AKTUÁLNĚ / Společnost

25.2.2013

Nová přeshraniční hasičská cisterna je již v Chrastavě

CHRASTAVA

Novou hasičskou cisternu CAS 20/3000/200 Tatra T815 231R55 19 325 4 x 4,2 v pondělí oficiálně převzali dobrovolní hasiči v Chrastavě.

Hasičskou stříkačku za 7,2 miliónu Kč hasiči pořídili z "Programu Cíl 3 / Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Libereckým krajem a Svobodným státem Sasko v rámci projektu „Chrastava, Skalice a Bertsdorf – Hörnitz – hasiči společně proti přírodním živlům“. Partnery Chrastavy jsou obec Skalice a na německé straně pak Bertsdorf – Hörnitz.

A právě Skalice získá v červnu letošního roku další obdobnou hasičskou stříkačku, stejně jako Bertsdorf – Hörnitz.

„Zatím je tedy naplněna třetina projektu. Navíc ale skaličtí a němečtí hasiči si z peněz programu Cíl3  opraví také své zbrojnice,“
uvedl jednatel Euroregionu Nisa Jaroslav Zámečník s tím, že chrastavská cisterna je již desátým vozem tohoto typu pro obce a města ležící v ERN.

Moderní cisternu na 3 000 litrů hasiči využijí na různé typy zásahů, včetně dopravních nehod. Nové vozidlo zároveň nahradí dosluhující stříkačku Liaz, která bude nabídnuta k prodeji.

Křest slavnostně provedli starosta města Michael Canov, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta Skalice Jiří Löffelmann, místostarosta Bertsdorf - Hörnitzu  Günter Ohmann, jednatel ERN Jaroslav Zámečník, chrastavský velitel SDH Miroslav Pivoňka a zástupce dodavatelské firmy Ziegler Hasičská Technika s.r.o. Jiří Mlateček.

Autor / zdroj: Mgr. Jiří Langer

DALŠÍ ČLÁNKY

Autobusy ve Zlínském kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s p

Těžba lithia na Cínovci bude v českých rukou. ČEZ získá 51 procent ve společnosti Geomet

Zkoumání projektu těžby českého lithia postupuje do druhé fáze. ČEZ a jeho dceřiná společnost Severočeské doly se po důkladném prověření ložiska a zák

Jindřichův Hradec nakupuje už sedm let energie na komoditní burze

Město Jindřichův Hradec nakupuje dodávky energií pro své budovy a městské organizace už sedm let na Českomoravské komoditní burze Kladno.

DNES SE STALO

VYNÁLEZY28. března 1797

Nathaniel Briggs z New Hampshire patentuje svůj vynález valchy na praní prádla.

KATASTROFY28. března 1845

postihla Prahu rozsáhlá jarní povodeň. Byla zatopena většina Starého Města, níže položené části Malé Strany a Smíchova a Podskalí.

POZVÁNKA OBRAZEM