Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Politika 8.1.2013

Vladimír Dlouhý doporučuje voličům knížete Schwarzenberga

Vyřazený kandidát na prezidenta Vladimír Dlouhý vzkázal v úterý svým příznivcům doporučení, komu by měli věnovat svůj hlas. Karel Schwarzenberg ví o domácí i zahraniční politice hodně a má solidní jméno ve světě, zaznívá v jeho tiskovém prohlášení.


Post
Politika 8.1.2013

Vláda by kvůli amnestii mohla padnout již příští týden

Poslanecký klub ČSSD jednomyslně rozhodnul, že vyvolá hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, mohlo by být již příští čtvrtek, řekl předseda klubu Jeroným Tejc (ČSSD).Kabinet si podle opozice nezaslouží sedět ve Strakově akademii, protože premiér Petr Nečas (ODS) kontrasignoval prezidentskou amnestii.


Post
Doprava 8.1.2013

Z osobního auta na Brněnsku se po střetu s náklaďákem začalo kouřit

Šest jednotek hasičů zasahuje v úterý odpoledne u střetu osobního auta s náklaďákem. Jak zjistil Mediafax, z osobního vozu se po nehodě začalo kouřit.


Post
Kauzy, soudy a právo 8.1.2013

Výprask vařečkou znovu u soudu. Matky se zastal Nejvyšší soud

Pražský soud dnes znovu projednával kuriozní případ matky, která má za dva výprasky vařečkou problémy s justicí. Verdikt ale nepadl.


Post
Společnost 8.1.2013

Češi nevěří penzijní reformě Nečasova kabinetu

Většina Čechů (61 procent) souhlasí s názorem, že současný důchodový systém je dlouhodobě neudržitelný a penzijní reforma je potřebná. Ovšem jen pětina lidí (21 procent) je přesvědčená, že současná opatření Nečasovy vlády problémy vyřeší, uvedl průzkum agentury STEM.


Post
Doprava 8.1.2013

Jižní spojku v Praze ve směru na D11 blokovala nehoda kamionů, na silnici se vysypaly ananasy

Kamion vezoucí ananasy se převrátil na Jižní spojce v Praze poté, co se střetl s dalším kamionem, nehoda blokuje provoz ve směru na D11.


Post
Společnost 8.1.2013

Strážníci v Olomouci nalezli pohřešovanou dívku za čtyři minuty

Za čtyři minuty nalezli v úterý, krátce po půlnoci, strážníci v Olomouci pohřešovanou dívku.


Post
Politika 8.1.2013

O osudu koalice rozhodne vedení LIDEM v úterý večer

K9 jednala v úterý dopoledne o budoucnosti koalice ODS, TOP 09 a LIDEM. Místopředsedkyně liberálních demokratů Dagmar Navrátilová po schůzi uvedla, že si vyslechli nabídku koaličních partnerů, a o tom, zda bude vláda pokračovat ve stávajícím složení, rozhodne grémium LIDEM v úterý večer.


Post
Společnost 8.1.2013

Klausova amnestie: Propuštěný vězeň běhal dva dny jen v triku. Zavřeli ho totiž v létě

Amnestovaní vězni se občas musejí potýkat s nečekanými problémy. Jeden z nich měl například smůlu, že za mřížemi skončil v létě. Teď proto běhal dva dny venku jen v triku.


Post
Společnost 8.1.2013

Vláda se bude zabývat amnestií, náhrady škod by mohl zaplatit stát

Na středečním jednání vlády bude premiér Petr Nečas (ODS) informovat kabinet o provedené prezidentské amnestii, kterou Václavu Klausovi kontrasignoval. Vláda by mohla najít kompenzační mechanismy pro případné poškozené, řekl v úterý ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.


Post
Kauzy, soudy a právo 8.1.2013

Klausova amnestie pomohla Starkovi: Příbramský boss je čistý

Příbramský podnikatel a šéf fotbalového klubu Marila Jaroslav Starka může slavit. Na jeho kauzu se totiž vztahuje Klausova amnestie.


Post
Krimi 8.1.2013

Pražští policisté dopadli muže, který jim pod služební vozy umístil tři zápalné láhve

Tři zápalné láhve umístil v pátek pod policejní vozy muž v pražském Karlíně, policisté již muže zadrželi.


Post
Politika 8.1.2013

Co by Schwarzenberg v roli prezidenta udělal nejdřív? Odešel z TOP 09

Odchod z TOP 09 a doplnění počtu ústavních soudců, to jsou některé z klíčových priorit a kroků, do nichž by se chtěl Karel Schwarzenberg (TOP 09) přednostně pustit, kdyby si ho voliči vybrali za prezidenta. Pětici závazků zveřejnil v úterý na svém webu.


Post
Doprava 8.1.2013

V Česku zemřelo loni na silnicích 681 lidí, nejméně od roku 1961

V České republice zemřelo loni na silnicích 681 lidí. Oficiální statistiku potvrdil v úterý policejní prezident Martin Červíček s tím, že je to nejméně od roku 1961, kdy se provádí ucelená statistika.


Post
Krimi 8.1.2013

Dvojice pěstitelů je podezřelá z trestné činnosti

Sedmapadesátiletý muž a o tři roky mladší žena, z obce nedaleko Kostelce nad Labem, pěstovali v době od dubna do poloviny srpna loňského roku, na zahradě rodinného domu, zčásti venku a zčásti ve skleníku, sedm vzrostlých rostlin odpovídajícími rostlině konopí. V době zajištění byly rostliny vysoké 250 cm.


Post
Zdravotnictví 8.1.2013

Ministryně Ludmila Müllerová navštívila Podhorskou nemocnici v Rýmařově

Oddělení sociální hospitalizace Podhorská nemocnice v Rýmařově navštívila v pondělí 7. ledna ministryně práce a sociálních věcí Ing. Ludmila Müllerová. Stalo se tak v rámci pracovní návštěvy Bruntálska, při níž ministryni doprovázeli členové regionální samosprávy.


Post
Společnost 8.1.2013

Mikroregion Chrudimsko láká k návštěvě muzeí i akcí

Mikroregion Chrudimsko nezahálí a i v zimě vydal turistické noviny určené návštěvníkům regionu. Ty jsou k dispozici na informačních centrech regionu a objeví se i na veletrhu cestovního ruchu Regiontour příští týden v Brně.


Post
Společnost 8.1.2013

Město Rožnov pod Radhoštěm zateplí poslední školku

Poslední z řady základních a mateřských škol (kromě ZŠ Videčská, která je historickou budovou) zateplí v nejbližších týdnech město Rožnov. Na projekt Snížení energetické náročnosti budov MŠ 1. máje 1153 město Rožnov pod Radhoštěm získalo dotaci ve výši 90% uznatelných nákladů.


Post
Krimi 8.1.2013

Kriminalisté zadrželi dvojici, která na Mladoboleslavsku přepadala slabší lidi

Dvojici, která na Mladoboleslavsku přepadala zejména slabší lidi, zadrželi v těchto dnech kriminalisté.


Post
Společnost 8.1.2013

V pražském Radotíně zemřel v autobuse cestující

Smrt cestujícího ukončila v úterý ráno jízdu autobusu číslo 244 v pražském Radotíně.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA