AKTUÁLNĚ / Společnost

21.6.2013

Vodáci mají vodáckého průvodce, financoval ho Moravskoslezský kraj

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Milovníky vodácké turistiky potěší nová publikace „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“, kterou za výrazné finanční podpory Moravskoslezského kraje připravila Asociace TOM ČR, TOM 4348 KLUB VODÁKŮ MIRAGO. Vydání vodáckého průvodce dotoval Moravskoslezský kraj jedním milionem korun, což představuje 90 procent celkových uznatelných nákladů.

Jde o první publikaci svého druhu, která po čtyřiceti letech zaktualizovala délku moravskoslezských řek a zohlednila změny jejich koryt a jezů. Vytvoření vodáckého průvodce trvalo přes dva roky, do jeho zpracování se zapojili nejen vodáci z Klubu vodáků MIRAGO, ale také vodáci z Opavy a z vodáckého klubu POSEJDON.

„Vodácký průvodce po řekách jako je Moravice, Opava, Odra, Olše a Ostravice Moravskoslezskému kraji určitě chyběl. Věřím, že si získá oblibu jak u vodáků, tak i u laické veřejnosti, kterou třeba přiláká k vodě,“ uvedl náměstek hejtmana Ivan Strachoň.

Publikace je zdarma k dostání ve výše uvedených vodáckých klubech, Krajském úřadu v Ostravě, zájemci si ji mohou volně stáhnout v elektronické podobě na webových stránkách http://www.msregion.cz/assets/pro-aktivni/vodni-sporty/vodacky_pruvodce.pdf. Virtuální vodácký průvodce je dostupný na http://www.geotrips.eu/cs/vodacky-pruvodce/msk.

Autor / zdroj: Petra Špornová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Klentnici roste banán severu a kaki

Věděli jste, že na jižní Moravě, nedaleko Mikulova, v Klentnici rostou banány, tedy tzv. banány severu, neboli pawpaw? Exotické ovoce, které vypadá ja

Post

V Kině Portyč otevře oblíbená Vánoční prodejní výstava

Slavnostní zahájení již 17. ročníku benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků se uskuteční pořadatel ve středu 27. listopadu a potrvá do neděle 8.

Post

Jedu v jedu. Výstava pojednává o přírodě, která je krásná, ale může být i nebezpečná

Jedu v jedu. Tak se jmenuje výstava pojednávající o přírodě, jíž jsme součástí. Je krásná, zároveň však může být i nebezpečná. Pokud ale víme, na co s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA