EKONOMIKA / Podniky

27. 4. 2012 13:42:42

Mlynáři zdraží mouku až o pětinu, může za to vývoz pšenice

ČR

Podle Společenstva mlynářů a pekařů ČR mlynáři zdraží mouku pro průmyslové zpracování o 15 až 20 procent, balená mouka už podražila. V roce 2011 sice byl v ČR nadbytek potravinářské pšenice, ale vysoký vývoz v konečném důsledku zapříčinil její nedostatek.

"Může za to především vysoký export této komodity do států Evropské unie," uvedl předseda společenstva Jaroslav Chochole.

Cena potravinářské pšenice tak od začátku roku postupně roste. Zatímco tuna obilí stála ještě v září 2011 zhruba 4200 korun, v současné době se pohybuje o 1000 korun výše. Podle Chocholeho se vyšší cena komodity promítne do cen mouky i do cen pekárenských výrobků. Zdražení však může být ještě výraznější.

"V současné době se cena za tunu pohybuje kolem 5200 korun. Stačilo by, aby nějaký čas bylo sucho a obilí špatně rostlo a cena se může vyšplhat ještě výše," upozornil předseda.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Naftová topidla Master pro vytápění hal a staveb

Naftové topení patří mezi nejlevnější formy vytápění. Všechna naftová topidla Master mají motory s tepelnou ochranou a elektronickou regulaci plamene. Vždy se snažíme konkurovat nejnižší cenou, kde již od 2ks zboží nabízíme zajímavé slevy.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V areálu Nemocnice Havlíčkův Brod opravují chodníky

V areálu Nemocnice Havlíčkův Brod probíhají opravy chodníků. Důvodem je špatný stav několika komunikací a zajištění bezpečnosti pro klienty i zaměstna

Post

V Litoměřicích byla uvedena do provozu nová autobusová stá

Jedenáct zbrusu nových autobusových stání, z nichž je deset určeno pro meziměstskou a jedno pro městskou hromadnou dopravu, bylo v pondělí uvedeno do

Post

I cyklisté jezdí opilí. Dva bourali a utrpěli lehké zranění

Policisté během víkendu řešili hned několik hříšníků, kteří řídili pod vlivem návykové látky.

Reklama

IP POLNÁ

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz topeni-topidla.com www.beautyexpo.cz