nemáme žádnou informaci o tom, že by metyl v Polsku pocházel od nás, řekla mluvčí policejního prezidia Štěpánka Zatloukalová.


Post
Doprava 28.12.2012

Silvestrovské a novoroční oslavy si v Praze vyžádají dopravní omezení

Oslavy konce roku a příchodu nového si vynutí v Praze v pondělí a v úterý v pozdním odpoledni některá dopravní omezení a bezpečnostní opatření. Řidiči musejí počítat se zákazy vjezdu do některých oblastí, omezeném parkování a objízdnými trasami.


Post
Společnost 28.12.2012

Petardy a světlice mohou psy natolik vylekat, že utečou, varují dobrovolníci z útulků

Blíží se závěr roku, který lidé oslavují a zvířata spíše protrpí. Období petard zejména psi špatně snášejí a do psích útulků denně přibývají noví nalezenci. Dobrovolníci, kteří působí v těch v Bohumíně a Dětmarovicích proto radí, aby majitelé psů v těchto dnech sledovali facebooky obou zařízení a stejně tak i těch v okolí.


Post
Společnost 28.12.2012

V bohumínském parku otevřou běžci naučnou stezku a zasoutěží si o silvestrovské ceny

Novou naučnou stezku otevřou v neděli 30. prosince v bohumínském parku Petra Bezruče. Stezka nabízí v parku s více než stoletou historií 29 zastavení u stromů a dřevin a upozorňuje u nich na zajímavé detaily.


Post
Společnost 28.12.2012

Hlasy pro i proti rozdělení Československa jsou vyrovnané

Rozdělení Československa považuje nyní za dobré rozhodnutí 37 procent a za špatné 36 procent Čechů, dalších 27 procent lidí neví. Pozitivní hodnocení vyjadřují častěji mladší lidé s vyšším vzděláním a příznivci pravicových stran, uvedl v pátek zveřejněný průzkum agentury STEM.


Post
Společnost 28.12.2012

Bookmakeři tipují, jak bude vypadat Klausův poslední novoroční projev

Prezidenta Václava Klause čeká poslední novoroční projev a bookmakeři vypsali sázky na to, jaký bude. Jako nejméně pravděpodobné se bookmakerům jeví, že by hlava státu veřejně podpořila svého nástupce, nebo že by zazpívala, uvedl v pátek Michal Peterka ze společnosti Tipsport.


Post
Společnost 28.12.2012

Hasiči varují před domácí pyrotechnikou, během loňského Silvestra zasahovali u 152 požárů

Požáry na Silvestra vznikají častěji než během Vánoc, varují hasiči, jen během loňských oslav přelomu roku se škody na majetku vyšplhaly na skoro 30 milionů korun. Největší nebezpečí podle Nicole Zaoralové, mluvčí hasičů, představuje podomácku vyráběná pyrotechnika.


Post
Společnost 28.12.2012

Udílení cen Křesadlo 2012 a vánoční hudba u sv. Mořice

V sobotu 22. prosince 2012 proběhlo v kostele sv. Mořice slavnostní předávání cen Křesadlo. Cena je udělována lidem v Olomouckém kraji, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnické činnosti.


Post
Krimi 28.12.2012

Policisté pátrají po zloději, který si odnesl balík peněz

Prozatím neznámý pachatel se někdy během právě uplynulých šesti dní vloupal do rodinného domu v Bystřici pod Hostýnem. Využil nepřítomnosti majitelů a odcizil věci za téměř 108 tisíc korun.


Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA