Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Zdravotnictví 20.12.2012

Nemocné děti v Nemocnici Přerov nahlédly do tajů kreslení

Kreslíř, malíř, učitel výtvarné výchovy a autor mnoha omalovánek Lubomír Dostál zpříjemnil nemocným dětem hospitalizovaným v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL, předvánoční odpoledne. Malí pacienti společně s kreslířem nahlédli do tajů kreslení a naučili se spoustu nových věcí.


Post
Doprava 20.12.2012

Chrudim se konečně dočká silničního obchvatu

Město čeká na zahájení stavby už třináct let. Včera na ni Poslanecká sněmovna schválila 100 milionů korun v rozpočtu SFDI.


Post
Společnost 20.12.2012

Odboráři odmítli plán prorůstových opatření jako nedostatečný

Tripartita projednala prorůstová opatření, o kterých bude odpoledne diskutovat i vláda. Materiál je pro nás v této podobě naprosto nepřijatelný, řekl po jednání předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil.


Post
Společnost 20.12.2012

Jičín má nového druhého místostarostu

Novým druhým místostarostou Jičína byl zastupitelstvem zvolen člen Volby pro město pan Mgr. Vlastislav Matucha. Současně zastupitelé rozhodli, že tato funkce bude uvolněná, tedy nový místostarosta bude funkci vykonávat na plný úvazek.


Post
Zdravotnictví 20.12.2012

Nemocnice Přerov hledá nově ke svým pacientům dobrovolníky

Nemocnice Přerov plánuje na počátku příštího roku spustit dobrovolnický program a hledá do něj zájemce. Úkolem dobrovolníků bude zpříjemnit dlouhodobě hospitalizovaným pacientům jejich pobyt v nemocnici.


Post
Vzdělávání a školy 20.12.2012

Radnice Prahy 8 rozšíří mateřskou školu v Čimicích

Radnice osmé městské části připravuje vybudování tří nových tříd mateřské školy v Čimicích, přičemž kapacita každé třídy by měla být 24 až 28 žáků. Do provozu by měly být uvedeny koncem září roku 2013.


Post
Společnost 20.12.2012

SANEP: Prezidentské volby rozhodnou lidé, kteří si zvolí svého kandidáta na poslední chvíli

Tři týdny před konáním prvních přímých prezidentských voleb si udržuje vedení bývalý premiér Miloš Zeman a Jan Fischer, uvádí ve čtvrtek zveřejněný průzkum agentury SANEP. Autoři ovšem poukazují na fakt, že volby mohou rozhodnout lidé, kteří si zvolí svého kandidáta až na poslední chvíli.


Post
Doprava 20.12.2012

Transparency aktualizovala průhlednost prezidentských kandidátů, bojkotující Okamura je na chvostu

Česká pobočka Transparency International ve čtvrtek zveřejnila aktualizaci pořadí prezidentských kandidátů podle otevřenosti jejich kampaně. Tomio Okamura si polepšil o 16 procentních bodů (nyní získal 28 procent transparentnosti), stále je ale poslední, na prvním místě je Jan Fischer.


Post
Společnost 20.12.2012

Vánoce v ústecké zoo

Zoo Ústí nad Labem pořádá pro návštěvníky do konce roku ještě dvě akce, které souvisí s pohodou vánoc. První z nich je připravena přímo na Štědrý den, tedy 24. prosince, kdy od 10:15 hodin začíná nadílka pro zvířátka.


Post
Společnost 20.12.2012

MAS Bohumínsko se rozšiřuje

Místní akční skupina Bohumínsko, kterou v létě založilo sedm sousedících obcí, se rozšířila o dalších 14 členů. Zájmové sdružení právnických osob nyní tvoří kromě Bohumína, Dolní Lutyně, Dětmarovic, Doubravy, Petrovic u Karviné, Rychvaldu a Petřvaldu také neziskové organizace a podnikatelé z regionu.


Post
Společnost 20.12.2012

Češi z nového roku strach nemají, tvrdí průzkum

Zhruba 18 procent Čechů považuje právě končící rok za pozitivní období a polovina lidí ho nepovažuje za nijak významný či vybočující z průměru. Pro 34 procent lidí byl letošní rok horší než rok 2011, uvedl průzkum společnosti ppm factum, zveřejněný ve čtvrtek.


Post
Společnost 20.12.2012

Generál Petr Pavel: Vojákům je jedno, kdo je na ministerstvu obrany

Náčelník generálního štábu generálporučík Petr Pavel se domnívá, že vojákům nebude vadit nová ministryně Karolína Peake (LIDEM), protože vedení armády, které neodvolala, je zárukou stability. Ministryně ve čtvrtek označila za prioritu rezortu dotažení zákona o vojácích z povolání.


Post
Krimi 20.12.2012

Protikorupční policie navrhla obžalovat čtyři osoby kvůli podvodu fotovoltaickou elektrárnou

Návrh na podání obžaloby na čtyři osoby ze Zlínského kraje zaslali protikorupční detektivové v těchto dnech žalobci. Záměrem obviněných mělo být získání licence a následné připojení fotovoltaické elektrárny, která nebyla dokončena.


Post
Společnost 20.12.2012

Začala jednat tripartita o prorůstových opatřeních, zemědělec Pýcha přinesl premiérovi cukr

Ve Strakově akademii se ve čtvrtek sešli zástupci odborů, zaměstnavatelů a vlády, jednat budou o prorůstových opatřeních, ale také třeba o budoucí kohezní politice a o situaci ve zdravotnictví. Předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha přinesl premiérovi český cukr.


Post
Počasí 20.12.2012

V lednu by měl Česko zasypat sníh, předpovídají meteorologové

Padání deště se sněhem a mráz, takové by mělo být počasí během Vánoc, předpovídají meteorologové. Výrazně změna nenastane ani v dalších týdnech, prvních třicet dnů astronomické zimy, bude podle předpovědi teplotně průměrných a srážkově nadprůměrných.


Post
Společnost 20.12.2012

V ostravském babyboxu byl nalezen druhý chlapeček

V pořadí sedmý signál zaznamenali ve středu 19. prosince 2012 ve večerních hodinách (19,50) v babyboxu Městské nemocnice Ostrava. Někdo do něj odložil chlapečka. Dostal jméno Šimon. Jde o druhého chlapečka v ostravském babyboxu.


Post
Společnost 20.12.2012

Televizní měření v České republice bude zajišťovat světově renomovaná společnost ACNielsen

Novým poskytovatelem elektronického měření sledovanosti televizního vysílání v Česku bude společnost ACNielsen Czech Republic. Ta ve středu podepsala smlouvu se Sdružením pro měření sledovanosti (SPMS), podle které budou první data měření dostupná v listopadu 2013.


Post
Krimi 20.12.2012

Policista mimo službu zadržel v Příbrami dva zloděje, chtěli vykrást auto

Zadržet přímo při činu dva zloděje se ve středu odpoledne podařilo v Příbrami policistovi, který nebyl ve službě. Jeden muž se pokoušel dostat do vozidla, druhý hlídal opodál.


Post
Společnost 20.12.2012

Hasiči na Kladensku a Mělnicku vyjížděli k požárům kontejnerů na odpad

K požárům šesti kontejnerů na odpad na Kladensku a Mělnicku vyjížděli ve čtvrtek časně ráno středočeští hasiči. Způsobená škoda je několik desítek tisíc korun, při požárech nebyl nikdo zraněn.


Post
Společnost 20.12.2012

Na Příbramsku a Nymbursku hasiči likvidovali požáry rodinných domů, devět lidí bylo zraněno

Požáry rodinných domů v Příbrami a v Poděbradech na Nymbursku likvidovali ve čtvrtek nad ránem středočeští hasiči. V Příbrami bylo zraněno sedm osob, v Poděbradech dva lidé.


Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz Maminčino koření www.bezamalgamu.cz

REKLAMA