Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 30.11.2016

Janek Ledecký do Frýdku-Místku dorazí s jubilejním vánočním turné

Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná a samozřejmě Sliby se maj plnit o Vánocích. To je program, se kterým populární zpěvák Janek Ledecký dokáže vždy před Vánocemi vyprodávat sály v Česku.


Post
Hudba 25.11.2016

Triumfující Skillet se napříč Evropou blíží k Brnu a Praze

Pod hlavičkou ROCK FOR PEOPLE PRESENTS k nám míří příští týden rázná americká čtveřice Skillet, která originálně vstřebává prvky metalu, nu metalu, hard rocku i elektroniky.


Post
Kultura 25.11.2016

Mariánskolázeňský vánoční trh zahájí zpěvačka Lenka Dusilová

Od čtvrtka 1. prosince až do neděle 4. prosince se po jedenácté mariánskolázeňská kolonáda promění v předvánoční kulturní centrum, kde vyroste 30 dřevěných stánků a rozsvítí se vánoční strom.


Post
Kultura 24.11.2016

První adventní víkend bude v Semilech patřit jarmarku a slavnosti rozsvěcení vánočního stromu

Již o tomto víkendu, přesně v neděli 27. listopadu se na Riegrově náměstí rozzáří vánoční strom. I tentokrát jeho rozsvěcení doprovodí kulturní program.


Post
Kultura 23.11.2016

Vánoce s Akordem na živo

V plném proudu jsou v DK Akord přípravy na vánoční čas, který Vám přináší bohaté menu v podobě atraktivního programu nejen pro dospělé, ale hlavně pro rodiny s dětmi.


Post
Hudba 23.11.2016

UDG na tradičním vánočním turné vyprodávají jeden klub za druhým

Skupina UDG vyrazila na tradiční vánoční turné a hned první koncert v Moravské Třebové vyprodala. Série koncertů obsahuje celkem dvanáct zastávek, na nichž UDG doprovází jako host zpěvák SEBASTIAN s kapelou.


Post
Hudba 22.11.2016

Sólisté Mariinského divadla představí v Praze Evžena Oněgina

Sólisty a dirigenta Mariinského divadla Machaila Sinkeviče uvítá jeden z nejkrásnějších a nejprestižnějších evropských hudebních sálů – Dvořákova síň pražského Rudolfina, aby zde představili koncertní provedení opery Evžen Oněgin.


Post
Hudba 20.11.2016

Do Šumperka zavítá hvězdná japonská houslistka Shizuka Ishikawa

Je to již neuvěřitelných pět let, kdy se na koncertech Klasika Viva objevila poprvé fenomenální houslistka japonského původu Shizuka Ishikawa. Letos se na koncerty cyklu opět vrací spolu se svými kolegy z Kubelíkova tria.


Post
Kultura 17.11.2016

Literáti z naší čtvrti si neotřelým způsobem posvítí v Dejvicích na „běsíky“ Václava Havla a na Žižkově na Hrobku Olgy Havlové

Projekt Literáti z naší čtvrti letos podruhé opouští hranice rodné Prahy 6 a vydává se opět do žižkovské Vozovny.


Post
Film 17.11.2016

Ceny TRILOBIT 2017 potřicáté

Sobota 14. ledna 2017 bude v dějinách vzpomínána jako svátek filmařů a televizních tvůrců, jako den oslav hodnotných audiovizuálních děl, a nejen to – na zmíněné datum totiž připadá další, jubilejní ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2017, které rozdají své trofeje již po třicáté.


Post
Hudba 13.11.2016

Koncert Tara Fuki

Dvě violoncella, dva hlasy, Andrea Konstankiewiczová a Dorota Barová - intimní muzika plná emocí, osobité poetiky, křehké dynamiky a bohatého výrazu obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra.


Post
Hudba 12.11.2016

Do podhůří Jeseníků míří bluesové superstar

Bluesová atmosféra, která panuje v podzimních Jeseníkách, dostane v polovině listopadu dokonalou hudební kulisu, a to díky věhlasnému festivalu Blues Alive. Největší středoevropská přehlídka bluesové muziky načne letos třetí dekádu své existence!


Post
Hudba 10.11.2016

Legendární Jasná Páka oslaví pětatřicet let pouze dvěma koncerty

Skupina se v prostorách svého takřka domovského klubu představí v aktuální sestavě, do které krom frontmana patří také David Koller, Petr Váša, Marek Minárik, Michal Pelant, Radovan Jelínek a zpěvačky Pája Táboříková a Magdaléna Krištofeková.


Post
Hudba 9.11.2016

Ikonické Stockhausenovo dílo Gruppen pro tři orchestry zazní v Praze

Pražské Forum Karlín se stane v sobotu 19. listopadu dějištěm mimořádné hudební události. Koncertu Space & Sound - Hudba v prostoru bude vévodit zcela unikátní skladba Karlheinze Stockhausena Gruppen pro tři orchestry, která ovlivnila světové dění na poli vážné hudby.


Post
Hudba 9.11.2016

The Qemists o víkendu převálcují brněnskou Flédu a pražský klub Roxy

Ostré kytarové riffy, živé bubny, masivní samply a zdánlivě nekonečná zásoba nakažlivé energie – to jsou hlavní přísady brightonského uragánu The Qemists, který se o víkendu prožene Českou republikou.


Post
Hudba 9.11.2016

Skupina Slza podepíše svou fotoknihu ve Zlatém jablku

Se zpěvákem Petrem Lexou a kytaristou Lukášem Bundilem, členy populární skupiny Slza, se mohou setkat jejich fanoušci ve středu 16. listopadu v obchodním centru Zlaté jablko ve Zlíně.


Post
Hudba 9.11.2016

Rituály vyráží do klubů

Na jaře skupina Rituály vydala svůj debut „Vsaď na černou“, který sklidil pozitivní reakce posluchačů i kladné mediální recenze. Deska Vsaď na černou byla pouze startem a Rituály pokračují jak v tvorbě nového repertoáru, tak v koncertování.


Post
Divadlo 8.11.2016

Štramberské divadlo zabodovalo

Kulturní dům Příbor byl otevřen v září 2016 a od té doby již přivítal mnohé divadla a zpěváky. Nejinak tomu bylo i v pátek 4. listopadu 2016, kdy sál téměř zcela zaplnilo štramberské amatérské divadlo POD VĚŽÍ s představením Fidlovačka aneb žádný řev a žádná rvačka.


Post
Výstavy 8.11.2016

Malí velcí ilustrátoři

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 8. listopadu do 30. listopadu 2016 v hlavní budově muzea vícenárodní výstavu dětských kreseb a profesionální výtvarné tvorby „Malí velcí ilustrátoři“.


Post
Přednášky 8.11.2016

Karlovy hrady a tajemství Radyně

Občanský spolek Hůrka a Radyně pořádá v rámci Akademie Staré Plzně přednášku pana Václava Fišera - "Karlovy hrady a tajemství Radyně".


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

www.beautyexpo.cz

Reklama

PARTNEŘI

Vitakraft www.ippolna.cz topeni-topidla.com www.beautyexpo.cz www.vceli-svicky.eu www.sigra.cz