AKTUÁLNĚ / Společnost

Brnění vyzvalo při ironickém happeningu Kalouska, aby nařídil úředníkům povolit další herny

BRNO

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), musí v poslední době čelit útokům Ústavního soudu, ombudsmana a vlády, kritizující obří gamblerství společnosti. Občanská sdružení Brnění a Občané pro hazard proto v Brně uspořádala shromáždění na jeho podporu.

Aktivisté z občanského sdružení Brnění, známí svým systematickým bojem proti legálnímu hazardu, zvolili na protest proti panující situaci ironický happening. Podle Matěje Hollana má díky Kalouskovi Česká republika nejvíce automatů na světě a nejvíce gamblerů. Stovky tisíc jich každoročně naházejí a prohrají v automatech desítky miliard korun. "A protože kdo nemá štěstí ve hře, má štěstí v lásce, tak Miroslav Kalousek učinil z České republiky unikátní ostrov lásky, který nemá ve světě obdoby. Děkujeme," prohlásil ve čtvrtek Hollan.

Brnění a Občané pro hazard ironicky konstatovaly, že Ústavní soud, ombudsman a dokonce i vláda jako nezodpovědné instituce po Kalouskovi chtějí, aby se začal chovat podle zákona a zrušil nelegálně povolené přístroje. Podle usnesení vlády musí dokonce napravit nezákonný stav už do půlky května.

Filip P., gambler z Brna, při happeningu prohlásil. "Jako zástupci stovek tisíc gamblerů tato ultimáta odmítáme a naopak požadujeme, aby ministr Kalousek nařídil svým úředníků povolit další a další herny. Požadavkům vyděračů z řad ministrů a soudcokracie se nesmí ustupovat! V Českých Velenicích mají 13,5 obyvatele na jeden automat. Proč mají třeba brněnští gambleři jenom jeden automat na osmdesát obyvatel? Kde je ona proklamovaná spravedlnost?," prohlásil.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.