AKTUÁLNĚ / Společnost

Zaměstnanci pivovaru Radegast pomáhali v lese

NOŠOVICE

V pátek 25. října se uskutečnila zajímavá dobrovolnická akce pod názvem „Pojďte s námi do lesa“. S nápadem přišlo přímo vedení závodu a akce se zúčastnilo 73 zaměstnanců pivovaru Radegast v Nošovicích.

Hlavním cílem akce bylo pomoci s výsadbou nových porostů, a to formou sběru bukvic (plody buku lesního). Bukvice jsou důležitou a žádanou surovinou, z níž se v lesních školkách pěstují sazeničky buků, které pak po výsadbě na paseky vytvářejí základ nového lesa. Lokalita Prašivá, kde sběr probíhal, byla předem určená Výzkumným ústavem lesního hospodářství tak, aby odpovídala požadavkům ze strany Českých lesů pro výsadbu. Dobrovolníci vedle sběru bukvic také obalovali malé stromky ovčí vlnou, aby je ochránili proti okusování zvěří v zimě.

Všichni účastníci strávili příjemný den v krásné přírodě a vraceli se s pocitem dobře vykonané práce, což krásně vystihla i jedna z účastnic Kateřina Rohovská: „Byla to super akce, je prima pomoci dobré věci. Myslím, že jsme se všichni shodli, že bychom rádi v takové pomoci našemu okolí pokračovali i v budoucnu.“

Společnost Plzeňský Prazdroj se dlouhodobě věnuje snižování dopadu výroby na životní prostředí, a to hlavně v místech, kde má své výrobní závody. „Dobrovolnictví je vedle grantového programu Prazdroj lidem dalším způsobem, jak Prazdroj efektivně pomáhá regionům, kde působí, a stalo se již nedílnou součástí našeho odpovědného přístupu. Ročně se dobrovolnických akcí zúčastní více než deset procent zaměstnanců společnosti“, uvedla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace společnosti Plzeňský Prazdroj.

Autor / zdroj: Kateřina Krásová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.