AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
4.3.2019

Počet svateb ve Frenštátě každoročně roste

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Přesně 117 svatebních obřadů se v loňském roce konalo v matričním obvodu Frenštát pod Radhoštěm, ve městě samotném v obcích Trojanovice a Bordovice. Z toho bylo 102 sňatků občanských a v 15 případech se jednalo o církevní obřad.

„Počet svateb v  posledních letech stále roste. V roce 2013 to bylo 65 sňatků, v roce 2016 si své ano řeklo již 71 párů a v roce 2017 pak 94 párů," uvedla Lucie Petrová, matrikářka, Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

Místa pro konání obřadů jsou různá. V loňském roce se v obřadní síni frenštátské radnice konalo jen 14 svatebních obřadů. Pro více jak 85 % obřadů zvolili budoucí manželé různá místa ve Frenštátě pod Radhoštěm a jeho okolí. „Největší zájem byl o svatby u Zvoničky a hotelu Rekovice na Horečkách, kde si snoubenci vyměnili své sliby 44x. Mezi další oblíbená místa patřili Památník bratří Strnadlů a Josefa Knebla, Dobečkův hájek v Bordovicích, Liščí mlýn, Pustevny atd.," doplnila matrikářka. Nejčastějším dnem pro svatební obřady jsou stále soboty, ale narůstá zájem o všední dny, čtvrtky a pátky.

Schválenými obřadními dny pro rok 2019 je každá první a třetí sobota v daném kalendářním měsíci. „V tyto dny se obřady v obřadním místě, kterým je frenštátská radnice, konají zdarma. Termíny svateb konaných mimo obřadní dny a obřadní místo povoluje matriční úřad a jsou zpoplatněny," doplnila matrikářka. Více informací ke svatebním obřadům naleznou zájemci na webových stránkách města.

Autor / zdroj: Ing. Iva Vašendová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA