Archiv článků - KULTURA

Post
Výstavy 9.8.2016

Třiadvacátá mikulovská „dílna“ vyvrcholí sobotní vernisáží

Třiadvacátý ročník Mikulovského výtvarného sympozia „dílna“ jde do finále. Od 16. července, kdy byl zahájen, tvoří výtvarníci v prostorách mikulovského zámku svá díla, aby je mohli v sobotu 13. srpna představit veřejnosti na slavnostní vernisáži.


Post
Hudba 1.8.2016

Srpen znovu přivede na jih Čech špičkové jazzmany

České Budějovice a Třeboň budou začátkem srpna dějištěm hlavních koncertů letní části Jihočeského jazzového festivalu ČEZ 2016. Projekt přivede znovu po roce na náměstí dvou jihočeských měst špičkové domácí i zahraniční jazzmany.


Post
Výstavy 28.7.2016

Výstavu Lidé z Filipín zahájili v Hradu Litoměřice dva velvyslanci

Výstavní prostory Hradu Litoměřice patří od tohoto týdne až do konce srpna Filipínám. Za účasti filipínského velvyslance Victoriana M. Lecarosa a českého velvyslance na Filipínách Jaroslava Olši se totiž uskutečnila vernisáž výstavy, kterou její autor - pražský fotograf Zdeněk Thoma - nazval „Lidé z Filipín“.


Post
Kultura 27.7.2016

Bývalá zemědělská usedlost v Třebíči se může proměnit na Centrum tradiční lidové kultury

Objekt bývalé zemědělské usedlosti na Cyrilometodějské ulici v Třebíči by mohl do budoucna poskytnout zázemí pro vystoupení folklórních souborů, výuku lidových tanců, jarmarky tradičních řemesel, ukázky lidových obyčejů a další zajímavé edukační programy a pořady pro veřejnost.


Post
Kultura 26.7.2016

Harrachov má díky dřevosochání betlém v životní velikosti

Od středy 20. července až do soboty 23. července se v harrachovském areálu pensionu Bílá voda konal již 3. ročník akce s názvem Svatoanenské dřevosochání.


Post
Kultura 25.7.2016

Dny lidové architektury přiblížily lidové stavby Libereckého kraje

Vesnické stavby pro Liberecký kraj se o uplynulém víkendu 23. – 24. července otevřely veřejnosti. Hlavní program Dnů lidové architektury se v sobotu uskutečnil na Vísecké rychtě v Kravařích, největší roubené stavbě Libereckého kraje.


Post
Festivaly 25.7.2016

Štěrkovna Open Music nabídne i romantickou plavbu plachetnicí

Romantickou plavbou na plachetnici, případně adrenalinovou vyjížďkou na vodním skútru po Hlučínském jezeře mohou doplnit své zážitky návštěvníci hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, jehož XII. ročník se uskuteční od pátku 29. do neděle 31. července.


Post
Výstavy 25.7.2016

Životy Filipínců přiblíží fotografie Zdeňka Thomy

Soubor šedesáti černobílých fotografií přibližujících život lidí z Filipín nabídne výstava pražského fotografa Zdeňka Thomy s názvem „Lidé z Filipín“. Vernisáž se uskuteční 26. července od 17 hodin v Hradu Litoměřice za přítomnosti autora.


Post
Film 23.7.2016

Natáčení Četníků z Luhačovic opět v lázních, tentokrát naposled

Již naposled se tento týden přímo v Luhačovicích objevil štáb dobového seriálu Četníci z Luhačovic, který bude mít 12 dílů a do vysílání České televize v roce 2017 ho připravuje brněnské studio.


Post
Výstavy 21.7.2016

Výstava obrazů Jaroslava Maliny

Před několika týdny náhle zemřel malíř, scénograf a vysokoškolský pedagog Jaroslav Malina. Jako scénograf se podílel na více než čtyřech stovkách divadelních inscenací a jeho práce si získaly celosvětovou pozornost. Stejný význam však ve své tvorbě přikládal i malířství.


Post
Festivaly 20.7.2016

Festival Mighty Sounds s nabitým programem už tento víkend

Dvanáctý ročník festivalu Mighty Sounds startuje už v pátek 22. července. Až do neděle bude v Táboře na letišti Čápův dvůr probíhat přehlídka toho nejlepšího z žánrové hudby.


Post
Kultura 19.7.2016

Sedmihorské léto je ve své polovině. Přijíždí Aneta Langerová

Hudební a divadelní Sedmihorské léto letos připravilo jedenáct samostatných akcí. S úspěšnými koncerty skupiny Jelen a legendární Marty Kubišové se minulý týden překlopilo do své druhé poloviny. Tento čtvrtek pokračuje koncertem Anety Langerové.


Post
Hudba 18.7.2016

IYASA opět v ústecké ZOO

V úterý 19. července zavítá do Zoo Ústí nad Labem hudební a taneční skupina IYASA ze Zimbabwe a na pódiu u restaurace Koliba přesvědčí všechny návštěvníky o tom, že je světovým fenoménem, který sklízí ocenění v nejrůznějších soutěžích.


Post
Festivaly 12.7.2016

Ministr zemědělství Marian Jurečka zavítal na Bioslavnosti

11. ročník festivalu BIOSLAVNOSTI věnovala pořádající společnost PRO-BIO tématu Chléb a víno. Areál firmy zaplnilo v sobotu 9. července přes 3 500 návštěvníků. Měli možnost ochutnat pestrou nabídku bio chlebů, inspirovat se recepty na pečení, odvést si domů čerstvý chlebový kvásek či ochutnat pestrou nabídku bio vín.


Post
Festivaly 8.7.2016

Na Prázdninách v Telči poprvé zazpívají Aneta Langerová a Marie Rottrová

Letošní ročník hudebního festivalu Prázdniny v Telči láká především na vynikající zpěvačky a hudebnice. Na slavnostním zahájení festivalu 29. července vystoupí Marie Rottrová a během dalších šestnácti dnů se na státním zámku v Telči představí Aneta Langerová, finská skupina Värttinä, anebo Lenka Filipová s dcerou Lenny.


Post
Festivaly 7.7.2016

Jubilejní festival Janáček a Luhačovice 2016 zahájí Její pastorkyňa

Letošní jubilejní 25. ročník prestižního Festivalu Janáček a Luhačovice zahájí poprvé v historii festivalu Janáčkova opera Její pastorkyňa, kterou uvede v pondělí 11. července na Lázeňském náměstí pod taktovkou dirigenta Petra Šumníka operní soubor, pěvecký sbor, orchestr a balet Slezského divadla Opava.


Post
Výstavy 7.7.2016

Bob a Bobek, Pat a Mat nebo kreslené vtipy Vladimíra Jiránka

Galerie Středočeského kraje zahájila retrospektivní výstavu HUMOR významného českého ilustrátora Vladimíra Jiránka. Do října jsou v prostorách vizuálních heren a přidružených chodbách k vidění originální kresby z Jiránkova celoživotního díla.


Post
Festivaly 7.7.2016

První napajedelský Burger fest klepe na dveře

V sobotu 9.7. se v nově zrekonstruovaných prostorách za Klášterní kaplí uskuteční vůbec první napajedelský Burger fest! Návštěvníci se můžou těšit na celodenní program, kde bude k vidění několik živých vystoupení, soutěže v pojídání chilly a párků a mnohé další.


Post
Kultura 5.7.2016

Praha ožije uměním a designem. Do ulic se vrací Czech Design Week

Podzim je v Praze již tradičně spjat s uměním, designem a módou. Nejinak tomu bude i letos. Od 7. do 13. listopadu proběhne na několika místech české metropole druhý ročník umělecké přehlídky designu pod značkou Czech Design Week.


Post
Festivaly 3.7.2016

Začal prodej vstupenek na festival Hortus Magicus, nabídne barokní zážitky v Květné zahradě

Od pátku 1. července jsou v prodeji vstupenky na festival Hortus Magicus. Ten promění na počátku září kroměřížskou Květnou zahradu v místo barokních radovánek. Hortus Magicus přinese hudbu, divadlo, tanec, ale i původní barokní ohňostroj.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

IP POLNÁ

Reklama

PARTNEŘI

www.sigra.cz Vitakraft www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.vceli-svicky.eu