AKTUÁLNĚ / Společnost

V Hlučíně opravili na městském hřbitově válečný hrob

HLUČÍN

Pokud jste měli v poslední době cestu na městský hřbitov , tak jste nemohli přehlédnout nově opravený válečný hrob z první světové války. S pomocí dotace z Ministerstva obrany České republiky byl opraven rám a staré náhrobní desky nahrazeny novými s repasovanými nápisy.

Neutěšený stav válečného hrobu, který je připomínkou obětí 1. světové války, byl důsledkem jeho dlouhodobého chátrání. Na obnovu hrobu se město úspěšně pokusilo získat finanční prostředky v rámci programu „Zachování a obnova historických tradic“, který dotuje Ministerstvo obrany ČR.

Na projekt pod oficiálním názvem „Hlučín – oprava válečného hrobu obětí 1. světové války“ město získalo dotaci ve výši 80 % z celkových nákladů 79 tisíc korun.

Výměny se dočkaly podstavce pod pamětními deskami a značně poškozené desky se vyleštily a naimpregnovaly. Špatné čitelné nápisy se opravily hlubším vysekáním a zlacením. Protože byl poškozen i rám hrobu, bylo nutné jej vyměnit za nový. V rámci celkových oprav se hrobem vysadila řada keřů.

Autor / zdroj: (mp)

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.