AKTUÁLNĚ / Společnost

Chrudim pořádá Férový piknik. Přidejte se také!

CHRUDIM

V rámci projektu Zdravé město Chrudim a místní Agenda 21 se v Chrudimi zaměřují na podporu regionálních produktů. Současně šíří a podporují i myšlenku spravedlivého „férového“ obchodu.

Fair trade přispívá k udržitelnému rozvoji tím, že nabízí lepší obchodní podmínky a chrání práva drobných výrobců a pěstitelů – především v rozvojových zemích. Mezi základní principy fair trade patří férové obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv i šetrnost k životnímu prostředí.

V pondělí 26. května od 15:30 do 17:30 se v Klášterních zahradách uskuteční první ročník Férového pikniku.

Přijďte společně posvačit se svou rodinou, známými či kamarády a podpořit tak fair trade i v Chrudimi. Donést si můžete vlastní fairtradové svačiny, přibalte si i deky a hrníčky.

Bude vyhlášen výherce soutěže „O nejlepší férovou mňamku“, kterou společně pak ochutnají účastníci akce.

V rámci programu pro Vás pořadatelé společně s rodinným centrem Mama klub Chrudim, Šancí pro Tebe, o.s., Ekocentrem Paleta, Mlsným peciválem, MŠ a ZŠ Na rovině, Dobrovolnickým centrem Farní charity Chrudim a organizací ŽENY s.r.o. nachystali ochutnávku fairtradového občerstvení (káva, čaj, čokoláda) a dalších dobrot připravených z regionálních a fairtradových surovin.

Autor / zdroj: Šárka Trunečková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.