AKTUÁLNĚ / Společnost

Ondřej Záruba vystavuje ve Zlatém jablku fotky z letošního Dakaru
Ondřej Záruba vystavuje ve Zlatém jablku fotky z letošního Dakaru 
Autor / zdroj foto: Zlaté jablko

ZLÍN

Zážitky z nejznámějšího a nejdelšího vytrvalostního závodu světa zachytil opět na svých snímcích fotograf a cestovatel Ondřej Záruba, který byl v centru samotného závodního dění při Rally Dakar. Jeho fascinující fotografie jsou v hlavní galerii obchodního centra k vidění až do 13. července.

Přitažlivý, výjimečný, krásný, ale současně taky zrádný, únavný a nebezpečný. Tak hodnotil Dakar cestovatel a fotograf Ondřej Záruba před časem, když vrátil ze svého prvního vytrvalostního závodu v terénu. Toužil se sem podívat znovu. I proto, že nikde jinde se prý nedají zachytit takové přírodní krásy s akčními fotografiemi závodníků.

Svůj sen si splnil opět a i letos si při pouštním maratonu užíval všechno, co má rád – dobrodružství, atmosféru závodění i cestování. „Dakar mi nabízí tohle všechno najednou. V každé z etap tam můžu fotit nádherné kompozice soutěžních aut, motorek a kamionů s úžasnou krajinou,“ říká Ondřej Záruba a dodává: „Jednou tvoří kulisu vysoké hory, jindy dunová pole a potom třeba brody a zástupy nadšených fanoušků okolo."

Přestože ostatní považují jeho snímky za fascinující, Ondřej Záruba je ale na sebe hodně přísný a na svůj nejlepší snímek z Dakaru teprve čeká. „Jsou fotky, které považuji za parádní a skvostné a někdo jiný by možná z mé galerie nějakou tu NEJ vybral. Ale já jsem na sebe dost náročný, takže si ještě párkrát určitě zopakuji tohle velké dakarské dobrodružství, protože se sem prostě rád vracím.“

Fotky z aktuálního ročníku Dakaru jsou právě vystaveny ve Zlatém jablku a budou zde k vidění do 13. července.

Autor / zdroj: Kateřina Martykánová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.