EKONOMIKA / Spotřebitel

IKEA stahuje z prodeje nebezpečnou kolejničku, dávala elektrické šoky

26. 4. 2012 10:08:43
ČR

Poranit uživatele elektrickým šokem může kolejnička IKEA 365+ SÄNDA. Nebezpečné kolejničky se v České republice prodávaly v období od září 2011 do března 2012.

Společnost v současnosti vyzývá všechny lidi, kteří si kolejničky zakoupili, aby je okamžitě přestali používat a vrátili je do jakéhokoliv obchodního domu IKEA. Tam jim bude kolejnička vyměněná za náhradní výrobek nebo jim bude vrácena plná cena. U kolejniček se ukázalo, že mají vadné uzemnění.

Nebezpečné jsou kolejničky IKEA 365+ SÄNDA o délce 70 a 14 cm od dodavatele číslo 21338 a s datem výroby 1134 – 1208 (první dvojčíslí označuje rok, druhé týden), kterých se v Česku prodalo asi 800 kusů.

IKEA dosud neobdržela žádné hlášení o úrazech spojených s používáním této kolejničky.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Slavia porazila Baník 3:1

Po výhře na Slovácku sešívaní zvládli i první domácí duel a s Baníkem si díky Škodovi, Zmrhalovi a Latkovi poradili 3:1.

3. kolo veřejné sbírky na "Obměnu nemocničních lůžek" překročilo hranici 500.000,- Kč

Finančním darem společnosti Groz-Beckert s.r.o. ve výši 40.000,- Kč, který dorazil na konto veřejné sbírky 1. srpna 2014, byla překonána první pomyslná meta částky půl milionu korun.

Valašskomeziříčské kulturní léto pokračuje koncerty Pavla Dobeše, Cimballicy i Letním kinem

Kulturní léto 2014 ve Valašském Meziříčí vkráčí do své druhé poloviny. V srpnu tempo nepolevuje a Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí zve kromě koncertů Zbyňka Ternera, Pavla Dobeše či Cimballicy také na promítání Letního kina.

Po Krnovské nemocnici čtou "babičky" pohádky nemocným dětem i v Havířově

Každý den včetně sobot a nedělí se bude sedm (od září dvanáct) seniorek a jeden senior snažit, aby pobyt v havířovské nemocnici nebyl pro děti tolik stresující.

DOPORUČUJEME

Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
AKCENTA ENERGIE – výrazná úspora za dodávky energií
Svým klientům nabízí produktová řešení pro úsporu nákladů za energie s individuálním přístupem a na míru potřebám každého z nich - oborová řešení pro podnikatele a firmy, výhodné ceny pro domácnosti. energy.akcenta.eu
Právě vychází nový časopis Dráček
Časopis Dráček je určen nejen dětem od 3 do 7 let, ale pro inspiraci učitelkám mateřských škol a učitelkám I. stupně zákládních škol - a taky všem maminkám, které rády tráví se svými dětmi čas aktivně a smysluplně a vývoj jejich dětí jim není lhostejný. www.casopis-dracek.cz

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz