Archiv článků - KULTURA

Post
Kultura 14.10.2016

Památník J. A. Komenského se vrátil zpět do Litomyšle

Po několika měsících se ve čtvrtek na své místo opět vrátil památník J. A. Komenského. Známé dílo Zeměkoule – Orbisterrarum z Komenského náměstí v Litomyšli zmizelo letos na jaře.


Post
Hudba 13.10.2016

Skiland láká na hity z Valašska

Mimořádnou koncertní událost prožijí poslední říjnovou sobotu návštěvníci a hosté Horského hotelu Skiland v Ostružné. Své největší hity zde zahraje valašská kapela Fleret.


Post
Divadlo 13.10.2016

EKG O Lásce a Krizi

Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše z pražského divadla Archa dorazí v neděli 16. října do Mariánských Lázní s premiérovým večerem O Lásce a Krizi.


Post
Hudba 13.10.2016

Ostravské kapely můžou využít novou sdílenou zkušebnu na bývalé šachtě

V areálu bývalého dolu Hlubina je nově k dispozici sdílená zkušebna. Začínající kapely a muzikanti už nemusí mrznout v garáži, ale můžou si za 200 korun na hodinu pronajmout profesionálně vybavenou zkušebnu.


Post
Festivaly 13.10.2016

Hip-hop, graffiti i croissanty. To vše nabídne festival frankofonní kultury v Plzni

Třetí říjnové pondělí začíná 24. ročník festivalu Bonjour Plzeň!, který až do 5. listopadu zpestří dění v Plzni frankofonní kulturou.


Post
Film 12.10.2016

Festival bollywoodského filmu

14. ročník Festivalu bollywoodského filmu začne již tento čtvrtek 13. října v pražském kině Světozor a poběží až do neděle 16. října. Největší hvězda Bollywoodu Shah Rukh Khan už z Prahy, kde natáčel nový film, bohužel odjel, ale diváci o něho nepřijdou - objeví se v jednom z největších hitů letošního festivalu.


Post
Výstavy 11.10.2016

Archeologie (s) detektorem

Jak se detektor využívá při archeologické práci? Je detektor škodnou, nebo naopak prodlouženou pravou rukou archeologa? To vše a mnohem více se dozvíte na nové výstavě v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.


Post
Výstavy 11.10.2016

Andělé – senioři doputovali do sídla Libereckého kraje

Putovní výstava Andělé mezi námi je v těchto dnech k vidění ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Fotografie zachycují obyvatele Domova důchodců ve Velkých Hamrech s úsměvem na tváři a především stylizované do různých profesí či pozic.


Post
Výstavy 11.10.2016

DEPO2015 představuje největší českou výstavu zaměřenou na recyklovaný desig

Výstava Má plast v plzeňském DEPO2015 představuje od 12. října 2016 díla patnácti špičkových zahraničních i českých designérů a umělců, zaměřená na téma recyklace plastu. Mnohé exponáty uvidí české publikum vůbec poprvé.


Post
Hudba 11.10.2016

Balkánská turbodechovka FANFARA TRANSILVANIA vystoupí v brněnském Metro Music Baru

I když je programovou star 9. ročníku mezinárodního jazzového festivalu bezesporu britské vokální trio The Puppini Sisters, pozornosti diváků by neměl uniknout extravagantní skoro-otvírák festivalu - rumunská turbodechovka Fanfara Transilvania, která vystoupí již 12. října v brněnském Metro Music Baru.


Post
Výstavy 11.10.2016

Letohrádek končí sezonu

Tento týden je poslední příležitostí k návštěvě tří výstav v Letohrádku v Ostrově, pobočce Galerie umění Karlovy Vary. V neděli 16. října končí nejen výstavy, ale i sezonní provoz Letohrádku.


Post
Hudba 11.10.2016

Do Čech míří kytaristka Jennifer Batten, letitá spoluhráčka Michaela Jacksona a Jeffa Becka

Letošní Kytara napříč žánry představí ve třech českých městech dámu, jejíž neutuchající energie a virtuozita stále berou dech. Jeniffer Batten, americká kytaristka, multimediální umělkyně a v neposlední řadě také oblíbená pedagožka se představí ve dvou různých rolích.


Post
Přednášky 10.10.2016

Propaganda ve filmu

Muzeum Českého krasu zve zájemce na přednášku "Propaganda ve filmu" vedenou Mgr. Petrem Kopalem z Ústavu pro studium totalitních režimů, která se uskuteční ve čtvrtek 13. 10 2016 od 18 hod. v Muzeu Českého krasu.


Post
Výstavy 10.10.2016

Praha slaví výročí narození architekta Františka Roitha výstavou

Ke 140. výročí narození významného pražského architekta Františka Roitha hlavní město Praha otevřelo výstavu umístěnou před jedním z jeho nejvýznamnějších děl, Rezidencí primátora hl. m. Prahy.


Post
Divadlo 10.10.2016

Zdeněk Rumpík získal cenu v Permu

Herci Východočeského divadla Pardubice se v pátek 7. října vrátili z ruského Permu, kde se v tamním Divadle U mostu účastnili mezinárodního Festivalu her Martina McDonagha, do jehož programu přispěli tragikomedií Mrzák inishmaanský v režii Ladislava Špinera.


Post
Divadlo 10.10.2016

Již po třiadvacáté Dům kultury Vsetín zve malé diváky na cyklus Divadlo dětem

Nastává podzim a Dům kultury Vsetín přichází, stejně jako v minulých letech, s novou nabídkou divadelních pohádek pro malé diváky.


Post
Kultura 10.10.2016

Jiří Kolbaba si ve Frenštátě povídal s legendárním Miloslavem Stinglem

Neděle byla ve Frenštátě pod Radhoštěm doslova nabitá nevšedními zážitky. Skutečně unikátní cestovatelský projekt uspořádal v domě kultury cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.


Post
Festivaly 10.10.2016

FESTKLIP zvolí nejlepší hudební klipy, vyhlášení zůstává v Mostě

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v mosteckém Metro music clubu. Festival v Mostě před sedmi lety vznikl a vítězové jednotlivých ročníků byli vyhlašováni právě v tomto městě. A to i přesto, že přihlášené kapely jsou dnes z celé republiky a dokonce i ze Slovenska.


Post
Divadlo 10.10.2016

Slavnostní představení k 80. výročí otevření Roškotova divadla

Město Ústí nad Orlicí ve spolupráci s Klubcentrem připravilo slavnostní představení k 80. výročí otevření Roškotova divadla. V neděli 16. října bude v Roškotově divadle uvedena opereta Netopýr, která patří k nejvýznamnějším a nejkrásnějším světovým operetám.


Post
Výstavy 10.10.2016

Výstava v krajském sídle je vzpomínkou na úspěšnou divadelní hru Smrt Hippodamie

Vrátit se v čase o deset let zpět mají možnost ti, kdo v měsíci říjnu zavítají do 3. etáže Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

Vitakraft

Reklama

PARTNEŘI

Vitakraft www.ippolna.cz topeni-topidla.com www.vceli-svicky.eu www.sigra.cz