AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
28.1.2020

Malé táborníky vystřídají na základně v Čekyni senioři

PŘEROV

Soutěže, hry, zábava, vycházky po okolí, cvičení, přednášky, výtvarné tvoření, rej v karnevalových maskách, zpívání u táboráku – a mnohé další tábornické aktivity čekají na stovku seniorů, kteří se budou chtít letos v létě zúčastnit tábora v místní části Čekyni. Akci pro ně pořádá krajská rada seniorů Olomouckého kraje, město Přerov coby spolupořadatel bude akci dotovat částkou 25 tisíc korun.

„Přihlášky se přijímají od pondělí 3. února – a platí pořadí, takže kdo má zájem užít si týden od 31. srpna do 5. září na táborové základně v Čekyni, neměl by dlouho váhat. Akce je určena pro aktivní seniory z celého kraje, limitující věk není,“ řekl náměstek přerovského primátora Petr Kouba. Účastníci budou ubytování v táborových chatkách po dvou, po celou dobu pobytu jim bude poskytnuta plná penze včetně svačin – a za týdenní pobyt zaplatí 3 a půl tisíce korun.

Zájemci se mohou hlásit na mailové adrese: milenahesova@seznam.cz.

Autor / zdroj: Lenka Chalupová

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

KULTURA9. dubna 1667

v pařížském Palais Royal se koná první veřejná výstava umění.

ZDRAVÍ9. dubna 1951

chirurg Jan Bedrna na čerstvě otevřené Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové provedl první úspěšnou operaci chlopně. V tomto okamžiku se zrodila česká kardiochirurgie.

POZVÁNKA OBRAZEM