AKTUÁLNĚ / Společnost

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové se za rok 2021 narodilo 2619 dětí
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Hradec Králové

Na Porodnické a gynekologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové se v roce 2021 narodilo celkem 2619 dětí, což je o více 77 než v roce 2020 a nejvíce v posledních pěti letech. Vloni se v nemocnici narodilo také 162 dvojčat, což je stejně jako v roce 2020.

„Jedním z důvodů nárůstu počtu porodů ve FN HK bylo omezením provozu trutnovské porodnice, která byla část předloňského a loňského roku uzavřena kvůli personálnímu oslabení,“ uvedl přednosta Porodnické a gynekologické kliniky FN HK prof. MUDr. Jiří Špaček, Ph.D., IFEPAG. Například v roce 2016 se v hradecké porodnici narodilo 2396 dětí.

Podle statistik se v roce 2021 v hradecké porodnici narodilo celkem 1376 chlapců a 1243 holčiček, vloni ani předloni se nenarodila žádná trojčata. Prvním narozeným dítětem letošního roku byl chlapec Alex, který se narodil časně ráno 1. ledna 2022.

Porodnická a gynekologická klinika FN HK patří společně s dětskou klinikou mezi síť perinatologických center zajišťujících nejvyšší možnou dostupnou péči o těhotné, rodičky, novorozence včetně předčasně narozených.

Bližší informace je možné najít na www.fnhk.cz.

Autor / zdroj: Jakub Sochor

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.