AKTUÁLNĚ / Společnost

21.6.2013

Vodáci mají vodáckého průvodce, financoval ho Moravskoslezský kraj

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Milovníky vodácké turistiky potěší nová publikace „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“, kterou za výrazné finanční podpory Moravskoslezského kraje připravila Asociace TOM ČR, TOM 4348 KLUB VODÁKŮ MIRAGO. Vydání vodáckého průvodce dotoval Moravskoslezský kraj jedním milionem korun, což představuje 90 procent celkových uznatelných nákladů.

Jde o první publikaci svého druhu, která po čtyřiceti letech zaktualizovala délku moravskoslezských řek a zohlednila změny jejich koryt a jezů. Vytvoření vodáckého průvodce trvalo přes dva roky, do jeho zpracování se zapojili nejen vodáci z Klubu vodáků MIRAGO, ale také vodáci z Opavy a z vodáckého klubu POSEJDON.

„Vodácký průvodce po řekách jako je Moravice, Opava, Odra, Olše a Ostravice Moravskoslezskému kraji určitě chyběl. Věřím, že si získá oblibu jak u vodáků, tak i u laické veřejnosti, kterou třeba přiláká k vodě,“ uvedl náměstek hejtmana Ivan Strachoň.

Publikace je zdarma k dostání ve výše uvedených vodáckých klubech, Krajském úřadu v Ostravě, zájemci si ji mohou volně stáhnout v elektronické podobě na webových stránkách http://www.msregion.cz/assets/pro-aktivni/vodni-sporty/vodacky_pruvodce.pdf. Virtuální vodácký průvodce je dostupný na http://www.geotrips.eu/cs/vodacky-pruvodce/msk.

Autor / zdroj: Petra Špornová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě opět v Bělském lese

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska očekávají organizátoři mezinárodní výstavy papír

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Hradec nenašel recept na mistra ani napodruhé

Hradec nezvládl ani druhé domácí čtvrtfinále a do Brna pojede za stavu 0:2.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA