AKTUÁLNĚ / Společnost

Zaměstnanci Unileveru pomohli upravit Průhonický park a vodní nádrž v Tučapech u Vyškova

TUČAPY

Desítky zaměstnanců společnosti Unilever pomáhali na začátku června s úpravou Průhonického parku a vodní nádrže v Tučapech u Vyškova. Dobrovolnické aktivity společnosti jsou důležitou součástí udržitelného projektu Unilever plán udržitelného rozvoje, která se snaží přispět k co nejmenším dopadům na životní prostředí.

Zaměstnanci Unileveru během celodenního dobrovolnictví se na 3 250 m2 venkovních ploch postarali o travnaté plochy a zarostlé parkové dřeviny a keře. V Průhonickém parku Unilever pomáhal již v roce 2011, kterého se účastnilo 125 zaměstnanců opět ve spolupráci s občanským sdružením Tereza.

Druhou dobrovolnou akcí byl úklid okolí malé vodní nádrže Habrůvka v Tučapech na Vyškovsku, kam se vypravil dvacetičlenný tým. Obnovená nádrž, vzniklá za přispění Evropské Unie je unikátní díky výskytu vodních vyder a chráněných druhů žab.

„Jsme velmi rádi, že dobrovolnické aktivity jsou zaměstnanci stále kladně přijímáni. Důkazem toho je i letošní akce, během které se část zaměstnanců, kteří byli pracovně mimo Prahu, rozhodli zorganizovat vlastní vypomáhání a v Tučapech si vyjednali dobrovolné uklízení místní nádrže,“ komentuje Martina Janebová, tisková mluvčí společnosti Unilever.

Unilever se již několik let účastní dobrovolnických aktivit, které jsou součástí programu Unilever plán udržitelného rozvoje, a napomohl tak již několikerými akcemi např. při povodních a obnově parků a říček.

Autor / zdroj: Kristýna Richterová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.