Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 2.1.2013

Tři králové popřejí Ostravanům do nového roku

S přáním štěstí, zdraví a pokoje do nového roku budou přicházet do ostravských domácností Tři králové v rámci tradiční celorepublikové veřejné sbírky pořádané 1. – 14. ledna 2012 již po třinácté Charitou Česká republika. Budou přinášet dary v podobě tříkrálových kalendářů a cukru jako poděkování přispěvatelům za podporu pro lidi v nouzi.


Post
Společnost 2.1.2013

První trestanci už opustili věznice, propouštět se bude nonstop

Soudci budou o propouštění jednotlivých vězňů na základě amnestie prezidenta Václava Klause rozhodovat 24 hodin denně přímo ve věznicích.


Post
Kauzy, soudy a právo 2.1.2013

Amnestie je správná, ty vězně by stejně brzo propustili, tvrdí právník

Jedna z největších změn, která nás od nového roku čeká je amnestie. Podle právníka Pavla Říčky by se stejně propuštění lidé dostali brzo na svobodu.


Post
Kauzy, soudy a právo 2.1.2013

Konkurzní soudce Berka bude osvobozen. Navíc dostane miliony

Konkurzní soudce Jiří Berka bude osvobozen, měla by se ho totiž týkat prezidentská amnestie. Navíc dostane vyplaceny miliony korun. Berka společně s dalšími osmi lidmi způsobil díky falešným konkurzům škody za čtvrt miliardy korun.


Post
Krimi 2.1.2013

Silvestrovská výtržnost skončila rozbitými okny

Na Nový rok šest minut po půlnoci zavolal manažer jednoho z nočních klubů v Praze 7 strážníkům a oznámil jim, že v podniku se popralo asi deset mužů.


Post
Společnost 2.1.2013

Hejtman popřál hasičům vše nejlepší do nového roku

Příslušníkům a zaměstnancům Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje popřál dnes dopoledne hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák vše nejlepší do nového roku 2013, a to společně s ředitelkou Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Jarmilou Čičmancovou a starostou Krajského sdružení hasičů Zlínského kraje Josefem Krajčou.


Post
Krimi 2.1.2013

Nahý muž onanoval v provozovně rychlého občerstvení

Strážníci z Prahy 2 dostali na Nový rok odpoledne oznámení o nahém muži v jedné z provozoven rychlého občerstvení.


Post
Politika 2.1.2013

Profesionální hasiči loni v Moravskoslezském kraji zachraňovali lidi i zvířata

Profesionální hasiči z Moravskoslezského kraje se loni - tedy v roce 2012 - mnohokrát předvedli při záchranách osob v nesnázích, třeba paraglidistů na vysokých stromech, muže s litinovým opaskem od kanálu, dětí, které strčily hlavičku do kovových konstrukcí, ale i všemožných zvířat. Posílám některé úspěšné zásahy.


Post
Společnost 2.1.2013

Rok 2013 je v Lipníku nad Bečvou rokem střešní zahrady

Z roku 1863 pochází první skica tužkou, na níž je stavitelem Josefem Zürkem navrženo vybudování terasy nad budovou koňských stájí. Tak před 150 lety vznikl projekt technicky zajímavé a dodnes originální střešní zahrady na pravém hospodářském křídle lipenského zámku.


Post
Doprava 2.1.2013

Ve Velkých Losinách shořela střecha rodinného domu

Na Nový rok likvidovaly tři jednotky hasičů požár střechy rodinného domu ve Velkých Losinách.


Post
Krimi 2.1.2013

Mladoboleslavští policisté měli úspěšný konec roku

Před koncem roku zaznamenali policisté hned dva úspěchy. Prvním úspěchem bylo zadržení pachatele při vloupání do vozidla a pokusu o odcizení navigace za více než padesát tisíc korun.


Post
Politika 2.1.2013

Hodnocení politiků: Klaus kritizoval, ale řešení nenabídl

Prezident Václav Klaus ve svém novoročním projevu podle opoziční ČSSD realisticky přiznal zhoršení situace v zemi. Nenabídl však řešení, uvedl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka.


Post
Společnost 2.1.2013

Novoroční ohňostroj v Praze přilákal tisíce lidí

Tisíce lidí sledovaly v Praze tradiční novoroční ohňostroj. Desetiminutová světelně-hudební show, při které bylo použito 3400 pyrotechnických efektů, dostala název Praha pulzující. Pyrotechnici odpalovali rakety z pontonu na Vltavě u Střeleckého ostrova. Diváci sledovali show nejen z přilehlých mostů a obou vltavských nábřeží, ale i z petřínských strání nebo od Pražského hradu.


Post
Společnost 2.1.2013

Děti a studenty ve Valašských Kloboukách čeká čtvrtletní soutěž v třídění odpadů

Město Valašské Klobouky chce v roce 2013 pojmout přípravy na Den Země jinak než doposud. Mladou generaci od dětí z mateřské školy po středoškoláky chce aktivně zapojit do péče o životní prostředí, a to vyhlášením soutěží ve sběru recyklovatelných odpadových surovin a přípravě vlastních návrhů propagace třídění odpadu.Vybrat


Post
Kauzy, soudy a právo 2.1.2013

Klausova amnestie začíná, soudy začnou propouštět první vězně

Soudy začnou ve velkém rozhodovat o propouštění vězňů, na které se vztahuje prezidentská amnestie. Prezident Václav Klaus ji vyhlásil na Nový rok při příležitosti 20. výročí vzniku České republiky.


Post
Kauzy, soudy a právo 2.1.2013

Amnestie prezidenta Klause se týká i Dary Rolins nebo Jiřího Pomeje

Dara Rolins (40) dostala nečekaný opožděný dárek od prezidenta Václava Klause. Jím vyhlášená dílčí amnestie - tedy prominutí trestů za některé trestné činy, se totiž vztahuje i na ni.


Post
Kauzy, soudy a právo 1.1.2013

Věznice se bojí vzpoury, bachaři promýšlí, jak provést amnestii

Na amnestii vyhlášenou prezidentem reaguje i ministerstvo spravedlnosti a vězeňská služba. Obě instituce totiž budou mít průběh amnestie na starosti.


Post
Politika 1.1.2013

Hodnocení politiků: Klaus kritizoval, ale řešení nenabídl

Prezident Václav Klaus ve svém novoročním projevu podle opoziční ČSSD realisticky přiznal zhoršení situace v zemi. Nenabídl však řešení, uvedl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka.


Post
Společnost 1.1.2013

Středočeští záchranáři měli o silvestrovské noci napilno

Středočeská záchranná služba během silvestrovské noci (od 19 hodin do 7 hodin ráno) vyjela k 245 případům. Úderem půlnoci byl zaznamenán rapidní nárůst volání na linku 155.


Post
Společnost 1.1.2013

Klausův novoroční projev: Závidíme jeden druhému, nevěříme si

Prezident Václav Klaus v posledním novoročním projevu zhodnotil uplynulých deset let, kdy stál v čele státu. Kritizoval Evropskou unii a množství regulací, které podle něj brzdí ekonomiku.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz

REKLAMA

Aktivní Dítě