Archiv článků - KULTURA

Post
Festivaly 10.5.2016

Festival Štěrkovna Open Music bude mít i senior stage

Dvanáctý ročník festivalu Štěrkovna Open Music otevře poprvé zcela netradiční scénu. Ta se nebude nacházet na březích Hlučínského jezera, ale bude umístěna na zahradě Domova pod Vinnou horou.


Post
Přednášky 9.5.2016

Jiří Grygar bude přednášet v Plzni: Žeň objevů 2015

Přednáška Jiřího Grygara, ve které shrnuje významné objevy v astronomii a příbuzných oborech, budí zájem mezi odborníky i milovníky vědy již pět desetiletí. Jen forma se změnila - z psaného souhrnu se stala přednáška, kterou lze někdy sledovat i v internetovém přenosu.


Post
Divadlo 6.5.2016

Tři muži na špatné adrese v Divadle Bez zábradlí slaví!

Skvělá komedie, Tři muži na špatné adrese, se v Divadle Bez zábradlí hraje už osmnáct let a tento týden ji herci odehráli po čtyři sta padesáté! Premiéru před lety shlédnul i její autor, světově proslulý dramaturg Luigi Lunari.


Post
Výstavy 6.5.2016

Alena Vykulilová – SVĚT V BÍLÉM - dětská nemocnice

Nemocniční prostředí, ať si to přejeme či nikoliv, očekává každého z nás. Bohužel nemocnice se stává také místem, v němž pobývají často i děti, co musely, ač nerady, opustit místa svých her včetně školních lavic.


Post
Film 5.5.2016

Konec války v České televizi připomene dokument z Valašska

Letošní výročí ukončení 2. světové války si Česká televize připomene odvysíláním dokumentu o událostech roku 1945 na Valašsku. Film scénáristy a režiséra Theodora Mojžíše zachycuje osudy obyvatel v posledních dnech války, do jejichž osudů krutě zasáhly jednotky SS.


Post
Kultura 4.5.2016

Praha opět láká během letní sezóny množstvím zajímavých akcí

Praha byla vždy oblíbeným a nejnavštěvovanějším zahraničním městem pro Slováky i mnohé turisty z celého světa. Metropole na Vltavě láká hlavně během léta tisíce turistů, kteří sem vyrážejí za zážitky, historií, zábavou, kulturou či nákupy.


Post
Kultura 4.5.2016

Vsetínský Majáles po pěti ročnících vystřídá nový formát akce ve spolupráci se vsetínskými studenty

Dům kultury Vsetín společně s Městem Vsetín, kteří jsou pořadateli tradičního vsetínského MAJÁLESU, se rozhodli po pěti ročnících upravit formát této akce změnou uchopení celkové koncepce s cílem zapojit do samotného dění a dramaturgie také středoškolské studenty vsetínských škol.


Post
Kultura 3.5.2016

Rodný dům Sigmunda Freuda navštívil Stanislav Grof

Pondělí byl velmi významný pro město Příbor. Rodný dům Sigmunda Freuda navštívila vzácná návštěva - prof. MUDr. Stanislav Grof s jeho dlouholetým spolupracovníkem MUDr. Milanem Hrabánkem.


Post
Přednášky 30.4.2016

Beseda pro seniory: Nenechte se napálit šmejdy

Skupina prevence Městské policie Český Těšín pořádá další speciální besedu pro seniory, která se uskuteční dne 3. května od 14:00 v Jídelně Charity ve Svibici v ul. Jablunkovské.


Post
Výstavy 30.4.2016

Originální filmové klapky budou k vidění v Brně

Již 19. ročník projektu Salonu filmových klapek, který je tradiční součástí Zlín Film Festivalu, zavítá při své Klapka tour také do moravské metropole.


Post
Kultura 27.4.2016

Rožnovské náměstí ožije na první máj

Město Rožnov připravilo na neděli 1.5.2016 program na Masarykově náměstí, který zaujme malé i velké Rožnovany i návštěvníky města.


Post
Přednášky 27.4.2016

Přednáška o stíhacím letadle UL-39 Albi

Nejen odborníky a fandy letectví, ale i nejširší veřejnost zaujala před časem televizní reportáž o ultralehkém letadle UL-39 Albi z „dílny“ Fakulty strojní ČVUT v Praze.


Post
Kultura 27.4.2016

Publikace o Hradu Litoměřice získala stříbrné ocenění

"Hrad Litoměřice - místo, v němž se snoubí historie se současností" je název propagačního materiálu vydaného Centrem cestovního ruchu, který získal před několika dny stříbrnou příčku v kategorii publikací.


Post
Výstavy 25.4.2016

Pražský magistrát zve na výstavu o Karlovi IV.

Magistrát hl. m. Prahy zve všechny na poutavou venkovní výstavu pod názvem "Karel IV. Jaký byl?", věnovanou osobnosti tohoto největšího českého panovníka.


Post
Film 22.4.2016

Český restaurovaný film poprvé na festivalu v Cannes! Sekce Cannes Classics promítne legendární Ikarii XB 1

Ikarie XB 1, Národním filmovým archivem digitálně restaurovaný film z roku 1963, je prvním zástupcem české kinematografie v historii, který byl vybrán do sekce Cannes Classics.


Post
Kultura 20.4.2016

Lázně Luhačovice opět připravily LUHAČOVICE V TANCI

V letošním roce se Luhačovice opět octnou ve víru tance. Akciová společnost Lázně Luhačovice v pondělí 25. dubna naváže na loňský úspěch prvního ročníku projektu Luhačovice v tanci, věnovanému Mezinárodnímu dni tance.


Post
Hudba 20.4.2016

Nanosféra vábí na Sirénu, ráda by i koncepční album

Čáslavská mladá skupina Nanosféra v čele se zpěvačkou Žanet, přichází s novým singlem Siréna.


Post
Kultura 18.4.2016

Jaký byl Mezinárodní den památek a sídel v Příboře

Čtvrtý ročník oslav Mezinárodního dne památek a sídel v Příboře letos probíhal ve stylu Karla IV., a to u příležitosti výročí 700 let od jeho narození.


Post
Výstavy 15.4.2016

Erika Bornová a Tomáš Císařovský vystavují ve dvou

V Galerii UFFO se představí manželé, umělci Erika Bornová a Tomáš Císařovský. Uměním i životem kráčí ve dvou a tak se jmenuje i výstava, na které představí výběr ze své dosavadní tvorby.


Post
Kultura 14.4.2016

Výročí postavení fary si v Chrástu připomenou s Davidem Vávrou

O víkendu oslaví členové a přátelé evangelického sboru v Chrástu 60 let od posvěcení zdejší fary. K "posvícení" připravili program pro všechny generace.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

Vitakraft

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.vceli-svicky.eu www.sigra.cz Vitakraft