AKTUÁLNĚ / Společnost

3.2.2014

V Hlučíně opravili na městském hřbitově válečný hrob

HLUČÍN

Pokud jste měli v poslední době cestu na městský hřbitov , tak jste nemohli přehlédnout nově opravený válečný hrob z první světové války. S pomocí dotace z Ministerstva obrany České republiky byl opraven rám a staré náhrobní desky nahrazeny novými s repasovanými nápisy.

Neutěšený stav válečného hrobu, který je připomínkou obětí 1. světové války, byl důsledkem jeho dlouhodobého chátrání. Na obnovu hrobu se město úspěšně pokusilo získat finanční prostředky v rámci programu „Zachování a obnova historických tradic“, který dotuje Ministerstvo obrany ČR.

Na projekt pod oficiálním názvem „Hlučín – oprava válečného hrobu obětí 1. světové války“ město získalo dotaci ve výši 80 % z celkových nákladů 79 tisíc korun.

Výměny se dočkaly podstavce pod pamětními deskami a značně poškozené desky se vyleštily a naimpregnovaly. Špatné čitelné nápisy se opravily hlubším vysekáním a zlacením. Protože byl poškozen i rám hrobu, bylo nutné jej vyměnit za nový. V rámci celkových oprav se hrobem vysadila řada keřů.

Autor / zdroj: (mp)

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Spánková laboratoř ve zlínské nemocnici navýšila počet lůžek, pacienti se tak dočkají pomoci dříve

Ze dvou na pět navýšila počet lůžek spánková laboratoř Plicního oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o reakci na obrovský zájem o vyše

Post

Tragická dopravní nehoda mezi Karvinou a Orlovou

Sedm týmů zdravotnické záchranné a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u vážné nehody tří osobních automobilů a nákladního voz

Post

Pátek bude znovu patřit farmářskému trhu na náměstí

Každé dva týdny nabízejí lokální prodejci své zboží v rámci farmářských trhů na valašskomeziříčském náměstí. Nejinak tomu bude v pátek 19. července.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA