AKTUÁLNĚ / Společnost

29.1.2013

Praha nepronajme pozemek pro Delfíní cirkus, hrozí zneužití delfínů

PRAHA

Rada hlavního města Prahy v úterý odmítla záměr na pronájem části pozemku v Karlíně, o který požádala společnost Konsorcium Rohan, pro pořádání akce Delfíni v Praze. Oznámil to pražský magistrát.

„Nepovažujeme za vhodné pronajímat pozemek pro projekt, který je v rozporu s naší i mezinárodní legislativou, neboť pro evropské země není možné vydat povolení dovozu pro delfíny pocházející z volné přírody, pokud jsou dováženi pro komerční účely. A vystoupení pro veřejnost zcela jistě komerční účel je,“ řekl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).

Podle primátora hrozí, že by se zde mohlo jednat nejen o zneužívání zvířat, ale především o velmi neetickou snahou vydělávat na postižených lidech.

„Nabízené terapeutické plavání s delfíny – jednorázově v délce sedmi minut - a jeho léčebné účinky jsou sporné. Navíc zde hrozí riziko onemocnění, protože není vhodné tuto metodu provádět s delfíny, kteří zároveň vystupují pro veřejnost,“ dodal Svoboda s tím, že zvířata budou dva až třikrát denně cvičit v cirkuse, budou převezena na tisíce kilometrů a jejich původ je neznámý.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Klentnici roste banán severu a kaki

Věděli jste, že na jižní Moravě, nedaleko Mikulova, v Klentnici rostou banány, tedy tzv. banány severu, neboli pawpaw? Exotické ovoce, které vypadá ja

Post

V Kině Portyč otevře oblíbená Vánoční prodejní výstava

Slavnostní zahájení již 17. ročníku benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků se uskuteční pořadatel ve středu 27. listopadu a potrvá do neděle 8.

Post

Jedu v jedu. Výstava pojednává o přírodě, která je krásná, ale může být i nebezpečná

Jedu v jedu. Tak se jmenuje výstava pojednávající o přírodě, jíž jsme součástí. Je krásná, zároveň však může být i nebezpečná. Pokud ale víme, na co s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA