AKTUÁLNĚ / Společnost

Praha pokračuje v boji proti hazardu další změnou vyhlášky

PRAHA

Radní hlavního města projednají záměr opět novelizovat vyhlášku, která reguluje počet míst s hazardem a omezuje tak počet výherních hracích přístrojů a videoloterijních terminálů. Nová vyhláška by měla platit od 1. ledna příštího roku.

Zástupci Prahy již vícekrát deklarovali vůli počet výherních hracích přístrojů a videoloterijních terminálů omezit.

Z celkového počtu 57 městských částí se jich k návrhu vyjádřilo celkem 27. Devět z nich novelizaci uvítalo. "V případě městských částí, které nepovažují novelizaci za potřebnou, jde v některých případech o městské části, na jejichž území nejsou ve vyhlášce uvedená žádná místa, na kterých by bylo možno loterie a jiné podobné hry provozovat," uvádí zpráva. Sedm městských částí na svém území výherní hrací přístroje nemá. Jedná se o městské části Benice, Koloděje, Křeslice, Přední Kopanina, Troja, Újezd a Velká Chuchle.

Pouze tři městské části Praha 8, Praha 14 a Praha 18 vznesly konkrétní požadavky, a to buď na vložení nového místa či vypuštění stávajícího místa. Městská část Praha 8 například požaduje vypuštění místa v Hejdukově ulici.

V období od 1. ledna 2008 do 31. prosince 2011 došlo ke čtyřem novelám této obecné vyhlášky, která stanovuje místa a čas, na kterých lze provozovat výherní hrací přístroje. Během tří let se díky regulaci hazardu vyhláškami snížil počet výherních hracích automatů povolených městskými částmi od roku 2008 z původních 8358 na 2724 kusů. V metropoli ale za stejnou dobu přibylo téměř osm tisíc videoloterijních terminálů.

Radní by se návrhem novely obecně závazné vyhlášky měli zabývat na svém zasedání koncem listopadu.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.