AKTUÁLNĚ / Společnost

304 656 korun pro Charitu. Muzikanti dětem pomohli již popatnácté
86 985 korun pro službu Osobní asistence Oblastní charity Žďár nad Sázavou vhodili do kasiček návštěvníci charitativního koncertu Muzikanti dětem v sobotu 27. května na velkomeziříčské náměstí.  
Autor / zdroj foto: Jiří Marek

Žďár nad Sázavou

30 000 + 187 671 + 86 985 = 304 656 korun, které pomohou ve službě Osobní asistence Oblastní charity Žďár nad Sázavou. A to díky charitativnímu koncertu Muzikanti dětem.

„Velké díky patří všem pořadatelům, dárcům, dobrovolníkům, kapelám a podporovatelům Muzikantů dětem. Velmi si vaší štědrosti vážíme,“ děkuje za Charitu Jaroslava Vacková, vedoucí služby Osobní asistence.

Peníze pomohou Oblastní charitě Žďár nad Sázavou s nákupem nového automobilu pro Osobní asistenci. Ta je terénní službou žďárské Charity pro děti, dospělé a seniory s postižením nebo dlouhodobým onemocněním. „Naším posláním je zajistit těmto lidem podporu při naplňování jejich potřeb v jejich přirozeném prostředí, aby mohli žít běžným způsobem života,“ vysvětlila Jaroslava Vacková.

Lidé v sobotu 27. května zcela zaplnili náměstí ve Velkém Meziříčí a užívali si hudební program s hlavní hvězdou Kamilem Střihavkou. Dále vystoupil orchestr Základní umělecké školy Velké Meziříčí s kapelou Pepíčkovo štěstí, Bombarďák, Major Major, ZaHRaDa, AC/DS a Ukulele Troublemakers.

Charitativní koncerty Muzikantů dětem znějí velkomeziříčským náměstím vždy o posledním květnovém víkendu již od roku 2007. Hlavně ale pomáhají dětem a mládeži s tělesným či mentálním postižením.

Z původního malého regionálního festivalu se postupem let stala velká benefiční akce. Během čtrnácti ročníků pořadatelé vybrali na dva miliony korun pro spolky, kluby či služby na Velkomeziříčsku.

O organizaci charitativního koncertu se v současné době stará tým šesti lidí. Jsou to Ondřej Duben a Radovan Hajný, Irena Tronečková, Hana Chládková, Zuzana Herodesová a Karel Cejnek.

A jak se poskládala výsledná částka 304 656 korun? 30 tisíc věnoval hlavní sponzor, 86 985 korun vhodili návštěvníci koncertu v sobotu na velkomeziříčské náměstí do kasiček, 187 671 korun věnovaly firmy z Velkomeziříčska.

Autor / zdroj: Jiří Marek

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.