MAGAZÍN / Krása a zdraví

Pihy a mateřská znaménka si nechává kontrolovat jen třetina příznivců slunění

13. 5. 2012 17:11:00

Během letních měsíců se cíleně opalují tři z deseti Čechů, pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih k tomu ale přidává jen třetina z nich.

Šetření podrobně rozebírá chování těch, kteří se rádi vystavují slunečním paprskům. Ti se opalují pravidelně v deseti procentech případů. Dalších 30 procent dotázaných se sluní spíše pravidelně a zbylé dvě třetiny respondentů nárazově nebo spíše nárazově.

Milovníci bronzu si podle svých slov uvědomují zdravotní rizika spojená s nadměrným opalováním. K jejich neznalosti se v průzkumu přiznalo pouze 11 procent dotázaných.

Téměř dvě třetiny příznivců opalování podle svých slov dodržují zásady rozumného chování na slunci, třetina oslovených naopak k žádným zásadám nepřihlíží. Když dojde na pravidelnou kontrolu mateřských znamének a pih, hlásí se k ní pouze 31 procent respondentů. Dvě třetiny lidí kontrol nedbají a dvě procenta oslovených v tom nemají jasno.

SANEP se dotazoval ve dnech 4. a 9. května po internetu vzorku téměř 10 tisíc respondentů, kteří mají představovat reprezentativní vzorek obyvatel Česka ve věku od 18 do 69 let.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Petice požadující zákaz hazardu ve Zlíně má málo podpisů

Petice pro vyvolání referenda o plošném hazardu ve Zlíně nemá dostatečný počet podpisů. Organizátoři sice dodali na magistrát archy s 6 400 jmény, následná kontrola ale odhalila u 980 podepsaných osob chybné údaje. Jejich skutečný počet tak klesl na 5 339. Pro vyvolání referenda ve Zlíně je nutné dodat petiční archy s 6 251 podpisy.

Plynová služba a chemické vojsko slaví jubileum, stejně jako zajatecký tábor v Ostašově

Dvě zajímavé vojenské akce, se konají v pátek 19. září.

Ve čtvrtek čeká děti v Praze 8 Den dopravní bezpečnosti

Radnice Prahy 8 ve spolupráci se ZŠ Glowackého připravila na čtvrtek 18. září Den dopravní bezpečnosti. Ten již tradičně proběhne na dopravním hřišti v Glowackého ulici, které je největší v metropoli.

Blue Effect v čele s Radimem Hladíkem se vrací do Valmezu

Česká rocková legenda Blue Effect v čele s kytaristou Radimem Hladíkem zahraje ve Valašském Meziříčí. Skupina, jež je známá už několik desetiletí díky svému blues rocku, jazz rocku a art rocku přijede do M-klubu ve čtvrtek 25. září. Koncert začne úderem osmé hodiny večerní.

DOPORUČUJEME

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz