Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 19.12.2012

ČNB ponechala svoji základní úrokovou sazbu na úrovni 0,05 procenta

Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém středečním jednání rozhodla o ponechání základní dvoutýdenní repo sazby na historicky nejnižší úrovni 0,05 procenta. Rovněž diskontní sazba setrvala na 0,05 procenta, lombardní sazba na 0,25 procenta, uvedla na svém webu ČNB.


Post
Společnost 19.12.2012

Poslanci přehlasovali Senát, Státní pozemkový úřad vznikne od Nového roku

Transformace Pozemkového fondu ČR spolu se soustavou pozemkových úřadů dostala zelenou od poslanců. Nový Státní pozemkový úřad může vzniknout od 1. ledna 2013, dolní komora parlamentu přehlasovala ve středu Senát.


Post
Doprava 19.12.2012

V pražských Hlubočepech spadl muž ze střechy, na místě zemřel

Smrtelná zranění utrpěl ve středu odpoledne muž, který zřejmě nešťastnou náhodou spadl ze střechy domu v pražských Hlubočepech. Muž spadl z asi dvaceti metrů, nepomohla ani dlouhá resuscitace.


Post
Kauzy, soudy a právo 19.12.2012

Zahraniční investoři budou žalovat Česko kvůli podpoře solární energie

Zahraniční solární investoři (IPVIC) podají arbitrážní žalobu během prvního čtvrtletí příštího roku, uvedl ve středu generální sekretář klubu IPVIC Frank Schulte. Investoři se budou prostřednictvím arbitráže domáhat náhrady škod, které utrpěli změnou české legislativy.


Post
Doprava 19.12.2012

Zřejmě opilý řidič nabídl policistům v Praze úplatek, skončil na služebně

S podezřením ze spáchání dvou trestných činů skončil v pondělí v noci na pražské policejní služebně řidič, který rychlou jízdou ohrožoval jiné řidiče. Policistům přiznal, že pil alkohol a nabídl jim 40 tisíc korun, když ho nechají odjet.


Post
Společnost 19.12.2012

Poslanci zrušili vyvlastnění pozemků kvůli těžbě

Sněmovna ve středu přehlasovala prezidentské veto a odstranila z horního zákona možnost státního vyvlastnění soukromých pozemků, pod kterými se nacházejí ložiska nerostných surovin. Zákonodárci se ale nedokázali shodnout, jestli tak severním Čechám škodí, nebo pomáhají.


Post
Krimi 19.12.2012

V pražském Novém Městě oznámili svědci nález podezřelého předmětu, na místo jel pyrotechnik

Zásah pyrotechnika si ve středu dopoledne vyžádal nález podezřelého předmětu u křižovatky silnic Ječná a Lipová v Praze 2. Předmět byl u sloupu světelné signalizace, policisté zastavili dopravu včetně tramvají a přivolali pyrotechnika.


Post
Kauzy, soudy a právo 19.12.2012

Obviněný muž účtoval vývoz 272 fiktivních automobilů, zkrátil daň o 16 milionů korun

Celníci ve spolupráci s daňovou správou ukončili prověřování činnosti 41letého Čecha, který vyvážel fiktivní automobily a zkrátil daň o 16 milionů korun. V letech 2007 a 2008 pachatel naoko vyvážel luxusní automobily do Maďarska a Ukrajiny.


Post
Společnost 19.12.2012

Poslanci přehlasovali prezidenta, pachatelé opakovaných přestupků budou mít zakázaný pobyt

Úřady budou moci až na tři měsíce zakázat pobyt na území obce pachatelům vícenásobných přestupků v místě jejich spáchání. Koalice v dolní parlamentní komoře přehlasovala ve středu prezidentovo veto zákona.


Post
Společnost 19.12.2012

Zemřel bývalý generální ředitel Českého rozhlasu Kasík

Václav Kasík, bývalý generální ředitel Českého rozhlasu zemřel. Kasík byl ve funkci od července 1999 do července roku 2009, kdy byl odvolaný.


Post
Doprava 19.12.2012

Středočeští hasiči zasahovali u dvou havarovaných aut, zřejmě na kluzké vozovce

Ke dvěma haváriím osobních vozidel na Rakovnicko a Příbramsko vyjížděli ve středu dopoledne středočeští hasiči. Jeden vůz havaroval za Novým Strašecím, další u Narysova.


Post
Kauzy, soudy a právo 19.12.2012

Pokutu 100 milionů za kartelovou dohodu zaplatí čtyři firmy z oblasti odpadového hospodářství

Celkem čtyři společnosti působící v oblasti odpadového hospodářství dostaly od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) souhrnnou pokutu 100 milionů korun. Firmy A.S.A, van Gansewinkel, SITA CZ a AVE CZ odpadové hospodářství uzavřely podle středečních informací ÚOHS kartelovou dohodu.


Post
Společnost 19.12.2012

Meziříčští přivítali mistry světa

Neopakovatelná atmosféra a nečekaný výtěžek. Tak vypadal pondělní benefiční koncert ve Valašském Meziříčí, který proběhl na podporu hudebních mistrů světa z Valašska - slabozrakého učitele hudby Petra Bazaly a jeho žačky Elišky Hasalíkové.


Post
Společnost 19.12.2012

Betlémské světlo v Jihlavě

Již tradičně přivezli skauti do Česka plamen světla až ze samotného Betléma. K převzetí je pro veřejnost od soboty 15. prosince v Brně. Skauti jej dále budou rozvážet po celé republice v sobotu 22. prosince vlakem. Světlo má lidi spojit a vzbudit v nich pocit sounáležitosti s ostatními.


Post
Společnost 19.12.2012

Bezdomovecké Vánoce s Charitou Olomouc

Počet lidí, kteří tráví Vánoce sami na ulici nebo v sociálních službách pro bezdomovce neklesá, naopak je jich zase více oproti loňskému roku. Charita Olomouc letos nabídne lidem bez domova již tradiční příležitosti k zpestření vánočních svátků.


Post
Společnost 19.12.2012

Nový rok přivítá v Havířově tradiční ohňostroj

Příchod nového roku přivítají Havířovští už tradičně ohňostrojem. Patnáct minut po silvestrovské půlnoci - už 1. ledna 2013 - rozzáří nebe v centrálním parku naproti Společenského domu světelná show doprovázená hudbou.


Post
Krimi 19.12.2012

Zadržený osmnáctiletý dealer půjde k soudu

Od poloviny listopadu 2012 kriminalisté v Českém Těšíně registrují zvýšenou pouliční distribuci marihuany dealery ve věku 18ti let, dětem ve věku od 12ti let.


Post
Zdravotnictví 19.12.2012

Vítkovická nemocnice otevřela nové lymfologické centrum

Pacienti z Ostravy a okolí, kteří trpí mízním otokem neboli lymfedémem, už nebudou muset kvůli léčbě dojíždět do jiných zdravotnických zařízení. Oddělení léčebné rehabilitace Vítkovické nemocnice otevřelo v těchto dnech vlastní lymfologické centrum a rozšířilo tak v České republice stále velmi řídkou síť těchto odborných pracovišť.


Post
Krimi 19.12.2012

Muž v Kladně zapomněl u popelnic tašku s 50 tisíci korunami, žena ji předala strážníkům

Tašku s doklady a 50 tisíci korunami zapomněl v úterý po polední devětasedmdesátiletý muž u popelnic v Kladně. Té si naštěstí všimla žena, která v místě bydlí a ihned vyrozuměla městskou policii.


Post
Společnost 19.12.2012

Vánoční jarmark ve Valašském Meziříčí jde do finále

Vánoční jarmark ve Valašském Meziříčí má již tradici. Koná se pravidelně na náměstí v centru města. Letos se zdejší stánky a vánoční stromek rozzářily 30. listopadu a jarmark se uzavře 22. prosince.


Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz Maminčino koření www.bezamalgamu.cz

REKLAMA