EKONOMIKA / Spotřebitel

IKEA stahuje z prodeje nebezpečnou kolejničku, dávala elektrické šoky

26. 4. 2012 10:08:43
ČR

Poranit uživatele elektrickým šokem může kolejnička IKEA 365+ SÄNDA. Nebezpečné kolejničky se v České republice prodávaly v období od září 2011 do března 2012.

Společnost v současnosti vyzývá všechny lidi, kteří si kolejničky zakoupili, aby je okamžitě přestali používat a vrátili je do jakéhokoliv obchodního domu IKEA. Tam jim bude kolejnička vyměněná za náhradní výrobek nebo jim bude vrácena plná cena. U kolejniček se ukázalo, že mají vadné uzemnění.

Nebezpečné jsou kolejničky IKEA 365+ SÄNDA o délce 70 a 14 cm od dodavatele číslo 21338 a s datem výroby 1134 – 1208 (první dvojčíslí označuje rok, druhé týden), kterých se v Česku prodalo asi 800 kusů.

IKEA dosud neobdržela žádné hlášení o úrazech spojených s používáním této kolejničky.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nadace Zdeňka Milera předala téměř čtvrt miliónu korun na pomoc Ústavu pro péči o matku a dítě

Více než 240 000 tisíc korun se podařilo vybrat během benefičního galavečera, který v polovině října uspořádala Nadace Zdeňka Milera ve spolupráci se společnostmi Mercedes Benz, Chopard a hotelem The Augustine Prague.

Rok na vsi v dramatizaci Miroslava Krobota se po 21 letech vrací na pražská divadelní prkna

Legendární dramatizace románové kroniky bratří Mrštíků ROK NA VSI, kterou připravil Miroslav Krobot v roce 1993 v Národním divadle, a to i jako její režisér, se objeví po 21 letech na pražských divadelních prknech. 6. listopadu 2014 ji v premiéře uvede Divadlo Na Fidlovačce v režii Pavla Šimáka.

Opava oslaví výročí 17. listopadu lampionovým průvodem i koncerty Jana Kryla a Pepy Nose

Letošní pětadvacáté výročí 17. listopadu si Opava připomene oslavami na Horním náměstí, lampionovým průvodem i studentskými koncerty.

Rada Asociace krajů jednala pod Ještědem o dopravě, fondech EU i církevních restitucích

Tiskovou konferencí ve čtvrtek skončilo 16. zasedání Rady Asociace krajů České republiky, které se uskutečnilo ve dnech 29. 10 a 30. 10. 2014 v Liberci.

DOPORUČUJEME

Naftová topidla Master pro vytápění hal a staveb
Naftové topení patří mezi nejlevnější formy vytápění. Všechna naftová topidla Master mají motory s tepelnou ochranou a elektronickou regulaci plamene. Vždy se snažíme konkurovat nejnižší cenou, kde již od 2ks zboží nabízíme zajímavé slevy.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.povinne-ruceni.com topeni-topidla.com www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz