AKTUÁLNĚ / Společnost

Auta brání v práci popelářům, strážníci budou řidiče stojící v zákazu pokutovat
Špatně zaparkovaná vozidla v sídlištích brání nejen průjezdu vozidel IZS, ale také popelářů a stále častěji i vyvážení stanovišť polopodzemních kontejnerů. 
Autor / zdroj foto: Jakub Mikuš

Valašské Meziříčí

Strážnici městské policie, ale také zaměstnanci městem spoluvlastněné společnosti TS Valašské Meziříčí, s. r. o. se stále častěji potýkají s problém řidičů parkujících u odpadových hnízd zejména v sídlištích. Za nevhodné parkování jim přitom hrozí pokuta až 2 500 Kč.

Špatně zaparkovaná vozidla v sídlištích brání nejen průjezdu vozidel IZS, ale také popelářů a stále častěji i vyvážení stanovišť polopodzemních kontejnerů.

„Obsluha těchto odpadových hnízd je časově náročnější a naše technika při výkonu práce mnohdy dočasně omezí průjezd či výjezd vozidel v daném místě. Často se pak setkáváme s nepochopením a útoky ze strany řidičů a to i přesto, že se kolegové snaží obsloužit daná odpadová hnízda v co nejkratším možném čase,“ popsal problematiku Filip Rejchrt, ředitel TS Valašské Meziříčí, s. r. o. Zároveň doplnil, že popelářským vozům pravidelně komplikují práci také nevhodně zaparkovaná vozidla stojící v zákazech před odpadovými hnízdy.

Na tato se proto více zaměří strážníci Městské policie Valašské Meziříčí. „Prostor před stanovišti s polopodzemními kontejnery v našem městě je označen vodorovnými dopravními značkami, které vymezují plochu se zákazem stání,“ vysvětlil Jan Camfrla, ředitel městské policie a pokračoval: „Zaměříme se na důsledné respektování tohoto dopravního značení, právě s ohledem na nemožnost vývozu odpadových nádob. Řidičům, kteří zde budou i přes zákaz parkovat, hrozí na místě pokuta až 2 000 a ve správním řízení až 2 500 korun.“

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.