Archiv článků - KULTURA

Post
Divadlo 1.2.2016

Jarní divadelní předplatné v Akordu na vlnách absurdní komiky

DK Akord láká diváky na první představení v jarním předplatném sloganem: Smlouvu s námi nemusíte uzavírat, přijďte se na ni podívat. Smlouva je inscenace s Miroslavem Etzlerem, kterou v Akordu odehraje Divadlo v Rytířské z Prahy.


Post
Umění 1.2.2016

Jedinečný dar obrazů do sbírky Muzea Vysočiny Třebíč

Sbírka Muzea Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizace byla rozšířena o 65 obrazů z vlastní tvorby Zdeňka Štajnce.


Post
Umění 1.2.2016

Velkou malířku Vendu Truhlářovou budou Vysočině připomínat její obrazy

S velkým žalem minulý týden oznámila rodina úmrtí akademické malířky Vendy Truhlářové. Malířka a grafička, která měla talent v rodině v osobě strýce Jana Zrzavého, vystudovala užitou a dekorativní malbu v architektuře a propagaci na Škole umění ve Zlíně, v ateliéru grafiky na VŠUP v Praze a na AVU v Praze.


Post
Hudba 31.1.2016

Děti tleskaly dětem

V sobotu se v pražském Kongresovém centru sešla více než tisícovka dětí na tradičním koncertu Děti dětem, který již podevatenácté pořádal Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí.


Post
Hudba 31.1.2016

Wohnout slaví sladkých dvacet

Málokdo by hádal, že skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let. Wohnout oslaví 20. výročí existence kapely knihou a jarním turné.


Post
Hudba 30.1.2016

Frenštátské publium aplaudovalo Evě Urbanové ve stoje

Galakoncert první dámy české opery Evy Urbanové měl ve Frenštátě pod Radhoštěm obrovský ohlas.


Post
Film 29.1.2016

Diváci mohou ovlivnit, které francouzské filmy budou k vidění na Zlín Film Festivalu

Dramaturgové Zlín Film Festivalu intenzivně pracují na přípravě programu letošního 56. ročníku, jehož významným tématem bude i francouzská kinematografie. O tom, které legendární snímky se v jedné ze sekcí rozsáhlé přehlídky francouzského filmu představí, mohou až do 8. dubna rozhodovat sami diváci.


Post
Divadlo 29.1.2016

Premiéra představení Art slavila v Divadla Bez zábradlí velký úspěch

Karel Heřmánek, Josef Carda a Zdeněk Žák. Všichni tři pánové opět potvrdili, že jejich herecká paleta skrývá neskutečné množství barev.


Post
Hudba 29.1.2016

Žamboši spojí síly s Listoletem v M-klubu

Dvě folkově-alternativní uskupení Listolet a Žamboši spojí síly na koncertě v meziříčském M-klubu, kde zahrají v pátek 5. února od 20 hodin.


Post
Výstavy 28.1.2016

Studenti představují svůj um na modelech šatů inspirovaných Zlínským krajem

Výstava nazvaná "Zlínský kraj očima žáků středních škol" je k vidění ve 3. etáži Baťova mrakodrapu. Až do 26. února zde návštěvníci mají možnost prohlédnout si modely šatů reprezentující čtyři oblasti Zlínského kraje.


Post
Výstavy 28.1.2016

Šance pro život – výstava fotografií Jindřicha Štreita

Soubor 33 fotografií Šance pro život vznikl ve Svitavách v průběhu roku 2015. Představuje současnou šíři i hloubku problému bezdomovectví. Autor se soustředí na osudy místních lidí prožívajících strádání na ulici často na hranici lidské důstojnosti.


Post
Divadlo 28.1.2016

Pražský komorní balet v Roškotově divadle

V úterý 26. ledna hostilo Roškotovo divadlo v Ústí nad Orlicí představení Pražského komorního baletu nazvané 3 ČESKÉ KVARTETY.


Post
Výstavy 27.1.2016

Středočeské muzeum přibližuje jedinečnost historického zámku nevidomým a slabozrakým

V rámci rozšiřování nabídky služeb pro návštěvníky Středočeského muzea v Roztokách u Prahy, významné turistické destinace kraje, bude v nejbližších dnech historický objekt zámku bližší též nevidomým a slabozrakým…


Post
Přednášky 27.1.2016

Příběhy rozhleden táhnou a nestárnou

Rozhlednám u nás vděčíme, co se turistického ruchu týče, za mnohé. Právem se jim přezdívá královny Jizerských hor. O jejich popularitě svědčí i do posledního místečka zaplněná přednáška, která jim byla věnována v Domě manželů Scheybalových v Jablonci nad Nisou.


Post
Kultura 27.1.2016

Ples pardubického pivovaru

Pardubický pivovar připravil ples pro všechny fanoušky a přátele dobrého piva z Pardubic. Přijďte si zatančit v pátek 4. března 2016 v ABC klubu na Olšinkách v Pardubicích na Ples pardubického pivovaru.


Post
Výstavy 26.1.2016

Výstava Zmizelí Langweilovi

Dva roky žáci a učitelé ZŠ Trmice v rámci projektu Zmizelí sousedé pátrali v archivech, rodinných dokumentech, internetových databázích, ale i na Facebooku a kamínek po kamínku skládali mozaiku příběhů rodiny Langweilovy.


Post
Film 26.1.2016

Kino Kosmos bude v únoru zavřené

Kino Kosmos bude zřejmě celý únor mimo provoz, odstávka začne již 1. února. Důvodem je výměna sedaček.


Post
Film 26.1.2016

Kino Louny: Queen Rock Montreal

Ikonický koncert kapely Queen z Montrealu z roku 1981 je popisovaný jako jeden z nejlepších, které kdy bylo možné vidět.


Post
Výstavy 25.1.2016

Když se řekne péefka…

Zcela netradiční a svým způsobem ojedinělá výstava je v těchto dnech ke zhlédnutí v radniční galerii Městského úřadu v Litoměřicích. Vystavovány tentokráte nejsou fotografie nebo výtvarné práce, ale "péefka".


Post
Výstavy 25.1.2016

Za komiksy do Domu Českého Švýcarska

Putovní výstavu "Pověsti a příběhy poutních míst Šluknovska" můžete aktuálně navštívit v Krásné Lípě v Domě Českého Švýcarska. Přibližte si historii Šluknovska prostřednictvím komiksů.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

IP POLNÁ

Reklama

PARTNEŘI

www.vceli-svicky.eu www.sigra.cz Vitakraft www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz