AKTUÁLNĚ / Společnost

Konzul v Hodoníně ocení válečné veterány
Modrá trasa vede od hodonínského hřbitova k pomníčku u řeky Moravy. 
Autor / zdroj foto: muhodonin.cz

HODONÍN

Přesně sedmdesát let od osvobozování Hodonína a okolí Rudou armádou uplyne v neděli 12. dubna. Při této příležitosti se bude na hodonínském hřbitově u pomníků padlých vojáků ve 13 hodin konat tradiční pietní akt, poté se účastníci budou moci přesunout k řece Moravě do katastru obce Rohatec.

U místa, kde se Sověti přebrodili, se nachází pomníček, kde se v 14:40 potkají vedení města Hodonína a Rohatce, zazní hymny a vzdají hold zesnulým hrdinům.

Před samotným pietním aktem v 10 hodin se na hodonínské radnici uskuteční oceňování válečných veteránů. U příležitosti 70. výročí vítězství v Druhé světové válce Ruská federace prostřednictvím Ruského konzulátu v Brně udělí jubilejní medaile "70 let vítězství ve Velké vlastenecké válce". Těmito se vyznamenávají váleční veteráni v Rusku i v zahraničí.

"Udělením medailí bychom chtěli vyjádřit hlubokou úctu a z celého srdce poděkovat statečným vlastencům České republiky, kteří vybojovali spolu s Rudou armádou pro nás všechny mír a svobodu," uvedl generální konzul Ruské federace v Brně Andrej Šaraškin. Podle něj v hodonínské obřadní síni ocení 13 českých válečných veteránů z okolí Hodonína.

seznam oceněných veteránů
Batěk Pravoslav - Veselí nad Moravou
Hozáková Kateřina - Velká nad Veličkou
Zahradník Karel - Velká nad Veličkou
Zálešák Martin - Kuželov
Ištoková Danuše - Kyjov
Knapil Antonín - Lovčice
Krejčí Jan - Veselí nad Moravou
Ondrušová Marta - Rohatec
Pavlačka Jan - Velká nad Veličkou
Rajda Vladimír - Kyjov
Šmída Stanislav - Vracov
Špačková Jarmila - Kyjov
Jamný Jan - Strážnice

Autor / zdroj: Karina Sultanová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.