EKONOMIKA / Spotřebitel

26. 4. 2012 10:08:43

IKEA stahuje z prodeje nebezpečnou kolejničku, dávala elektrické šoky

ČR

Poranit uživatele elektrickým šokem může kolejnička IKEA 365+ SÄNDA. Nebezpečné kolejničky se v České republice prodávaly v období od září 2011 do března 2012.

Společnost v současnosti vyzývá všechny lidi, kteří si kolejničky zakoupili, aby je okamžitě přestali používat a vrátili je do jakéhokoliv obchodního domu IKEA. Tam jim bude kolejnička vyměněná za náhradní výrobek nebo jim bude vrácena plná cena. U kolejniček se ukázalo, že mají vadné uzemnění.

Nebezpečné jsou kolejničky IKEA 365+ SÄNDA o délce 70 a 14 cm od dodavatele číslo 21338 a s datem výroby 1134 – 1208 (první dvojčíslí označuje rok, druhé týden), kterých se v Česku prodalo asi 800 kusů.

IKEA dosud neobdržela žádné hlášení o úrazech spojených s používáním této kolejničky.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Naftová topidla Master pro vytápění hal a staveb

Naftové topení patří mezi nejlevnější formy vytápění. Všechna naftová topidla Master mají motory s tepelnou ochranou a elektronickou regulaci plamene. Vždy se snažíme konkurovat nejnižší cenou, kde již od 2ks zboží nabízíme zajímavé slevy.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Slatiňanech slavili 70 let hřebčína chovatelským dnem

Už 70 let uplynulo od chvíle, kdy profesor František Bílek přemístil stádo posledních starokladrubských vraníků z Průhonic do Slatiňan.

Post

Kvůli rekonstrukci Bitvy u Hradce Králové posílí autobusové spoje

Letošní akce jsou díky trvalé podpoře města Hradce Králové a příspěvku Královéhradeckého kraje přístupné zcela zdarma a očekává se tradičně velký záje

Post

Rožnovské slavnosti se představují v jubilejním roce

Valašské muzeum v přírodě a také celý Rožnov pod Radhoštěm ožijí od pátku 3. do pondělí 6. července 2015 zpěvem a tanci. Folklorní soubory z České rep

Reklama

IP POLNÁ

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz topeni-topidla.com www.beautyexpo.cz