AKTUÁLNĚ / Společnost

16.12.2013

Vánoční setkání ČMA: Etiketa oblékání, módní přehlídka i ochutnávka vín

PRAHA

Pražský klub Golem zažil ve čtvrtek 12. prosince skutečně výjimečnou akci. Uskutečnilo se zde vánoční setkání pražské oblastní organizace České manažerské asociace.

V bohatém programu nechyběl rychlokurz společenské etikety pánských oděvů z úst módní konzultantky Míly Petrové, módní přehlídka dámské byznys kolekce pro nadcházející jaro i přehlídka večerních společenských šatů návrhářky Sandry Markové a představil se rovněž jeden z nejznámějších uměleckých maskérů Pavel Pavlovský. Večer završila ochutnávka francouzských vín a slavnostní přípitek s prezidentem ČMA Pavlem Kafkou.

Módní konzultantka Míla Petrová v úvodu setkání zdůraznila etiketu oblékání a nošení pánských společenských oděvů. Zaměřila se na rozdíly mezi frakem, smokingem a žaketem i na nejčastější chyby v oblékání. Připomněla například, že ke smokingu náleží vázaný motýlek, k fraku se nosí vesta a šle a pro žaket jsou podstatné šedé kalhoty s proužkem.

Módní návrhářka Sandra Marková vedle představení své dámské byznys kolekce Pure & Chic pro následující jaro uvedla i kolekci Miracle of Nature večerních společenských šatů, které inspiroval tropický styl. Sama návrhářka se přiznala, že ráda pracuje se vzdušnými lehkými materiály a že vždy dbá na postavu klientky. Jejím cílem je vyzdvihnout přednosti a především ženskost. Umělecký maskér Pavel Pavlovský, který líčí většinu muzikálových představitelů u nás, připomněl, že kromě líčidel pracuje i s parukami a vousy, a že díky volbě správných postupů lze z mladé osoby udělat starou i naopak.

Vyvrcholením večera pak byla krátká promluva prezidenta ČMA Pavla Kafky, který ve stručnosti promluvil o aktivitách ČMA v letošním roce a o jejím směřování. „Česká manažerská asociace se snaží zaměřovat na mladé a snaží se hledat klíč k úspěchu, který by právě mladí mohli ve své kariéře využít,“ sdělil Pavel Kafka. Dokonalou tečkou pak byl slavností přípitek a představení 6 druhů francouzských vín. O vínech pohovořil Jiří Hron – Conseil en Vin, Vins Hron, který žil dlouhá léta právě ve Francii a který je dovozcem francouzských vín malých producentů.

Autor / zdroj: Lenka Netušilová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Canisterapie léčí pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště Nemocnice Vítkov již sedmým rokem

Mít přítele se studeným čumákem přijde vhod, zvlášť když jen svou přítomností a dotykem léčí. Účinnou canisterapii již sedm let dopřává svým pacientům

Post

Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit cyklorikša

Bohumín opět dostojí své pověsti cyklistického města. Nově se bude jeho ulicemi prohánět senior rikša. Dopravní prostředek připomínající tříkolku s př

Post

Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a ml

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA