AKTUÁLNĚ / Společnost

Obce budou mít možnost soudit se kvůli hazardu s ministerstvem financí

Šanci zakázat provozování hazardu na svém území dostanou nově i ty obce, které vydaly příslušnou vyhlášku i po datu uděleného povolení od ministerstva financí. Ve čtvrtek o tom informovala vicepremiérka Karolína Peake (nestr.) s tím, že o takovém postupu bude moci nově rozhodnout soud.

"Jsem přesvědčena, že obce mohou požádat o zrušení nebo změnu licence pro provozování loterií vždy, pokud do konce roku 2011 vydaly příslušnou vyhlášku bez ohledu na datum vydání licence," zmínila vicepremiérka. Ministerstvo financí podle ní bylo ale přesvědčené o opaku a starostům navíc místo správního rozhodnutí dávalo do ruky jen vlastní výklad problému. To kritizoval i ombudsman.

"Dohodli jsme se proto s ministrem (Miroslavem) Kalouskem (TOP 09) na tom, že ministerstvo financí na žádost obce rozhodnutí vydá, a to ve lhůtě 90 dnů. Obce tak dostanou nástroj k prosazení svého názoru, který doteď neměly," připojila Peake. Na soudu pak bude, aby určil, který názor je správný.

Možnost rušit už vydaná povolení má dát obcím do ruky nový zákon o provozování sázkových her. Vláda jeho projednávání ale už šestkrát přerušila kvůli pasážím o internetovém sázení, které by se mohly dostat do konfliktu s evropskou legislativou.

Peake se dohodla s Kalouskem také na tom, že jeho rezort vypracuje společně s ministerstvy zdravotnictví a práce a sociálních věcí studii o sociálně patologických dopadech hazardu na společnost.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.