EKONOMIKA / Spotřebitel

IKEA stahuje z prodeje nebezpečnou kolejničku, dávala elektrické šoky

26. 4. 2012 10:08:43
ČR

Poranit uživatele elektrickým šokem může kolejnička IKEA 365+ SÄNDA. Nebezpečné kolejničky se v České republice prodávaly v období od září 2011 do března 2012.

Společnost v současnosti vyzývá všechny lidi, kteří si kolejničky zakoupili, aby je okamžitě přestali používat a vrátili je do jakéhokoliv obchodního domu IKEA. Tam jim bude kolejnička vyměněná za náhradní výrobek nebo jim bude vrácena plná cena. U kolejniček se ukázalo, že mají vadné uzemnění.

Nebezpečné jsou kolejničky IKEA 365+ SÄNDA o délce 70 a 14 cm od dodavatele číslo 21338 a s datem výroby 1134 – 1208 (první dvojčíslí označuje rok, druhé týden), kterých se v Česku prodalo asi 800 kusů.

IKEA dosud neobdržela žádné hlášení o úrazech spojených s používáním této kolejničky.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Petice požadující zákaz hazardu ve Zlíně má málo podpisů

Petice pro vyvolání referenda o plošném hazardu ve Zlíně nemá dostatečný počet podpisů. Organizátoři sice dodali na magistrát archy s 6 400 jmény, následná kontrola ale odhalila u 980 podepsaných osob chybné údaje. Jejich skutečný počet tak klesl na 5 339. Pro vyvolání referenda ve Zlíně je nutné dodat petiční archy s 6 251 podpisy.

Plynová služba a chemické vojsko slaví jubileum, stejně jako zajatecký tábor v Ostašově

Dvě zajímavé vojenské akce, se konají v pátek 19. září.

Ve čtvrtek čeká děti v Praze 8 Den dopravní bezpečnosti

Radnice Prahy 8 ve spolupráci se ZŠ Glowackého připravila na čtvrtek 18. září Den dopravní bezpečnosti. Ten již tradičně proběhne na dopravním hřišti v Glowackého ulici, které je největší v metropoli.

Blue Effect v čele s Radimem Hladíkem se vrací do Valmezu

Česká rocková legenda Blue Effect v čele s kytaristou Radimem Hladíkem zahraje ve Valašském Meziříčí. Skupina, jež je známá už několik desetiletí díky svému blues rocku, jazz rocku a art rocku přijede do M-klubu ve čtvrtek 25. září. Koncert začne úderem osmé hodiny večerní.

DOPORUČUJEME

Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com