AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Senzační senioři se opět pokusí přeplavat La Manche.
Senzační senioři se opět pokusí přeplavat La Manche.
Autor / zdroj: Lucie Jirglová
28.1.2020

Přeplavme v únoru svůj La Manche!

PARDUBICE

Pardubice – Projekt SenSen (Senzační senioři) vyhlašuje už šestý ročník štafetového plavání pod názvem „Přeplavme svůj La Manche“. Seniorské týmy z celé republiky se opět pokusí během února uplavat 34 kilometrů. SenSen Klub při Krajské knihovně v Pardubicích akci pořádá ve spolupráci s Aquacentrem, kterému patří poděkování za dlouhodobou podporu.

Patronkou štafetového plavání je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru a nadšená podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních seniorů. Smyslem není překonávat rekordy, aby hlavně sám sebe, udělat něco pro své zdraví a nebýt sám. Do tohoto mezigeneračního projektu se mohou zapojit i nadšení plavci z řad široké veřejnosti. Pokud chcete úsilí seniorů podpořit, stačí si zajít v období mezi 1. a 29. únorem zaplavat do Aquacentra Na Olšinkách, a počet uplavaných bazénů zaznamenat do připravené knihy na recepci. V průběhu měsíce března budou výsledky zpracovány a SenSen vyhlásí nejlepší seniorské týmy a jednotlivce. Nově bude vyhlášena kategorie mezigenerační dvojice Senior + dítě do 12 let. K únorovému plavání se tedy mohou přidat i vaše vnoučata a pravnoučata.

Všechna ocenění budou předána na setkání ambasadorů v květnu 2020. V loňském roce se do soutěže napříč republikou zapojilo celkem 1 120 plavců ve dvaceti týmech, společně zdolali 4 131 kilometrů a pomyslný kanál La Manche přeplavali rovnou 121 krát. Nebojte se této plavecké štafety také zúčastnit a udělat něco pro své zdraví a pohodu.

Autor / zdroj: Lucie Jirglová

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

DOPRAVA6. dubna 1909

byl zahájen provoz na úzkorozchodné dráze Ostrava–Karviná.

KULTURA6. dubna 1943

poprvé vyšel Malý princ, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

VESMÍR6. dubna 1973

NASA vypustila vesmírnou sondu Pioneer 11 určenou k průzkumu Jupiteru, Saturnu a vnějších oblastí sluneční soustavy.

POZVÁNKA OBRAZEM