AKTUÁLNĚ / Společnost

Pražští radní projednají sloučení zoologické a botanické zahrady

PRAHA

Pražští radní dnes projednají sloučení Zoo Praha a Botanické zahrady hlavního města Prahy do jedné příspěvkové organizace. Součástí předkládaného materiálu je schválení vypsání výběrového řízení na nového ředitele Zoo Praha, který by měl nastoupit do své funkce k 1. lednu 2010.

"Sloučení pražské zoologické a botanické zahrady v Troji by mělo přinést úspory nejen v administrativě, ale i například při správě zeleně. Sloučení obou příspěvkových organizací města nebude mít vliv na kvalitu jejich služeb," řekl radní Milan Richter (ODS), který bude návrh radě předkládat. Podle jeho slov by se do nové příspěvkové organizace měl v budoucnu připojit i Trojský zámek.

Radní by také měli projednat vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele ZOO Praha, který nahradí Petra Fejka. Ten ve své funkci končí letos 30. listopadu. Výběrovým řízením chce město pověřit personální agenturu, která vybere tři až pět zájemců. Ti radnici předloží zpracovaný projekt a vítězného uchazeče jmenují radní novým ředitelem pražské zoo.

Podle radního Richtera nechce město výběr uspěchat. Nový ředitel by měl do své funkce nastoupit od prvního ledna příštího roku. V období od 1. prosince do 31. prosince bude zoo řídit statutární zástupce ředitele.

Radní projednají i odměnu pro současného ředitele Petra Fejka ve výši 280 tisíc korun.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.