Archiv článků - SPORT

Fotbal 9.5.2018

Příbram v dohrávce vyhrála ve Varnsdorfu

Po třech venkovních ztrátách Příbram zabrala a v dohrávce 19. kola zvítězila ve Varnsdorfu vysoko 5:2.

Běh 7.5.2018

Volkswagen Maraton Praha má amerického vítěze. Kraloval Galen Rupp

Suverénní představení. Tak se dá dvěma slovy popsat výkon Galena Ruppa na čtyřiadvacátém Volkswagen Maratonu Praha. Americká vytrvalecká hvězda nedala svým soupeřům šanci.

Fotbal 7.5.2018

Viktorka bere bod ze Znojma

Dvacet kol. Takhle dlouhá je šňůra Pražanů bez plichty. Na jihu Moravy šli po otočení skóre Batiojou a Kuchtou dokonce do vedení. Remízový výsledek, který se Viktorce obloukem vyhýbal, byl ztvrzen nejlepším střelce Znojma Javůrkem.

O výhře Hradce v Sokolově rozhodl v nastavení Petr Schwarz

První poločas nabídl vyrovnanou partii, kdy o trochu více štěstí se přiklonilo na stranu domácích, když se hlavou prosadil Mejdr. Votroci vyrovnali hned v úvodu druhého dějství a o vítězství rozhodl až nastavený čas, kdy se krásně z přímého kopu trefil Petr Schwarz.

Výhru Pardubic nad Třincem zařídil přesnou trefou Mužík

Pardubický tým dokázal v souboji dvou celků s totožným bodovým ziskem porazit Třinec 1:0 a vylepšil si tak bilanci ve druhé nejvyšší soutěži. Výhru zařídila akce dvojice mladíků Solil - Mužík ve druhém poločasu.

Vítkovice hrály doma s Olympií bez branek

Fotbalisté Vítkovice uhráli bezbrankovou remízu s pražskou Olympií a jsou i nadále patnáctí. Soupeře jednoznačně přestříleli, měli víc brankových příležitostí, ale nakonec mohli paradoxně stejně prohrát.

Fotbal 6.5.2018

Slavia porazila Plzeň, mistr je stále neznámý

Ve šlágru přivítala Slavia v Edenu Plzeň. První trefa sešívaných přišla po rohovém kopu, když si vlastní gól dal Řezník. Druhý zásah do sítě hostů přidal po rychlém brejku Stanislav Tecl. Červenobílí tak porazili Plzeň 2:0.

Slovácko získalo s Teplicemi bod

Hráči Slovácka v předposledním domácím utkání s Teplicemi remizovali 0:0. Do tabulky si připsali bod a tři kola před koncem mají 29 bodů. Slovácko bylo dvakrát blizoučko gólu, ale jak Sadílek, tak Petr trefili břevno.

Bohemians veze z Olomouce bod

Po prvním poločase Olomouc s Bohemians prohrávala, když si dal vlastní branku Václav Jemelka. Osm minut před koncem však srovnal krásnou bombou z přímého kopu Jakub Plšek.

Liberec po bídném druhém poločasu prohrál doma s Jihlavou

Do vedení dostal Slovan v prvním poločase Pulkrab, ovšem Jihlava se ve druhé části zápasu zvedla, vstřelila 3 branky a jednoznačně zvítězila. Pro Slovan je to značná komplikace v boji o poháry, především po výhrách soupeřů.

Boleslav doma letos nevyhrála ani na šestý pokus, Baník vybojovat bod

Boleslavští fotbalisté ve třetím ligovém zápase nedali gól a v letošní jarní sezóně dosud nevyhráli ani jedno domácí utkání. Po remíze s ostravským Baníkem klesli ze dvanácté na třináctou příčku ligového pořadí.

Brno prohrálo s Jabloncem a na nesestupové příčky ztrácí šest bodů

Brněnská Zbrojovka opět padla, když v domácím prostředí nestačila na severočeský Jablonec. Utkání rozhodl po dvaceti minutách hry gól Lukáše Masopusta, poté se dvakrát trefil Jakub Považenec.

Dukla vyhrála v Karviné, ta se propadla na sestupovou příčku

Karvinští doma před třemi tisícovkami fandů nestačili na Duklu a navíc hned třikrát inkasovali. Tři kola před koncem se propadli na předposlední místo, o skóre za Baník, který hostí za 2 týdny na svém stadionu v doslova existenčním zápase.

Fotbal 5.5.2018

Stanciu a Lafata přispěli k výhře Sparty nad Zlínem

Po nepovedeném zápase v Ostravě přivítala Sparta Zlín. V ligových zápasech s Fastavem neprohrála od roku 2009 a tato bilance nekončí. Letenští totiž zvítězili 2:1 díky brankám Nica Stancia a Davida Lafaty, za hosty korigoval Ubong Ekpai.

Ústí porazilo druhou Příbram a slaví důležité tři body

Fotbalisté Ústí nad Labem slaví možná nečekané vítězství. Porazili totiž druhou Příbram a jednoho z kandidátů na postup do HET ligy 1:0. O jedninou branku se postaral v 43. minutě Olivier Kingue.

Dostihy 5.5.2018

Dostihové novinky, pestrá škála aktivit i oslavy výročí. Taková bude sezona 2018

Sezona 2018 je pro pořadatele pardubických dostihů jubilejní. Dostihový spolek a.s. slaví 25. výročí svého založení a do slavnostní sezony opět vstupuje s některými novinkami. Naváže ale také na tradice a úspěšné aktivity z let minulých.

Softball 3.5.2018

Pardubice zaskočily mistra, po úvodních porážkách slaví první výhru

Pardubice po úvodních prohrách zabraly a zaskočily mistra ligy z Havlíčkova Brodu. První zápas Pardubice prohrály 2:8, ale v odvetném zápasu Pardubice dokázaly porazit Havlíčkův Brod 4:3 a připsaly si první výhru v nejvyšší soutěži.

Sport 1.5.2018

Luxusně obnovené hřiště v Markovicích se otevírá

Poslední kontury v podobě vyznačených čar získalo v uplynulých dnech víceúčelové hřiště v Markovicích. Po náročné obnově přivítá první sportovce ve čtvrtek 3. května - v 10 hodin proběhne jeho slavnostní otevření.

Zlínský kraj podpořil sportovní akce a činnost částkou přesahující 16 milionů korun

Částku v celkové výši 16 356 000 korun uvolnil Zlínský kraj na podporu sportovních a mládežnických akcí. Drtivá většina podpořených akcí však směřuje výhradně do sportu.

Fotbal 28.4.2018

Zápas Vysočiny s Boleslaví nabídl šance, ale byl chudý na góly

Vysočina proti Mladá Boleslavi sehrála vypjatý a bojovný duel, tak typický pro boj o záchranu, v němž je důležitý každý bod a výhra by jeden z celků přiblížila k udržení mezi elitou.