Archiv článků - KULTURA

Post
Film 30.6.2015

Orson Welles, Alfred Hitchcock, Mohsen Makhmalbaf – i díla takových velikánů nabídne letos Letní filmová škola Uherské Hradiště

Za necelý měsíc začíná 41. ročník Letní filmové školy Uherské Hradiště, největšího nesoutěžního filmového festivalu v České republice.


Post
Kultura 30.6.2015

Znojemské kulturní léto 2015 oživí filmové projekce za Vlkovou věží

Znojemské kulturní léto vstupuje do své další sezony, nabídne bohatý program, který v letních měsících zpestří místním i návštěvníkům města jejich společenské vyžití.


Post
Hudba 30.6.2015

Vojtěch Dyk se představí v hlavní roli Celebranta v novém nastudování Bernsteinovy Mše

Legendární scénická Mše (Mass) Leonarda Bernsteina v roce 2016 oslaví 45. výročí premiéry. V České republice při této příležitosti vzniká nové, skutečně velkolepé nastudování Mše s Vojtěchem Dykem v hlavní roli.


Post
Divadlo 30.6.2015

Šternberské kulturní léto zahájila Pucciniho opera Turandot

Slavnostní zahájení třetího ročníku Šternberského kulturního léta pod hvězdami, proběhlo ve čtvrtek 25. června na Státním hradě ve Šternberku, unikátní premiérou open air představením Pucciniho opery Turandot.


Post
Kultura 30.6.2015

Centrum města oživí Opavské kulturní léto

Prázdninový čas i letos zpříjemní program Opavského kulturního léta s řadou koncertů, filmových projekcí a zábavných programů pod širým nebem na Dolním náměstí.


Post
Film 30.6.2015

MFF Karlovy Vary ozdobí světová premiéra životopisného dramatu Antonia

Výjimečný celovečerní debut italského režiséra Ferdinanda C. - Filomarina Antonia - se bude ucházet o Křišťálový glóbus v hlavní soutěži 50. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.


Post
Hudba 30.6.2015

Filmová hudba byla v Amfiteátru na Horečkách skutečným zážitkem

Jeden z nejkrásnějších přírodních amfiteátrů na Horečkách u Frenštátu pod Radhoštěm má za sebou první velký koncert symfonického orchestru a sboru pod širým nebem.


Post
Hudba 29.6.2015

V Řevnicích vyvrcholila letošní Porta

V prostorách lesního divadla v Řevnicích se ve dnech 26.–28. června konalo Národní finále festivalu Porta. Letošní již 49. ročník přehlídky folkové, trampské a country hudby kraj podpořil částkou sto tisíc korun z Fondu hejtmana Středočeského kraje.


Post
Kultura 29.6.2015

V GASKu vyprávějí návštěvníkům svůj příběh opravené středočeské památky

Výstava představuje veřejnosti několik příběhů středočeských památek, které v letech 2010–2014 díky krajským a evropským penězům dostaly novou tvář.


Post
Kultura 29.6.2015

Španělský jamón, ekvádorské chipsy, kolumbijské rumy, vášnivé flamenko a pro šikovné školáky zmrzlina zdarma. Festival Ibérica začíná

V úterý 30. června začíná festival Ibérica. Dvanáctý ročník přehlídky španělské a iberoamerické kultury zamíří stejně jako v předchozích letech do Brna, Prahy a Boskovic.


Post
Kultura 29.6.2015

Centrum Babylon zve na výstavu fotografií Zaostřeno na Jizerky

V Centru Babylon startuje výstava nejlepších snímků ze čtvrtého ročníku fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Fotografie budou k vidění v nákupním městečku Centra Babylon do 27. srpna 2015. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.


Post
Kultura 29.6.2015

Získá Muzeum v Bílovci hlas veřejnosti a cenu Patrimonium pro futuro?

Muzeum v Bílovci je jedním ze dvou historických objektů, které byly za Moravskoslezský kraj nominovány na cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro.


Post
Hudba 29.6.2015

Festival Mighty Sounds startuje už v pátek

Výjimečný žánrový festival Mighty Sounds začíná už tento pátek 3. července.


Post
Hudba 29.6.2015

Vážení, zadejte se! Na Rock for People se bude tančit až do rána

Jedna roztančená párty stále doznívá ve vzpomínkách a uších nejednoho návštěvníka hradeckého Rock for People. Přitom za pár dní vypukne další večírek! Od 3. do 5. července se v Plzni představí výběr kapel téměř ze všech zemí Evropské unie.


Post
Film 29.6.2015

Za letním kinem na nádvoří kláštera ve Šternberku

Na nádvoří bývalého augustiniánského kláštera se o prázdninách bude připravovat již šestý ročník obnoveného letního kina. Pořadatelé hlásí změnu v programové nabídce.


Post
Hudba 29.6.2015

Proslulý operní pěvec Adam Plachetka na Smetanově Litomyšli zazpívá na počest Jana Husa

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl, jehož 57. ročník se koná od 11. června do 5. července, uctí památku Mistra Jana Husa.


Post
Kultura 29.6.2015

V Novém Jičíně přivítají prázdniny

Poslední den školního roku bude v Novém Jičíně ve znamení velkého Vítání prázdnin. Program plný hudebních a tanečních čísel, her, soutěží, artistických vystoupení a workshopů startuje v úterý 30. června v 16 hodin.


Post
Kultura 29.6.2015

Prázdniny začnou na Východní Moravě festivaly, hudbou a akcemi pro děti

Prázdninové akce, prodloužený víkend – pestré budou nadcházející dny na Východní Moravě.


Post
Kultura 29.6.2015

Česká potravina pomáhá aneb Chinaski na Korunní pevnůstce přilákali téměř 5 000 lidí

V neděli 28. června vystoupila v areálu Korunní pevnůstky v rámci rodinného odpoledne kapela Chinaski na jedné z největších charitativních akcí Olomouckého kraje.


Post
Hudba 29.6.2015

Pražské klarinetové dny lákají na setkání Mozarta a Salieriho

Festival Pražské klarinetové dny připravil na 3. července znovuuvedení 200 let zapomenutých děl Mozarta a Salieriho v podání Clarimonia Ensemble z německého Bamberku a Irvina Venyše.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

IP POLNÁ

Reklama

PARTNEŘI

topeni-topidla.com www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz