Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Vzdělávání a školy 9.1.2013

Studenti pomaturitních jazykových kurzů asi budou muset odvádět sociální pojištění

Poslanecký návrh, podle kterého by studenti, kteří po maturitě navštěvují konzervatoře nebo denní kurzy cizích jazyků, mohli znovu získat status studenta, se nelíbil kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Ve středu k němu připojil negativní stanovisko.


Post
Kauzy, soudy a právo 9.1.2013

Nejvyšší státní zástupce: Amnestie může zastavit trestní stíhání u 18 velkých kauz

Druhý článek amnestie prezidenta republiky Václava Klause může zastavit trestní stíhání u 18 velkých kauz, které mají na stole vrchní státní zastupitelství v Praze a Olomouci, celkově se pak může týkat 100 až 150 případů.


Post
Zdravotnictví 9.1.2013

V Praze se začíná rozšiřovat chřipka, 16 lidí leží na JIP

Hygienická stanice hl. m. Prahy eviduje zvyšující se počet nemocných s vážným průběhem chřipkového onemocnění, které končí hospitalizací na Jednotce intenzivní péče. V Praze je nyní hospitalizováno 16 pacientů, z toho čtyři Pražané.


Post
Politika 9.1.2013

LIDEM stáhlo své nařízení, ministři odstupovat nebudou

Vedení liberálních demokratů odvolalo své usnesení, kterým před Vánocemi vyzvalo své ministry, aby k 10. lednu složilo funkce. Vicepremiérka a šéfka Karolína Peake o tom informovala koaliční partnery na středečním rychlém jednání K3, uvedl ve středu premiér Petr Nečas (ODS).


Post
Kauzy, soudy a právo 9.1.2013

Nečas: Kontroverze kolem amnestie mě trápí, ale prezident na ni má právo

Premiér Petr Nečas (ODS) ve středu připustil, že ho mrzí, jaký společenský odpor vyvolala prezidentská amnestie, ale označil ji za prezidentův akt milosrdenství a soucitu.


Post
Společnost 9.1.2013

V Čechách roste obliba vodní turistiky, stoupá počet malých plavidel

V České republice za uplynulý rok přibylo do evidence plavebního rejstříku 600 nových plavidel, což je o 27 více než v roce 2011. V tomto ohledu kopírujeme trend západních zemí, kde má vnitrozemská plavba dlouhodobě rostoucí tendenci.


Post
Krimi 9.1.2013

Pražští policisté pátrají po nemocné ženě, nemá doklady ani peníze

Po pětatřicetileté Markétě Melčové z Prahy pátrají od úterý policisté. Žena odešla v neděli 6. ledna z bytu otce na Proseku, podle matky trpí pohřešovaná schizofrenií a silným astmatem.


Post
Společnost 9.1.2013

Lidé už prosázeli na prezidentské volby miliony, vsadit si mohou i na Klausovu emigraci

Objem sázek v souvislosti s prezidentskými volbami hlásí sázkové kanceláře už v řádech milionů korun, příliv sázkařů navíc v posledních dnech výrazně narůstá. Vsadit je možné kromě na vítěze i například na to, zda budoucí prezident zplodí během funkce potomka.


Post
Společnost 9.1.2013

Při požáru bytu na pražském Černém Mostě zahynul pes a kočka

Dva policisté se ve středu v poledne nadýchali zplodin při požáru bytu na Černém Mostě v Praze. Při požáru zahynul pes a kočka.


Post
Krimi 9.1.2013

Lupiči vykradli v pravé poledne klenotnictví v centru Prahy, prodavače zbili

V pravé poledne vyloupili v Praze v pondělí dva neznámí rusky hovořící muži klenotnictví na Staroměstském náměstí. Prodavače zbili a odnesli si lup za dva miliony korun.


Post
Společnost 9.1.2013

V hradeckém Informačním centru zaznamenali v roce 2012 rekordní návštěvnost

Do Informačního centra – Obnovitelné zdroje v Hradci Králové se v roce 2012 přišlo podívat celkem 14 384 návštěvníků, což je v meziročním srovnání zatím nejvíce v jeho téměř pětileté existenci. Od otevření v květnu 2008 to je 61 583 zájemců o interaktivní expozici Skupiny ČEZ.


Post
Politika 9.1.2013

Vláda na měsíc přerušila debatu o přísnějších kontrolách nad hospodařením politických stran

Návrh zákona o dohledu nad financováním politických stran, který počítal se zřízením nového úřadu, a který by měl strany kontrolovat, znovu vláda neschválila. Projednávání zákona ve středu vláda odložila o měsíc, nový úřad nejspíš nevznikne.


Post
Vzdělávání a školy 9.1.2013

Katolické gymnázium Třebíč pořádá Den otevřených dveří

Ve středu 16. ledna od 12.30 do 16.30 se koná Den otevřených dveří na Katolickém gymnáziu Třebíč. Součástí bude i informační schůzka pro zájemce o studium na této škole.


Post
Společnost 9.1.2013

V Ostravě probíhá svoz vánočních stromků

Stejně jako v minulých letech společnost OZO Ostrava sváží ze sídlišť vánoční stromečky. Ty budou dále využity jako kvalitní biologicky rozložitelný materiál. Svoz stromečků z kontejnerových stání byl zahájen 7. ledna a potrvá do konce měsíce.


Post
Vzdělávání a školy 9.1.2013

Praha 10 pořádá kurzy pro lepší bezpečnost svých seniorů

Cyklus vzdělávacích programů v rámci Senior akademie pořádaný ve spolupráci s městskou částí Praha 10 a pražskou městskou policií bude pokračovat i v tomto roce.


Post
Společnost 9.1.2013

Otrokovičtí dárci krve mohou čerpat výhody

Využívat výhod v městské hromadné dopravě i v kulturních a sportovních zařízeních mohou otrokovičtí dárci krve a kostní dřeně, náklady vyplývající z těchto benefitů hradí v plné výši město Otrokovice.


Post
Společnost 9.1.2013

Rodina dnes pohřbí fotbalistu Václava Drobného, který tragicky zemřel na bobech

Fotbalista Václav Drobný (†32), který se před dvěma týdny zabil na bobech, má dnes pohřeb. Rodina a přátelé se s ním naposledy rozloučí ve 14 hodin ve strašnickém krematoriu.


Post
Krimi 9.1.2013

Matka v Terezíně zfackovala cizí dítě přímo ve škole, zasahovala policie

Klukovská ranní hádka dvou školáků v Terezíně má nepěknou dohru. Do sporu se "ručně" vložila matka jednoho z chlapců a nakonec musela na místo dorazit policie.


Post
Krimi 9.1.2013

Policisté odložili vyšetřování požáru lesa v Bzenci na Hodonínsku

Vyšetřování největšího požáru lesního porostu v novodobých dějinách České republiky bylo policií odloženo. Požár vznikl 24. května odpoledne v lese u Bzence na Hodonínsku, celkově zasáhl plochu o rozloze 160 hektarů.


Post
Zdravotnictví 9.1.2013

Těžkých případů chřipky přibývá, ministerstvo spouští horké linky pro lékaře

Počet pacientů se závažným průběhem chřipky neustále přibývá, v českých a moravských nemocnicích je takových případů už téměř padesát a přibyla i další oběť. Ministerstvo zdravotnictví proto zavedlo telefonní linky pro ošetřující lékaře, jejichž prostřednictvím mohou vést konzultace se specialisty.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA