SPORT

Bára Karlíková přivezla z Londýna stříbro a bronz
Sport 22.5.2018

O uplynulém víkendu hostil Londýn mezinárodní závod v gymnastickém aerobiku Heathrow Aerobic Championships 2018. Mezi jedenácti státy měla zde své zastoupení i Česká republika. Nejúspěšnější ve finále v seniorské kategorii jednotlivkyň se stala otrokovická Barbora Karlíková.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary má českou vítězku
Běh 21.5.2018

Historie se přepisovala při letošním Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary. Šestý ročník lázeňského půlmaratonu má totiž při svém šestém ročníku poprvé českou vítězku. Tou se stala Eva Vrabcová-Nývltová.

Prohra s Ústím odsoudila Frýdek-Místek k sestupu
Fotbal 21.5.2018

Frýdek-Místek vstoupil do utkání dobře, nedokázal však využít žádnou z několika šancí. Naopak, soupeř se dostal v úvodu druhého dějství do vedení. Poté sice reagoval srovnáním Tandir, v 90. minutě ale přiřkl výhru hostům Novotný.

Při postupu hokejistů do semifinále připraví Praha projekci na Staroměstském náměstí
Hokej 16.5.2018

Pokud Český národní hokejový tým postoupí do semifinále a finálových utkání letošního Mistrovství světa v ledním hokeji, zřídí pražský magistrát na Staroměstském náměstí projekci těchto zápasů.

Zbrojovka deklasovala Teplice a zůstává ve hře o záchranu
Fotbal 14.5.2018

Úvodní aktivitu Zbrojovky přetavil ve vedoucí branku Růsek, v gólově divokém druhém dějství pak po trefách Acosty, Bazeljuka a Krejčího vedlo Brno již 4:0. V úplném závěru utkání připravil Melichárka o čisté konto Vaněček.

Spartu na hřišti Jihlavy zachránily tyče
Fotbal 12.5.2018

Fotbalisté FC Vysočina proti Spartě Praha před vyprodanými ochozy sehráli velmi dobré utkání, vytvořili si více vyložených příležitostí a dvakrát trefili brankovou konstrukci.

Ústí si z Hradce odvezlo všechny bod

V prvním poločase se hned dvakrát prosadilo Ústí nad Labem. Hradec se připomněl nastřelenou tyčkou od Vlkanovy. Ústeckou třetí branku zařídil v 68. minutě znovu Jakubov. Konečný výsledek pak už jen korigoval Marek Plašil.

V prvním kole přihlášek na Velkou pardubickou osmatřicet koní
Dostihy 11.5.2018

Čtvrtek 10. května byl prvním z důležitých termínů 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Uzavřeno bylo první kolo přihlášek pro letošní vrchol tuzemské překážkové sezony.

Studenti budou soutěžit o putovní pohár Josefa Cepáka
Sport 11.5.2018

Ve středu 16. května se uskuteční již IX. ročník ročník raftových Primátorek – Memoriálu Josefa Cepáka.

Na trať tálínského duatlonu v sobotu vyrazí děti i dospělí

Okolo sto padesáti účastníků očekávají v sobotu 12. května organizátoři na startu tradičního duatlonu v Tálíně na Písecku. Otevřený závod bude současně krajským mistrovstvím dětí.

Slavia porazila Jablonec a získala domácí pohár
Fotbal 9.5.2018

Slávisté po šestnácti letech slaví zisk domácího poháru. Ve finále byli po většinu času aktivnější a na svého soupeře byli výborně připraveni.

Královnou úvodní cross country sezony je Izynka
Dostihy 9.5.2018

Dostihová sezona roku 2018 v Pardubicích odstartovala. Zahajovací dostihový mítink nabídl osmičku dostihů, jejichž vrcholem byla Cena města Pardubic – Úvodní cross country Koroka na 4500 metrů.

Příbram v dohrávce vyhrála ve Varnsdorfu

Po třech venkovních ztrátách Příbram zabrala a v dohrávce 19. kola zvítězila ve Varnsdorfu vysoko 5:2.

Volkswagen Maraton Praha má amerického vítěze. Kraloval Galen Rupp
Běh 7.5.2018

Suverénní představení. Tak se dá dvěma slovy popsat výkon Galena Ruppa na čtyřiadvacátém Volkswagen Maratonu Praha. Americká vytrvalecká hvězda nedala svým soupeřům šanci.

Viktorka bere bod ze Znojma
Fotbal 7.5.2018

Dvacet kol. Takhle dlouhá je šňůra Pražanů bez plichty. Na jihu Moravy šli po otočení skóre Batiojou a Kuchtou dokonce do vedení. Remízový výsledek, který se Viktorce obloukem vyhýbal, byl ztvrzen nejlepším střelce Znojma Javůrkem.

O výhře Hradce v Sokolově rozhodl v nastavení Petr Schwarz

První poločas nabídl vyrovnanou partii, kdy o trochu více štěstí se přiklonilo na stranu domácích, když se hlavou prosadil Mejdr. Votroci vyrovnali hned v úvodu druhého dějství a o vítězství rozhodl až nastavený čas, kdy se krásně z přímého kopu trefil Petr Schwarz.