Archiv článků - KULTURA

Post
Divadlo 14.9.2016

Divadlo Na Fidlovačce vstupuje do nové sezony se dvěma novinkami v repertoáru

Pražské Divadlo Na Fidlovačce v září uvede dvě komedie současného amerického autora Joea Di Pietra, Famílie a Umění vraždy. Ve Famílii se pod režijním vedením Juraje Herze představí Eliška Balzerová, Ludmila Molínová, Lukáš Rous, Miloš Vávra, Zdeněk Maryška a Aneta Krejčíková.


Post
Výstavy 14.9.2016

Věda, právo, krásná literatura, umění a réva vinná ze všech psaných stran

Nejnovější výstava v Památníku písemnictví na Moravě představuje sepětí knih s révou, nejkulturnější z rostlin, jejíž druhy a odrůdy lidé pěstují ještě déle než svá písma.


Post
Kultura 14.9.2016

Od září bude sklepením knihovny rezonovat poezie

Na příznivce poezie zacílila svůj nový pravidelný pořad Krajská knihovna v Pardubicích. Jednotlivá čtení probíhají v kouzelných prostorách sklepení knihovny. Tuto skutečnost reflektuje i název samotné akce – Poezie pod klenbou.


Post
Hudba 14.9.2016

V amerických hitparádách porazila Dianu Krall. Nyní zazpívá milovníkům jazzu ve Žďáru nad Sázavou

Hvězda jazzové scény - zpěvačka Elena Sonenshine - se po úspěšném působení v USA vrátila na českou hudební scénu. 22. září 2016 v 19 hodin vystoupí se svou doprovodnou kapelou „Jacose jazz“ ve freskových barokních sálech Zámku ve Žďáru.


Post
Kultura 14.9.2016

Držitelem Ceny Rudolfa Schlattauera je Petr Hajdyla

Podvečer v pondělí patřil v meziříčské galerii Sýpka vernisáži pěti finalistů umělecké soutěže Trienále Valmez, ve které usilovali o Cenu Rudolfa Schlattauera. Odborná výtvarná komise nakonec zvolila laureátem malíře a učitele Základní umělecké školy Alfréda Radoka ve VM Petra Hajdylu.


Post
Výstavy 11.9.2016

Loutky a dekorace ze známých Večerníčků v Polabském muzeu v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech zahájilo tématickou výstavu loutek a dekorací z českých animovaných pohádek nazvaných "Chaloupka na vršku" a jiné pohádky z ateliéru Šárky Váchové.


Post
Výstavy 11.9.2016

Retro výrobky nás stále lákají

Vroubkovaná růžová žvýkačka Pedro, griliášové sušenky Vlnky, Kočičí jazýčky, Kofola, parfém Živé květy, mandlový krém AB, motorky Jawa a další české výrobků se vryly do paměti několika generacím.


Post
Divadlo 10.9.2016

První premiéra nové sezóny Horáckého divadla - Sex noci svatojánské

První premiéru 77. sezóny Horáckého divadla Jihlava představuje letní komedie podle scénáře Woodyho Allena Sex noci svatojánské.


Post
Hudba 8.9.2016

Liveurope festival: To nejlepší z evropské klubové scény

Mladé špičkové kapely se díky platformě Liveurope dostávají do Prahy v rámci Liveurope festivalu. 15. září tak na Zahrádkách Žižkov zahraje belgický energický kvartet BRNS míchající indie rock a bláznivé groove, lucemburští Say Yes Dog naservírují chytlavý synthpop, polsko-anglická zpěvačka Kari dostane posluchače písničkářským popem severského střihu a maďarská kapela Passed představí svůj netradiční mix klasické harfy s elektronickou hudbou.


Post
Divadlo 8.9.2016

Pražský komorní balet v nové sezóně 2016/2017

Pražský komorní balet vstupuje do nové taneční sezóny s velmi nabitým programem. Už tento pátek odjíždí soubor do Košic, kde 10. září 2016 v rámci Festivalu divadel střední Evropy uvede představení 3 české kvartety.


Post
Festivaly 8.9.2016

Valašské Meziříčí ožije folklórním festivalem Babí léto 2016

Dvanáctý ročník Mezinárodního folklórního festivalu Babí léto 2016, který se pravidelně co dva roky koná ve Valašském Meziříčí v rámci Dnů města, se uskuteční od čtvrtku 15. září do neděle 18. září 2016.


Post
Kultura 7.9.2016

Na obnovu unikátního Hejčínského kostela přispěli věřící i město Olomouc

Jeden z umělecky nejvýraznějších olomouckých chrámů se může pyšnit renovovaným interiérem. Působivý interiér chrámu si mohou zájemci prohlédnout v neděli odpoledne v rámci Dnů evropského dědictví.


Post
Divadlo 7.9.2016

Východočeské divadlo Pardubice láká na prohlídky zákulisí

Východočeské divadlo se již tradičně připojuje do programu Dnů evropského dědictví, které každoročně v září po celé Evropě otevírají široké veřejnosti brány nejzajímavějších památek a budov.


Post
Kultura 7.9.2016

Písně Jesus Christ Superstar na ledečském hradě

Neobvyklé koncertní představení dnes již klasického muzikálu Jesus Christ Superstar se bude konat v pátek 16. září od 20:00 na ledečském hradě pod záštitou divadla Mimochodem. Čeká vás jeden z nejstarších příběhů západní civilizace a zároveň jedny z těch nejznámějších písní, ovšem v poněkud netradičním provedení.


Post
Kultura 7.9.2016

Trienále Valmez zná pět finalistů, ale kdo získá cenu Cena Rudolfa Schlattauera odhalí vernisáž výstavy

V galerii Sýpka vyvrcholí čtvrtý ročník prestižní výtvarné přehlídky Trienále Valmez 2016 vyhlášené městem Valašské Meziříčí. Slavnostní vernisáž pětice finalistů se uskuteční v pondělí 12. září od 18 hodin, kdy odborná výtvarná komise zvolí držitele Ceny Rudolfa Schlattauera.


Post
Výstavy 7.9.2016

V šumperském muzeu proběhne výstava hub s mykologickou poradnou

Polovina září se stala již tradičním termínem mykologických výstav ve Vlastivědném muzeu v Šumperku, ta letošní proběhne od čtvrtku 15. do soboty 17. září. I letos bude během výstavy otevřena mykologická poradna.


Post
Film 7.9.2016

Letošní ročník Letního kina Brno-střed navštívily více než 4 tisícovky diváků

Druhý ročník prázdninového promítání filmů na nádvoří radnice městské části Brno-střed ve spolupráci se spolkem Noční motýl měl větší úspěch než v loňském roce, kdy proběhl pilotní projekt letního filmového programu, tentokrát rozšířeného o další kulturní akce.


Post
Kultura 6.9.2016

Přijďte roztančit domov pro seniory

Již podruhé můžete nahlédnout pod pokličku života v Domově pro seniory Chodov, a to díky zahradní slavnosti. V letošním roce Domov prošel velkými rekonstrukcemi, a tak je rozhodně co oslavovat.


Post
Festivaly 6.9.2016

Olomouc čeká multikulturní festival Řeka má duši

Festival Řeka má duši, který se bude konat od 6. do 11. září 2016, v první řadě poukazuje a podporuje regionální kulturu i tvorbu a dá prostor kvalitním místním umělcům. Jak napovídá samotný název, dějištěm akce se stane kamenné koryto řeky Moravy v prostorách přístaviště mezi mosty na ulici Masarykově a Komenského.


Post
Kultura 6.9.2016

Dny evropského dědictví oslavující 765. výročí od založení města Příbora

Město Příbor jako člen Svazu historických sídel Čech, Moravy a Slezska se i v letošním roce připojil k oslavám Dnů evropského dědictví a zároveň oslavil letošní výročí 765 let od založení města Příbora.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

Vitakraft

Reklama

PARTNEŘI

www.sigra.cz Vitakraft www.ippolna.cz www.vceli-svicky.eu