AKTUÁLNĚ / Společnost

Znojmo chce zatraktivnit Horní náměstí dle přání občanů. Přijďte se s návrhem úprav seznámit

Znojmo

Více zeleně, laviček a stínu. I takové názory zaznívaly v anketě k úpravám Horního náměstí, která proběhla v červenci loňského roku. Přání občanů nezůstala bez odezvy, město Znojmo nechalo zpracovat studii, která výstupy ankety zohledňuje a navrhuje úpravy náměstí. Veřejnosti bude představena ve čtvrtek 17. února.

Radnice již delší dobu registruje nespokojenost místních s tímto prostorem. „Chtěli jsme občanům dát možnost vyjádřit se k podobě Horního náměstí. Výsledky ankety nás ujistily v tom, že je potřeba náměstí upravit,“ říká starosta města Znojma Jakub Malačka.

Město nechalo vypracovat studii, která nabízí možnost přidat na náměstí vzrostlé stromy, kašnu, lépe vyřešit hodně diskutovaný dřevěný stánek, a to vše při zachování volného prostoru k pořádání různých kulturních akcí či trhů.

Veřejná prezentace se uskuteční 17. února v Dolním sále Znojemské Besedy (Masarykovo náměstí 22) v 16:00 hodin. Prezentaci povede architekt Ludvík Grym, který je autorem aktuální i nově navrhované podoby náměstí.

„Přijďte se seznámit se studií a diskutovat s námi na toto téma. Budu se těšit na vaši zpětnou vazbu,“ zve starosta Jakub Malačka.

Autor / zdroj: Soňa Bystřická


 
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.