AKTUÁLNĚ / Společnost

Praha 8 zakázala další herny, zůstane jich méně než polovina

PRAHA

Vedení Prahy 8 vyřadilo ze seznamu povolených provozoven další herny. Z původního počtu 128 jich zůstane jen 55, přičemž většinou se jedná o restaurační zařízení.

"Navržený seznam heren na vyřazení z vyhlášky se týká převážně těch v Karlíně a Libni, které jsou vnímány jako problematické," uvádí starosta městské části Jiří Janků (ODS) s tím, že možnost provozovat výherní hrací přístroje až na pár výjimek ponechali radní pouze restauracím, v nichž jsou jen vedlejší činností.

Radnice Prahy 8 tak pokračuje v nastoupeném trendu odstraňování heren ze svého území. Z původního počtu provozoven městská část vloni vyškrtla dvaatřicet heren, letos jich k vyřazení navrhla dalších jedenačtyřicet.

"Herny a kasina považujeme za bezpečnostní riziko, místa, která přitahují drogy, zločinnost a další negativní jevy. Nemalým nebezpečím je také množící se patologická hráčská závislost v kombinaci s novými herními systémy, umožňujícími prohrát postiženým jedincům vysoké částky během několika hodin," popisuje důvody tohoto rozhodnutí místostarosta Michal Švarc (TOP 09).

Herny jsou před zrušením chráněné až do roku 2014. "Zatím nepřekonatelným problémem je ochranná zákonná lhůta, umožňující hernám vykonávat svou činnost do konce roku 2014, i přes vyřazení obcí z vyhlášky. Doufáme, že bude v Parlamentu ČR brzy schválena novela, která by tuto lhůtu zkrátila na šest měsíců," doplnil místostarosta. Pokud se tedy nezmění zákon, všechny "vyškrtnuté" herny ukončí provoz až v roce 2015.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.