Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Politika 27.12.2012

Senát rozhodne o platech soudců a podpoře v nezaměstnanosti

Senát v pátek projedná dva vládní návrhy, které sněmovna schválila před Vánoci v režimu legislativní nouze. Oba mají napravit stávající absenci zákonných úprav, první stanovuje výši platů soudců, druhý upravuje výplaty podpory v nezaměstnanosti a příspěvky na pěstounskou péči přes sKarty.


Post
Společnost 27.12.2012

Moravskoslezští záchranáři zasahovali i během vánočních svátků

Posádky záchranářů ÚSZS MSK v průběhu letošních tří vánočních dnů vyjížděli k 869 událostem. Na Štědrý den sanitní vozy musely k pacientům spěchat celkem v 252 případech, 25. 12 v 318 případech a 26. 12 v 299 případech.


Post
Kauzy, soudy a právo 27.12.2012

Okamura podal stížnost k Ústavnímu soudu, chce zpátky do boje o Hrad

Tomio Okamura podal ve čtvrtek stížnost k Ústavnímu soudu, v níž napadá své vyřazení z prezidentských voleb i znění zákona o přímé volbě hlavy státu. Celý zákon je schválený tak, aby ošálil občany a nalhal jim, že volby jsou rovné a demokratické, prohlásil Okamura na tiskovém brífinku.


Post
Doprava 27.12.2012

U Ostravy zabil vlak člověka, expresy nabírají zpoždění

Na mezinárodní železniční trati v úseku Polanka nad Odrou-Ostrava-Svinov ve čtvrtek ráno srazil a smrtelně zranil projíždějící vlak člověka.


Post
Společnost 27.12.2012

Sběr elektroodpadu letos stagnuje, po Vánocích končí v popelnicích staré fény a klávesnice

Množství zpětně vybraných vyřazených elektrozařízení dosáhne v letošním roce stejné úrovně jako loni, tedy přibližně 50 tisíc tun. Ačkoliv se povědomí o nutnosti třídění a recyklace elektroodpadu dlouhodobě zvyšuje, podle odborníků stále končí až polovina vyřazených přístrojů na skládkách.


Post
Doprava 27.12.2012

Na Baťově kanále v Uherském Ostrohu je nové plavební značení

Nové bezpečnostní prvky plavebního značení nainstaloval státní podnik Povodí Moravy jako správce vodní cesty na Baťově kanále v Uherském Ostrohu. Jde o proměnnou signalizaci výšky hladiny, která výrazně zvýší bezpečnost plavby pod silničním mostem přes řeku Moravu.


Post
Krimi 27.12.2012

V domě na pražském Smíchově se zastřelil muž

Pětapadesátiletý muž se ve středu večer střelil v činžovním domě na pražském Smíchově. Lékařka záchranné služby už mohla jen konstatovat smrt.


Post
Společnost 27.12.2012

Odstávka 4. bloku JE Dukovany skončila

Blok číslo 4 Jaderné elektrárny Dukovany, který byl od 18. listopadu v odstávce kvůli výměně paliva a revizi zařízení, je od čtvrteční druhé hodiny v provozu a postupně zvyšuje svůj výkon na cílových 100 procent.


Post
Počasí 27.12.2012

Hladiny řek na jihozápadě Čech mohou stoupnout až na druhý povodňový stupeň

Český hydrometeorologický ústav vydal opět výstražnou informaci ohledně zvyšování hladin toků. První stupeň povodňové aktivity bude platit od čtvrteční 21. hodiny do sobotní 11 hodiny, varování platí pro Jihočeský a Plzeňský kraj.


Post
Doprava 26.12.2012

Záchranáři na Příbramsku museli vyprošťovat muže z auta

Pražská letecká zdravotnická záchranná služba spolu se zachránáři ve středu pomáhala vyprostit muže zaklíněného v automobilu po nehodě mezi Vacíkovem a Volenicí na Příbramsku. Muž utrpěl vážné zranění nohy, vrtulník ho musel odnést do pražského Motola.


Post
Doprava 26.12.2012

Řidič srazil v Lokti nad Ohří chodce a ujel

Sokolovští policisté pátrají po doposud neznámém řidiči i vozidle. Dne 26. prosince 2012 v 02:45 hodin došlo na silnici č. II/209 ulice Nádražní v obci Loket nad Ohří k dopravní nehodě mezi nezjištěným vozidlem a chodcem.


Post
Společnost 26.12.2012

Církve si přijdou na miliardy, od ledna platí restituční zákon

K velké radosti koalice a explicitně vyjádřenému dojetí ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) vstoupí v lednu 2013 v platnost zákon o církevních restitucích. Opozice i prezident z toho radost naopak nemají, tvrdí, že bude vráceno více, než církvím náleží.


Post
Krimi 26.12.2012

Nejvíce lidí spáchá sebevraždu na Nový rok

O vánočních svátcích počet sebevražd rozhodně neroste, uvádějí statistici a svá tvrzení podporují čísly. Prosinec totiž dlouhodobě patří k měsícům s nejmenším počtem dobrovolných odchodů ze světa.


Post
Kauzy, soudy a právo 26.12.2012

Po pěti letech začne plně účinkovat zákon o ekologické újmě

Po pětiletém odkladu začnou od ledna účinkovat některá ustanovení zákona o ekologické újmě. Řada českých firem tak musí mít od ledna finančně zajištěna preventivní nebo nápravná opatření pro případ vzniku ekologické újmy.


Post
Společnost 26.12.2012

Účast otužilců na letošním Memoriálu Alfreda Nikodéma v Praze byla rekordní

Na pražském Slovanském ostrově ve středu před polednem proběhnul 66. ročník Memoriálu Alfreda Nikodéma. Organizátoři prohlásili, že se letos tradičního zimního plavání zúčastnil rekordní počet otužilců, a to 236.


Post
Společnost 26.12.2012

Vánočním miminkem krnovské nemocnice je Romanka

Na Štědrý den krátce po šestnácté hodině se v krnovské nemocnici (Sdružené zdravotnické zařízení Krnov) narodila malá Romanka Židová. Maminka Romana Kotlárová, která pochází z Krnova, si tak bude moci zakrátko z nemocnice odnášet ten nejkrásnější vánoční dáreček.


Post
Politika 26.12.2012

Klaus Havlova veta kritizoval, sám je však jako prezident používal častěji

Třiašedesát zákonů stihl během svých necelých dvou funkčních období vetovat prezident Václav Klaus. K vetování zákonů tak sahal výrazně častěji než jeho předchůdce Václav Havel, který jich za své dvě funkční období jako prezident České republiky vetoval necelých třicet, tedy více než dvakrát méně.


Post
Společnost 26.12.2012

Chcete lepší ovzduší ve svém okolí? Nespalujte doma odpady!

Každý člověk průměrně vyprodukuje několik stovek kilogramů odpadů za rok. Ačkoliv město Zábřeh nabízí služby na likvidaci těchto odpadů, stále se objevuje mnoho domácností, které odpady spalují ve svých domovech.


Post
Společnost 26.12.2012

Program prazdroj lidem: U veřejnosti nejvíce zabodoval lanový park

Mezinárodní šachový turnaj či dopravní hřiště v Dobré. Tyto a dalších 13 projektů finančně podpoří v rámci svého 11. ročníku program Prazdroj lidem. Rozdělení 2,5 mil. Kč z programu mohli ovlivnit obyvatelé severní Moravy, kteří přidělili skoro 9,5 tis. bodů. Nejvíce jich získal projekt nového lanového parku v Třinci. Díky DMS hlasování získaly organizace navíc kromě hlasů i takřka 30 tis. Kč.


Post
Společnost 26.12.2012

Žádosti o grant se v Lipníku podávají až do konce ledna

Uzávěrka přijímání žádostí je 31. ledna 2013, do tohoto data musí být žádost fyzicky přijata na městském úřadě. Podávání žádostí se řídí Zásadami grantového řízení pro udělování grantů v oblasti kultury, sportu, tělovýchovy, volného času a sociální oblasti, platnými od 1. 1. 2011.


Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA