AKTUÁLNĚ / Společnost

20.10.2011

Společnost Čisté nebe kritizovala v Havířově ministra životního prostředí

HAVÍŘOV

Otevřený dopis předala ve čtvrtek v Havířově za obecně prospěšnou společnosti Čisté nebe Markéta Ubíková ministrovi životního prostředí Tomáši Chalupovi (ODS). Stalo se to v přestávce jednání pracovní skupiny zabývající se znečištěným ovzduším v Moravskoslezském kraji.

"Akční plán, který má řešit znečištěné životní prostředí v Moravskoslezském kraji, je podle našeho názoru jen velmi vágním dokumentem, který k ničemu nezavazuje," uvedla Ubíková. V dopise je 37 dotazů, na které požaduje sdružení od ministerstva odpovědi. Dopis je společnou iniciativou nejen občanů z Čistého nebe, ale také z občanských sdružení Vzduch, Zelená pro Vratimov, Občanské poradenské středisko a Pozitivní projekty.

Podle iniciátorů dopisu nesplňuje akční plán pro Moravskoslezský kraj základní předpoklady takového dokumentu. Nejsou v něm jasně stanovené cíle, chybí časová souslednost jednotlivých aktivit, konkrétní zodpovědnost za jejich realizaci. Podle Ubíkové je ministerstvo životního prostředí nedostatečně otevřené vůči veřejnosti, se kterou by mělo více komunikovat.

"Musím se takto angažovat. Vadí mi, že místo, abych sháněla kočárek, tak porovnávám kvality čističek vzduchu do domácností. A protože inverzní situace jsou v Moravskoslezském kraji rok od roku horší, bojím se, že se svým miminkem, které se má v na začátku zimy narodit, půjdu poprvé ven až po pár měsících," doplnila Ubíková, která bydlí ve Frýdku-Místku.

V pracovní skupině, která má řešit znečištěné ovzduší v Moravskoslezském kraji, jsou spolu s představiteli ministerstva životního prostředí také zástupci sedmi měst - Ostravy, Frýdku-Místku, Havířova, Karviné, Bohumína, Českého Těšína a Třince, a dále různých orgánů státní správy. Skupina se schází každý měsíc, poprvé to bylo v září v Ostravě.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tři góly na Chelsea na postup Slávii nestačily

Slavia prohrála s Chelsea v Londýně 3:4, a s UEFA Europa League se tak loučí. Po bojovném výkonu v druhém poločasu odchází však sešívaní se vztyčenou

Post

Třinec vyhrál úvodní zápas v Liberci a ve finále se ujal vedení

Finálový souboj o Masarykův pohár se naplno rozhořel, úvodní bitvu hostila liberecká Home Credit Aréna. Oceláři dokázali zaskočit domácí Bílé Tygry a

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA