AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
22.2.2019

Sociální automobil pomůže centru pro seniory v Bruntálu

BRUNTÁL

Na financování vozu se podílelo asi 48 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Nový vůz slavnostně převzali ve čtvrtek 14. února 2019 zástupci Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda. Předání proběhlo za účasti zástupců zmíněné organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb a při dalších aktivitách.+

Centrum Pohoda, které poskytuje jak pobytové, tak i terénní sociální služby, obdrželo svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt v rámci České republiky předal na stovky automobilů. Pro toto zařízení jde v celkovém pořadí již o 759. vůz. V rámci tohoto projektu pak bylo v Bruntálu předáno již druhé vozidlo. „Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu domovů či zařízení pečujících o seniory není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o děti či hendikepované tímto způsobem pomoci,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Autor / zdroj: Šárka Nosková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA