Archiv článků - KULTURA

Post
Divadlo 7.4.2016

Studio LAIK uvede naposledy muzikál Výtečníci

V sobotu 9. dubna od 16.00 hodin se na jevišti Východočeského divadla Pardubice uskuteční derniéra muzikálu Výtečníci z dílny Pavla Dostála a Richarda Pogody, který pod režijním vedením Zdeňka Rumpíka nastudovali členové Mladého divadelního studia LAIK.


Post
Hudba 7.4.2016

Jazzová senzace, mladý Jacob Collier vystoupí úplně poprvé v Praze

Již posedmé proběhne v dubnu mezinárodní festival Mladí Ladí Jazz, jehož hlavní hvězdou bude mladý talentovaný multiinstrumentalista Jacob Collier.


Post
Výstavy 6.4.2016

Expozice ve Vaňkovce připomíná české úspěchy ze Světové výstavy EXPO 2015

Architektonické studio Chybík + Krištof představuje ve Vaňkovce expozici o české účasti na Světové výstavě EXPO 2015. Připomene tak ocenění, která na EXPU Český pavilon i expozice jižní Moravy a Brna získaly.


Post
Hudba 5.4.2016

Miroslav Míč uvede ve Valašském Meziříčí svůj klavírní recitál

Nejen v rámci Koncertního předplatného si mohou zájemci zajít na kvalitní koncert komorní hudby. Ve čtvrtek 7. dubna zde přijede se svým recitálem mladý klavírista Miroslav Míč, účastník soutěže Pražského jara 2016.


Post
Kultura 4.4.2016

Ústečtí studenti vyzývají: Oslavte s námi jaro v kampusu

Studenti ústecké univerzity (UJEP) dne 29.4 2016 pořádají v kampusu 1. ročník Studentského Majálesu s tématem "Návrat k tradicím". Srdečně zvou studenty i veřejnost.


Post
Kultura 3.4.2016

Nizozemské dny v Kroměříži nabídnou více než tulipány a sýry

Země, jejíž čtvrtina území leží pod úrovní moře, bývalá koloniální velmoc, země tulipánů, větrných mlýnů a sýrů, ráj cyklistů i místo posledního odpočinku Jana Amose Komenského – to všechno je Nizozemsko.


Post
Film 1.4.2016

Originální filmové klapky poprvé v historii zavítají také do Olomouce

Již 19. ročník projektu Salonu filmových klapek, který je tradiční součástí Zlín Film Festivalu, dorazí začátkem měsíce dubna poprvé také do Olomouce.


Post
Film 31.3.2016

Mizející národy, divoká příroda i extrémní výkony na Expediční kameře 2016

Festival nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, Expediční kamera, opět míří do Valašského Meziříčí. 7. ročník se zde uskuteční na apríl v pátek 1. dubna od 18 hodin.


Post
Hudba 30.3.2016

Musica Florea chystá další výlet do světa barokní hudby

Musica Florea pokračuje i v tomto roce v objevování pozapomenutého dědictví české hudby – svůj zájem nasměrovala aktuálně k dílu skladatele Jana Zacha, jehož dílo spadá zčásti do období hudebního baroka i klasicismu.


Post
Umění 30.3.2016

Mistrovská díla v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí

Obrazy a kresby představené na výstavě Mistrovská díla ze sbírek České spořitelny v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí prezentují výběr nejvýznamnějších děl českých výtvarníků z období 2. poloviny 19. století a 1. poloviny století 20.


Post
Hudba 29.3.2016

Jazz bez hranic v nové podobě začíná

Jazz bez hranic se od svého jedenáctého ročníku mění. Namísto známého podzimního festivalu soustředěného do několika zpravidla říjnových a listopadových týdnů má od letošního roku podobu celoroční jazzové mise v Plzni a západních Čechách.


Post
Film 29.3.2016

Nejlepší české studentské filmy se předvedou v pražském Bio Oku

Pět krátkometrážních studentských snímků nominovaných na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film v letošním ročníku Českého lva se ve středu 30. března představí veřejnosti v pražském kině Bio Oko.


Post
Kultura 28.3.2016

Stezku za obřími kraslicemi navštívila hned první den tisícovka lidí

Více než osm desítek běžců na pěti a deseti kilometrové trase, bezmála tisícovka účastníků odpoledních rodinných her a procházky na Stezce za obřími kraslicemi, téměř 25 tisíc korun vybraných na nákup speciálního čtyřkolového skútru pro tělesně postiženou ženu.


Post
Kultura 25.3.2016

Kunovice představí svého krále

O velikonoční neděli se veřejnosti představí nový král Kunovic. Stane se tak na Velikonoční zábavě, která se koná v kulturním zařízení Pálenice od 19:30 hodin.


Post
Kultura 25.3.2016

Valašské Velikonoce na Vsetíně se těšily pozitivním ohlasům

Vsetínské Dolní náměstí na Zelený čtvrtek od brzkých dopoledních hodin vítalo jaro a spělo k velikonočním svátkům, čemuž během dne přihlíželo na šest set občanů Vsetína a okolních obcí od malých dětí až po seniory.


Post
Umění 25.3.2016

Příběhy malíře Ivana Jakeše v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí

Obrazy, keramické plastiky a reliéfy či architektonické návrhy, to vše bude k vidění ve Valašském Meziříčí v Muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů na průřezové výstavě významného valašského výtvarníka Ivana Jakeše.


Post
Hudba 22.3.2016

Mandrage přivezou do Frýdku-Místku nevídanou show

Populární Plzeňská parta Mandrage zavítá se svou velkolepou show do Frýdku-Místku.


Post
Kultura 20.3.2016

Velikonoční jarmark v litoměřickém hradu zaznamenal rekordní návštěvnost

Davy lidí proudily po celý sobotní den do litoměřického hradu. Konal se zde totiž 5. ročník Velikonočního jarmarku řemesel a dovedností.


Post
Umění 18.3.2016

Vernisáž výstavy Nečekaný výlet do Havířova

20 studentů, 40 pláten, 1 město. To je ve zkratce workshop, který právě probíhá na havířovském vlakovém nádraží.


Post
Hudba 16.3.2016

Dolls In The Factory mění sestavu a natáčí desku

Začátkem letošního roku se kapela Dolls In The Factory, dostala do nové fáze. Po odchodu jejich zpěváka Miraie, který spustil sólový projekt, stál zbytek kapely před rozhodnutím o nadcházející budoucnosti.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

Vitakraft

Reklama

PARTNEŘI

Vitakraft www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz