Archiv článků - KULTURA

Post
Výstavy 2.7.2016

Historické kočárky z celého světa v interiérech holešovského zámku

Zámecká galerie Holešov zve na výstavu dvaapadesáti historických kočárků z celého světa. Nová expozice představuje celou škálu typů dětských kočárků včetně stylů, které se promítly v jejich podobě a funkčnosti.


Post
Festivaly 1.7.2016

Tři dny plné zážitků - Rock for People začíná

Rock for People od neděle 3. července zve na tři dny nabité hudbou nejrůznějších žánrů i dalšími zážitky. Vedle bezpočtu koncertů zahraničních i domácích kapel, představení, turnajů se mnohým návštěvníkům splní i sen setkat se svou oblíbenou kapelou tváří v tvář.


Post
Výstavy 1.7.2016

Zámecká věž ukazuje Karlovy Vary ve filmu

Město Karlovy Vary připravilo ve spolupráci se společností Barrandov Studio a.s. výstavu „Karlovy Vary ve filmu“. Lázeňské město patří dlouhá léta mezi filmaři vyhledávané lokality.


Post
Film 1.7.2016

Kino Jitřenka: O prázdninách nezastavujeme, promítáme!

Kino Jitřenka si pro své diváky na letošní prázdniny připravilo hned několik tematických cyklů, které určitě zaujmou děti i dospělé.


Post
Festivaly 30.6.2016

Minulý týden proběhl v Českých Budějovicích Festival pouličního umění

Minulý týden proběhl v Českých Budějovicích nejstarší festival pouličního umění v Česku s prostým názvem Buskers fest 2016. Jeho šestý ročník trval od pondělí do pátku a podle oficiálního programu proběhlo 80 vystoupení a desítky dalších spontánních po celém městě.


Post
Výstavy 29.6.2016

Výstava zájmové umělecké činnosti v hotelu Freud v Ostravici

Výtvarná skupina Petra Bezruče oznamuje všem příznivcům, že po roce jsou opět v plném proudu přípravy Výstavy umělecké činnosti, kterou zájemci zhlédnou během července v sále hotelu Freud v Ostravici.


Post
Festivaly 29.6.2016

Verunkafest pomůže malé Veronice

V sobotu 2. července můžete na mikulovském amfiteátru podpořit dobrou věc a pomoci tak hendikepované šestileté Verunce z Brodu nad Dyjí. Její rodiče – Dalibor Gožďál a Kateřina Hunkesová – pořádají VERUNKAFEST, charitativní akci spojenou s koncerty a programem pro děti.


Post
Výstavy 29.6.2016

Výstava Fenomén motocyklistiky na zámku ve Vsetíně

Muzeum regionu Valašsko a Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici pořádají zajímavou výstavu, která se věnuje fenoménu motocyklistiky. Vsetínský zámek zaplní motocykly značky Manet, Jawa či Babeta, dobový sportovní oděv i trofeje závodníků.


Post
Hudba 28.6.2016

Diana Krall bude koncertovat v pražském Kongresovém centru

Diana Krall nastínila dramaturgii připravovaného koncertu. Půjde o průřez celou dosavadní hudební kariérou zpěvačky. Diváci se tedy mohou těšit na směsici skladeb ze všech jejích studiových alb. Na svém kontě jich má Diana Krall více než dvanáct.


Post
Festivaly 27.6.2016

Beats for Love Pepino je zde

Největší festival elektronické hudby ve střední Evropě otevře své brány ve čtvrtek 30.6.2016 od 18:00. Fanoušky taneční hudby letos čekají 3 dny plné vystoupení světových, českých i slovenských DJs, umělců a performerů, kteří vystoupí na rekordních 16 pódiích.


Post
Festivaly 27.6.2016

Nová Bystřice ožila jahodovým festivalem

Již devátý ročník akce Novobystřické jahodobraní uspořádalo ve dnech 24. a 25. června město Nová Bystřice. Tropické počasí přálo oslavám začátku léta a akce přilákala několik set návštěvníků.


Post
Výstavy 27.6.2016

Sára Saudková odjížděla ze Semil nadšená

Vernisáž fotografií Jana Saudka a Sáry Saudkové v semilském muzeu a Pojizerské galerii vzbudila nebývalý ohlas. Na dvě stě hostů se opravdu mělo na co dívat a nejen to, někteří z nich se rozhodli i originální fotografie či šperky dle Saudkových návrhů zakoupit.


Post
Festivaly 27.6.2016

Sweetsen fest se připravuje na oslavy 750 let města Frýdek-Místek

Třináctý ročník jednoho z největších benefičních festivalů v kraji v sobotu vyvrcholil ve Frýdku-Místku a setkal se opět s velkým zájmem veřejnosti. Vedle tradičních 6 scén představil i novinku v programu, spojení regionálního folkloru se současnými projekcemi.


Post
Festivaly 22.6.2016

Sázavafest vytahuje Eso – přijede Morcheeba

Sázavafest vytahuje své eso z rukávu! Po devíti letech se na festival vrací skvělá zpěvačka Skye. Ta v roce 2007 v Kácově strhla tisíce fanoušků a slavila tehdy velké úspěchy. Není tedy divu, že se rozhodla vrátit zpět a potěšit sázavské fanoušky znovu. Spolu s ní přijede i kolega Ross, se kterým tvoří populární skupinu Morcheeba.


Post
Výstavy 22.6.2016

Do Egon Schiele Art Centra na komentovanou prohlídku i malování s Ottou Plachtem

Pokud se v sobotu 25.6. nebo 9.7.2016 vypravíte do Českého Krumlova, nezapomeňte navštívit Egon Schiele Art Centrum; od 14:30 hodin budete mít jedinečnou příležitost zúčastnit se komentované prohlídky s vystavujícím malířem Ottou Plachtem.


Post
Výstavy 21.6.2016

Autorská komentovaná prohlídka výstavy Eugena Gomringera

Významný švýcarský literát Eugen Gomringer (1925) uvede ve výstavě svá díla, přiblíží principy své tvorby a zařadí ji do dobového kontextu světového umění a do rámce hnutí konkrétní poezie.


Post
Kultura 21.6.2016

Prezident i ministr kultury podporují snahu zapsat broumovské kostely do UNESCO

K dlouholeté snaze o zápis broumovských kostelů na seznam UNESCO se přidal prezident Miloš Zeman, ministr kultury Daniel Herman nebo královéhradecký hejtman Lubomír Franc.


Post
Výstavy 20.6.2016

Výstava RETRO 70. a 80. let v Tančícím domě

Galerie Tančící dům na tematické výstavě RETRO 70. a 80. let představuje to nejlepší z období bývalého Československa. Expozice návštěvníky provede každodenním životem a prostřednictvím dobových artefaktů přiblíží, jakým způsobem vypadaly v sedmdesátých a osmdesátých letech dny běžných lidí, i kterými věcmi se obklopovali prominenti tehdejšího režimu.


Post
Hudba 20.6.2016

Lucie Vondráčková v létě vyjíždí na své unplugged turné

Zpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková se po třech letech vydává na druhé turné ve své dvacetileté kariéře. Před třemi léty objela 10 velkých hal v Čechách a na Moravě společně s Michalem Davidem, se kterým vyprodala i pražskou O2 arénu (13.000 diváků).


Post
Film 15.6.2016

Návrat Ikarie XB 1 na plátna kin odstartuje paralelní premiéra v Praze a Brně

Legendární sci-fi Ikarie XB 1 po úspěšném uvedení na festivalu v Cannes vstupuje do českých kin. V digitálně restaurované verzi, vracející filmu podobu, jakou měl v době svého vzniku v roce 1963.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

IP POLNÁ

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.vceli-svicky.eu www.sigra.cz Vitakraft